'Demokrasi için su gibi önemlidir'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Samsun’da partisinin 1. Olağan Bafra İlçe Kongresi’nde tasarruf tedbirleri kapsamında yerel basının ekonomik kaynaklarına yapılan kesintileri eleştirdi

'Demokrasi için su gibi önemlidir'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Samsun’da partisinin 1. Olağan Bafra İlçe Kongresi’nde tasarruf tedbirleri kapsamında yerel basının ekonomik kaynaklarına yapılan kesintileri eleştirdi.

Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘İŞ YEREL BASININ SESİNE GELİNCE AKILLARINA TASARRUF GELİYOR’

“Sayın Erdoğan ‘Hepiniz tasarruf edeceksiniz ama ben istediğim gibi harcayacağım’ diyor. Niye? Keyfi öyle istiyor. Basın yayın organlarına ilan ve reklam verilmesin,kamu kurumları günlük gazete satın almasın diye tasarruf tedbiri yayınlıyor. Genelge yayınlanalı daha bir hafta olmadı; bazı yerel gazetelerin kapandığı, bazı günlük gazetelerin ise masrafları azaltmak için haftalığa döndükleri haberleri geliyor. Sayın Erdoğan’ın harcamalarına gelince ‘itibardan tasarruf olmaz’ deniyor ama iş yerel basının sesine gelince birden akıllarına tasarruf geliyor.”

''YEREL BASIN, DEMOKRASİ İÇİN SU GİBİ ÖNEMLİDİR''

“Tasarruf diye, yerelde alnının teriyle parasını kazanan insanların rızkına göz dikeceğinize İletişim Başkanlığına bakın.Yüz milyonlarca liralık ödenekle çalışıyor. Devletin kaynakları bir siyasi partinin propagandasına harcanıyor. Cin fikirle yerel basını zayıflatmakla meşgul. Dertleri tasarruf değil. Yerel basının ekonomik yönden zayıflatılması; binlerce gazetecinin işsiz kalması, yerel demokrasinin sesinin kısılması demek. Yerel basın, demokrasi için su gibi önemlidir. Bu nedenle her ilde yerel basının temsilcileriyle biraraya geliyoruz.” (Bülten)

ft: babacan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER