Çocuklar istedi, kaymakam götürdü

Azdavay Kaymakamlığı, Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'ne götürülen yetim ve öksüz çocukların gönüllerince eğlenmeleri sağlandı

Çocuklar istedi, kaymakam götürdü

 

Çocuklar istedi, kaymakam götürdü

 

Azdavay Kaymakamlığı, Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'ne götürülen yetim ve öksüz çocukların gönüllerince eğlenmeleri sağlandı. Azdavay Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında ilçede yaşayan yetim ve öksüz çocuklar, Ilgaz Dağı'nda doyasıya eğlendi.

 Kaymakamlık tarafından başlatılan çalışma kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin yetim veya öksüz çocuklarına "Kastamonu'da nereleri görmek istersiniz?" sorusu yöneltildi. Çocuklardan alınan cevaplar doğrultusunda "Küçük Kaşifler Şehrini Keşfediyor Projesi"ni hayata geçiren Kaymakamlık, 20 çocuğu Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'ne götürdü.

 

 

 

Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan ve eşi Ceren Aydoğan'ın öncülüğünde gerçekleşen program kapsamında,  ilçe merkezinde ve köylerinde yaşayan ve belirli özelliklere göre seçilen çocuklarla Kastamonu Ilgaz Dağı Kayak Merkezine giderek birlikte karın tadını çıkardılar.

 

Kaymakam Melih Aydoğan, yaptığı konuşmada; 'Küçük Kaşifler Şehrini Keşfediyor'  projemizin 2'ncisi olan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi programı; Azdavay ilçesi ve köylerinde bulunan belirli özelliklere göre seçtiğimiz çocuklarımızın kendi imkânları ile gidip göremediği ilimizdeki kayak turizminin merkezi Ilgaz Dağı ziyaretimizle çocuklarımızla tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve çocuklarımızın yapılan etkinliklerle eğlenceli vakit geçirmelerine vesile oluyoruz''  dedi.

 

Kaymakam Aydoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; ''Devletimizin desteği ile gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesinde çocuklarımızın eğlenceli zaman geçirmeleri bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Proje kapsamında çocuklarımız kızakla kayma, kar motoruna binme, teleferikle zirveye çıkma, kartopu oynama gibi etkinlikleri deneyimleyerek eğlenceli vakit geçirdiler. Ayrıca bugünün anısına çocuklarımıza çeşitli hediyeler de vererek onların mutlu olmasını istedik. Yapılan aktiviteler ve yeni deneyimlerin çocukların hayatlarına da olumlu bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu proje adı altında daha farklı etkinlikleri de önümüzdeki günlerde düzenleyeceğiz'' ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER