Budamış’ta son rötuşlar

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından Kastamonu il merkezinin 20’nci mahallesi olan Budamış’ta alt ve üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Budamış’ta son rötuşlar
banner72

Budamış Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Yaklaşık 1 haftadır ara bağlantı yolu ile ilgili çalışmalar olduğunu kaydeden Karabacakoğlu; “Bağlantı yolu da yapıldıktan sonra mahallemizdeki ana statüdeki şeylerimiz bitmiş olacak” ifadelerine yer verdi.

“İÇME SULARINI TAMAMLAMAK ÜZEREYİZ”

Budamış Mahallesi’nde ara yol yapımı çalışmaları olduğunu ifade eden Muhtar Hüseyin Karabacakoğlu; “Emirgan Konakları, Kumara mahallemiz, Kadı Dağı Yapı Kooperatifi buradan aşağı yan yolumuz var. Bu yolumuz Orman’dan 2016-2017 yılarında bize tahsis edilmiş bir yol. Evrak kısmı 2018 yılsonunda bitti. Ancak o dönemden bu zamana herhangi bir çalışma olmadı. Burada bir dere yatağımız var ‘Bülbül Deresi’ olarak geçiyor. Bu dere yatağında bir menfez yapılması gerekiyor. Etüt projeleri var. Bu yolumuzun Belediye, Karayolları ile birlikte Şehri Şahane’nin orada ön bağlantı yolu çalışmasını yapıyoruz. Yaklaşık 1 haftadır burada bir çalışma var. Burada hem Şehit Şerife Bacı Kur’an Kursumuz vardı bunun da resmi yolu yoktu. Onun da imarlı yolu oluştu. Bu yol olmazsa bu vatandaşlarımızın hepsi yukarı kısımdaki yonca kavşağı dönmek mecburiyetinde kalacak. Kumara mahallemiz, Amorium Otel’in müşterileri… Hepsi Kastamonu merkeze gelmek için yonca kavşağı dönecekler. Bu yol yapılırsa oluşan sorun çözülmüş olacak. O bölgede şuanda imarlı olarak Kadı Dağı Yapı Kooperatifi var. Bu yol yapıldığı zaman öbür taraf da imara açılabilecek. O bölgede doğalgaz var, içme suyu var, bir tek yolu eksik. Bağlantı yolu da yapıldıktan sonra Budamış mahallemizdeki ana statüdeki şeylerimiz bitmiş olacak. Budamış’ta çalışmalar devam ediyor. Bizler muhtarlar olarak çalışmaları takip ediyoruz. Mahallelerimizdeki içme sularını tamamlamak üzereyiz. Bitti sayılır” ifadelerine yer verdi.

ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Muhtar Karabacakoğlu, elektrik problemine de değinerek; “Bizlerin çok sık elektrikleri kesiliyordu. Bununla ilgili elektrik idaresi, huzurevi ve oradan ağrı Şehri Şahanenin oradan gerilim hattı vardı buradan bize bir besleme yaptılar. Şuan elektriklerimizde herhangi bir kesinti olmuyor” diye konuştu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER