'Bu işi gönülden yapıyoruz'

Birinci Kırtasiye, Kastamonu’da hizmet vermeye başladı. Cebrail Mahallesi Tepeli Sokak üzerinde açılan Birinci Kırtasiye’de yok yok

'Bu işi gönülden yapıyoruz'

Birinci Kırtasiye, Kastamonu’da hizmet vermeye başladı. Cebrail Mahallesi Tepeli Sokak üzerinde açılan Birinci Kırtasiye’de yok yok. Kitaptan hediyelik eşyaya, kırtasiye malzemesinden oyuncaklara geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunan Birinci Kırtasiye, en kaliteli ürünleriyle öğrencileri buluşturuyor. Ayrıca Birinci Kırtasiye, ilerleyen zamanlarda kitap ve yazar günleri de olacak. Eğitimi önemseyen ve bu doğrultuda kendilerine hedef koyan Birinci Kırtasiye ortakları Rafet Akçay ve Özcan Kurt değişik fikirlerle öğrencilere hitap etmeyi planlıyor.

AKÇAY; “BU İŞİ GÖNÜLDEN YAPIYORUZ

Birinci Kırtasiye ortaklarından Rafet Akçay, eğitime uzak bir insan olmadığını, çocukları sevdiğini bu sebeple bu girişimi yaptığını ifade ederek şöyle konuştu; “Eğitime önem veriyorum. Burada çocuklar geldiği zaman özel ilgi gösteriyorum. Bu benim hayatımda olan bir şey. Bana çok uzak değil. Eğitimin içerisinde olacağım bir ortamı zaten kafamda tasarlıyordum. Ortağımın da bu noktada zaten birkaç seneden beri uğraş vermektedirler. Bizim bu hayallerimizle birleşince biz böyle bir yer açmaya karar vermiş olduk. Bu işi severek yapıyoruz, gönülden yapıyoruz. Hani şöyle söyleyeyim, buraya kalem silgi kokusunu severek gelen çocuk; burası çok güzel kokuyor dediğinde ben çok seviniyorum. Dünya klasikleri, en çok okunan kitaplar bölümünde vakit geçiren çocuklar beni sevindiriyor. Öncelikli olarak içimizden gelen duyguların aslında hayat bulması gibi bir durum oluştu benim için. Merkeze gelmek ihtiyacı hasıl oldu. Öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize yakın olmak istedik. Yayınlarımızı onlarla buluşturmak istedik. Okullara yakınız, öğrencilerimiz rahatlıkla bize ulaşabiliyorlar.”

''KİTAP OKUNSUN DİYE UYGUN ORTAM İÇİN ÇABALIYORUZ''

Bundan sonraki hedeflerini de anlatan Rafet Akçay; “Biz kitabevi kısmının çok zengin olmasını istiyoruz, bununla alakalı çalışmalarımız var. Kitap okunsun diye, öğrenciler ve öğretmenlerimizle diyalog halinde olmamız gerektiğinin farkındayız. Bu konu üzerine çalışıyoruz. Gerekli altyapıyı oluşturmak için her kesimden görüş almak isteriz ve alıyoruz. Kitap kapasitemiz bu doğrultuda genişlemeye devam ediyor. Kitap okunsun diye uygun ortam için çabalıyoruz. İleriki dönemde hedeflerimiz arasında kitap ve yazar günleri düzenlemek var. Bunun da farkındalık oluşturacağını düşünüyoruz” dedi.

KURT; “AHŞAP HOBİ KONUSUNDA ÇEŞİTLİ FİKİRLERİMİZ VAR”

Birinci Kırtasiye’nin diğer ortağı Özcan Kurt ise bu işe 2015 yılında başladığını ve kırtasiye noktasında biraz yol kat etiklerini ifade ederek; “Bizim farklı isimde şubemiz vardı. Şubemizin şehrin merkezine biraz uzak olduğu için, ürün noktasında insanların ulaşmada zorluk çekince, zaten merkeze taşınma noktasında bir fikrimiz vardı. Daha sonra Rafet beyle tanışınca, bu sene hızlı bir şekilde fikrimiz gerçekleşmiş oldu. Nasip oldu, burayı açtık. Şuan burası; kırtasiye, oyuncak, hediyelik eşya, ahşap hobi ve hobi malzemeleri kategorilerinde hizmet vermektedir. Diğer isimle hizmet verdiğimiz kırtasiyemizde ahşap hobi olayına eğilmiştik ve Kastamonu’da bayağı müşterimiz oldu ve bir kitlemiz oluştu. @dkhobycenter Instagram sayfasından müşterilerimize Aynı zamanda ahşap hobi kategorisinde teknik hizmet de veriyoruz. Workshoplar günlerimiz oluyordu ve pandemiden ötürü ara vermiş bulunmaktayız. Ahşap hobi konusunda çeşitli fikirlerimiz var. Okullarda daha çok yaygınlaştırmak istiyoruz. Öğrencilere ulaştırmak istiyoruz. Şuan sezon açıldı, bu sezonla beraber bizde yeniyiz. Burası yeni bir kırtasiye ve kitabevi. İnsanları ve öğrencilerimizi güzel şeylerle buluşturmak istiyoruz. Bizim yardımcı kitap kaynak kitaplarımız var, okuma kültür kitaplarımız var, hikaye-roman tarzında. Dediğim gibi oyuncak, hediyelik eşya konusunda da biz aynı zamanda hizmet vermekteyiz. Şu anda bizim çalışmalarımız bu şekilde. İnşallah ileriki zamanlarda daha farklı fikirlerle insanlara nasıl ulaşabiliriz noktasında çalışmalarımız olacak. Kastamonu halkına en güzel şekilde nasıl hizmet verebiliriz, öğrencilerimizi nasıl güzelliklerle buluşturabiliriz, hizmet noktasında bizim kendi eksiklerimizi daha hızlı bir şekilde tamamlayabildikten sonra,  güzel bir müşteri kitlesiyle Kastamonu halkına hizmet vermek istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi/ Bu bir reklamdır)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER