'Bu fiyatlar herkese zarar verir'

Ülke genelinde olduğu gibi son yıllarda Kastamonu'da da konut satışlarında ciddi bir artış meydana gelirken; bir süre maliyetlerle orantılı yükselen konut fiyatları, 'fiyat şişirme' iddiasıyla tepki gördü

'Bu fiyatlar herkese zarar verir'

Ülke genelinde olduğu gibi son yıllarda Kastamonu'da da konut satışlarında ciddi bir artış meydana gelirken; bir süre maliyetlerle orantılı yükselen konut fiyatları,  'fiyat şişirme' iddiasıyla  tepki gördü.

Bir çok site yöneticisinin, dairelerinin fiyatları düşmesin diye sahne ilanlar verdiklerini iddia eden Pattabanoğlu Emlak Sahibi Hakan Pattabanoğlu, şişirme fiyatların hem alıcı hem de satıcıya zarar vereceğini kaydetti.

'EMLAK FİYATLARI ÇOŞTU'

Pattabanoğlu, değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi;  “Kastamonu’da emlak fiyatları coşmuş durumda, piyasalarda para yok, krediler yüksek ama 2+1 bir normal sınıf 80-85 metrekare daire 400 bin TL’ye (daha yüksek olanlar da var) kadar fiyatlanmalar oluyor. Unutmayın dairelerini satmaya çalışan vatandaşlarımız, başkası yüksek fiyat yazdı diye sizin eviniz o paraları edecek diye bir durum yok. Sanal fiyat şişirmeleri sadece satmaya çalıştığınız mülkün satılmamasını sağlar. İnsaf diyorum, yazık diyorum. Bazı site yöneticileri de sitede ev fiyatları düşmesin diye çok yüksek fiyatlardan, olmayan ev ilanları veriyor. Bu yapılanlar sadece var olan krizi daha da içinden çıkılamaz hale getiriyor. Bugün konuştuğum bir ev sahibi ‘ilanlara baktım Tosya yolunda 350 bin TL’nin altında ev kalmamış, benim evim Kuzeykent’te 450 bin TL eder’ diye kafasından kurmuş. Senin kafandan kurmanla olmuyor. Bu fiyatlar herkese zarar verir” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER