Balkondan pazara

Pandemi sebebiyle evlerde geçirdiğimiz zamanlar kimilerine de iş kapısı oluyor

Balkondan pazara

Pandemi sebebiyle evlerde geçirdiğimiz zamanlar kimilerine de iş kapısı oluyor. 47 yaşındaki Meliha Bektaş da, karantina günlerinde hobi olarak başladığı çiçek yetiştiriciliği işe dönüştürerek ev ekonomisine katkı sağlıyor. Salı Pazarı'nda kurduğunda tezgahında müşterilerine kendi yetiştirdiği çiçeklerini sunan Bektaş, rengarenk standıyla da pazarda dikkat çekiyor.

Yaklaşık bir yıl önce, boş vakitlerini değerlendirmek adına başladığı çiçek yetiştiriciliğinde 100 çeşide ulaşmayı başaran Bektaş, Tezgahında bulunan Sardunya, Kaktüs, Çingene Şalvarı,  Cam Güzeli, Gül ,Hanımeli , Aşkın Göz Yaşları Çiçeği, Telgraf, fesleğen gibi çiçek çeşitlerini müşterilerine sunuyor.

 “TOHUMDAN KENDİM YETİŞTİRİYORUM”

Pandemi süresinde, internetten aldığı tohumları ekerek çiçek üreten Bektaş,  çiçek yetiştirmekten hoşlandığını, ürettiği fazla çiçekleri de Salı Pazarı'nda satışa sunarak ev ekonomisine katkı sağladığını söyledi. Bektaş, pandeminin kendisine meslek kazandırdığını kaydederek, ''Hem hobimi gerçekleştiriyorum hem de para kazanıyorum, herkesi bekleriz'' dedi. (Furkan Karaca)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER