'Artık, enkazın altında kalan bir Türkiye yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'nde afetlerle ilgili açıklamalarda bulundu

'Artık, enkazın altında kalan bir Türkiye yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan,  Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'nde afetlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kastamonu ve Sinop'ta 4 sanayi sitesi inşa edileceğini söyleyen Erdoğan, '' hamdolsun, afetlerde enkazın altında kalan bir Türkiye yok'' dedi.

Emine Erdoğan, şu ifadelere yer verdi; ''  Dünyada ve ülkemizde yaşanan son yangınların yine en önemli sebeplerinden biri hiç şüphesiz iklim değişikliği oldu. Yangınlar nedeniyle vatandaşlarımızı kaybettik. Binlerce ağacımız kül oldu. O ağaçların dallarına konan kuşlarımızın yuvası dağıldı. Hele hele kaplumbağalarımızın o görüntüleri hakikaten içimizi acıttı. Bu kapsamda vatandaşlarımız için TOKİ Başkanlığımızla Antalya, Muğla, Kastamonu, Sinop, Bartın, Rize ve Artvin’de yöresel mimariye uygun, çevreci ve sıfır atığa uyumlu toplam bin 357 konut, bin 646 köy evi ve 863 ahır yapıyoruz. Kastamonu ve Sinop’ta 4 sanayi sitesini yeniden yapıyoruz. Bugün artık, hamdolsun, afetlerde enkazın altında kalan bir Türkiye yok” diye konuştu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER