Ankara’da Düğün İçin Seçebileceğiniz Mekan Çeşitleri

Ankara’da unutulmaz bir düğün ve sınırsız eğlence için mekan arıyorsanız birçok seçeneğiniz var!

Ankara’da Düğün İçin Seçebileceğiniz Mekan Çeşitleri

https://dugun.com üzerinde şehrinizdeki mekanları bir arada bulabilir, firmaları size uygun özelliklere göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Ankaralı çiftleri birçok düğün mekanı alternatifi bekliyor: Kır alanları, düğün salonları, oteller, tarihi mekanlar, sosyal tesisler, kulüpler, davet alanları, restoranlar ve nikah sonrası yemeği mekanları!

Ankara’da çiftler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerin başında düğün salonları geliyor! Hemen hemen her ilçede bulunması, geniş salonlara sahip olması ve uygun fiyatlar sunması nedeniyle düğün salonları çiftlerin ilgisini görüyor.

Tarihi yapılarda düğün yapma keyfini tatma fikri hoşunuza gidiyorsa Ankara size farklı birçok seçenek sunuyor. Şehirde bulunan köşkler, oteller ve diğer tarihi mekanlar yeni evlenecek çiftleri bekliyor. Şehirdeki en uygun fiyatlı mekanların başında da sosyal tesisler geliyor. Ankara’daki sosyal tesislerde düğün yapmak isterseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çünkü çiftler bu mekanlara yoğun ilgi gösteriyor.

Yaz dönemlerinin vazgeçilmezleri kır düğünleri! Ankara’da açık havanın keyfini çıkarmak isteyen çiftlere özel birçok kır alanı bulunuyor. Dilediğinizi seçerek doğayla iç içe bir organizasyona imza atabilirsiniz. Düğününün parti tadında geçmesini isteyen çiftler ise Ankara’daki kulüpleri ve yemekli davet alanlarını seçiyor. Bu mekanlarda DJ eşliğinde diledikleri gibi eğlenebiliyorlar.

Yemekli düğün yapmayı düşünen çiftlerin yolu mutlaka restoranlardan geçiyor! Özellikle Ankara’nın şehir manzaralı restoranlarında çok güzel organizasyonlar yapılıyor. Büyük bir düğün yapmak yerine yakın çevresiyle yemek yemeyi tercih eden çiftler için de Ankara’da alternatifler bulunuyor.

Tarzınıza Göre Ankara’da Nasıl Bir Mekan Seçmelisiniz?

İzmir'de yeşil alanların keyfini çıkarabileceğiniz bir ilkbahar ya da yaz düğünü yapmanız için kır alanları sizi bekliyor! Kır düğünü mekanları, oldukça geniş alanlara sahip. Bu mekanlarda 1.000 kişiye yakın davetli ağırlayabiliyorsunuz. Üstelik seçeceğiniz tarza ve konsepte uygun süslemelerin yapılması için de gayet uygun bir seçenek. Romantik bir çiftseniz mekanı çiçeklerle, balonlarla renklendirebilirsiniz. Bohem tarzdaki çiftler için de kır alanları oldukça uygun. Halılar, kilimler, minderler, ahşap süslemeler gibi birçok detayla, mekanı tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz.

İzmir'de çiftlerin en çok tercih ettiği mekanlar arasında düğün salonları ve sosyal tesisler geliyor. Bu mekanlar, geniş kapasite ve uygun fiyatlar sunmaları nedeniyle İzmirli çiftler arasında oldukça popüler. Şehrin hemen hemen her ilçesinde bir düğün salonu ve sosyal tesis bulabilmeniz mümkün. Eğer kalabalık eğlencelerden hoşlanıyor, romantik ya da ihtişamlı bir organizasyon planlıyorsanız, tarzınıza bu mekanların yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Nostalji seven çiftlere ise tarih kokan düğün mekanlarını öneriyoruz. Vintage tarzda bir düğün yapmak isterseniz İzmir'de köşkler, yalılar, oteller ve birçok farklı seçenek sizi bekliyor. Bu mekanlardaki atmosferin yanı sıra süslemeleri de sizi eski dönemlerde bir saray düğünü yapıyormuş gibi hissettirebilir.

Gelelim otel düğünlerine... İhtişamdan hoşlanan çiftler İzmir'deki otellerin kapısını çalıyor. Şık masalar, dev şamdanlar, ışıl ışıl gelin yolları ve dikkat çekici diğer dekorasyon ögeleriyle oteller, gösterişli bir düğün yapma imkanı sunuyor. Butik otellerden 5 yıldızlılara kadar karşınıza birçok alternatifin çıkacağını da belirtelim.

Düğününün parti tadında geçmesini isteyen çiftler için ise İzmir'de birçok kulüp ve davet alanı bulunuyor. Eğlenceyi bu özel günün merkezine koyan çiftler şehirdeki kulüpleri ve davet alanlarını tercih ediyorlar. Üstelik bu mekanlarda ister yemekli ister yemeksiz organizasyonlar düzenleyebilmeniz mümkün.

Modern ve sade bir organizasyon düşünen minimalist çiftlere ise restoran düğünlerini öneriyoruz. Leziz yemekler, keyifli bir sohbet, hoş bir müzik eşliğinde eğlence fikri ilginizi çekiyorsa şehirdeki restoranlara mutlaka göz atmalısınız. İzmir, düğün organizasyonu yapılabilecek birçok restorana da ev sahipliği yapıyor. Bu mekanlarda ayrıca nikah sonrası yemeği de verebilirsiniz.

Ankara’daki Mekanların Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Ankara’daki düğün mekanlarının büyük bir kısmı çiftlere kişi başı fiyat veriyor. Bu mekanlarla anlaşırken kişi başı fiyatla davetli sayınızı çarparak toplam rakama ulaşıyorsunuz. Düğün salonu gibi yerler ise toplu bir fiyat verebiliyor. Bu toplu fiyata kiralama, atıştırmalıklar, DJ, ses ve ışık sistemleri gibi hizmetlerin bedelleri dahil oluyor.

Ankara mekanlarının fiyatları düğünün yapılacağı döneme göre de değişiklik gösteriyor. Hafta sonu yapılan düğünlere nazaran hafta içindeki organizasyonlar çok daha uygun fiyatlı oluyor. Ayrıca yaz dönemi çiftler tarafından çok talep olduğu için bahar ve kış gibi mevsimlerde kampanyalı fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Seçtiğiniz menü, süslemeler, düğün pastanız, fotoğrafçınız, canlı müzik talebiniz ve diğer tüm talepleriniz fiyatları etkiliyor. Ankara’daki mekanlardan net bir fiyat almak isterseniz firma sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Beğendiğiniz tüm mekanlardan fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Elinizde ne kadar çok veri olursa, o kadar iyi bir mekan seçimi yapabilirsiniz.

Bütçenize ve tarzınıza uygun mekanı nasıl seçebileceğinizi artık biliyorsunuz. Şehirdeki mekanları https://dugun.com/dugun-mekanlari/ankara  sayfasından istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek inceleyebileceğinizi de ekleyelim. Beğendiğiniz firmalarla da vakit kaybetmeden iletişime geçmeyi unutmayın!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER