Anadolu’da Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nde; Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ertan Şahbat, Hastane Başhekimi Nöroloji Uzm. Dr. Zeki Esat Öztürk, İdari Hizmetler Direktörü Eczacı Mehmet Aydemir, yönetim kadrosunun yanı sıra hekimler, sağlık çalışanları, hemşireler ve yardımcı personellerin katılımı ile pasta kesilerek kutlandı.

Anadolu’da Tıp Bayramı kutlandı
banner72

“HEKİMLER İÇİN KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Hastane Başhekimi Nöroloji Uzm. Dr. Zeki Esat Öztürk, günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada; “Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın tehdidiyle karşı karşıyayız. Şüphesiz bu salgın tehdidini en yakından hisseden meslek gurubu hekimler. Başta kamu, devlet hastanesinde olmak üzere insan üstü gayret sarf eden meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte kayıplarımız oldu. Bu vesile ile vefat eden tüm hekimlerimizi de rahmetle, minnet ve şükranla anıyorum. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile hekimlerimizin sorunlarına dikkat çekmek istiyorum. Bunlardan bir tanesi sağlıkta şiddet. Hekimler için sağlıkta şiddetin sıfır olması, en aza indirilmesi, Adalet Bakanlığı’nın da ifade ettiği gibi ‘hekimlerde hakimler gibi korunacaktır’ sözünün hayata geçilmesini bekliyoruz. Bu hekimler için kırmızı bir çizgidir. Diğer bir konusu ise malpraktis yasası. Özellikte cerrahi branşlar başta olmak üzere hekimlerin başında bir tehdit olucu bu sorunun çözülmesini bekliyoruz. Özellikle mesleğe yeni başlayan doktor arkadaşların, kamuda çalışan hekimlerin gelir seviyelerinin aldıkları eğitimin karşılığı olarak lüks görünmeyip hak ettikleri seviyeye çekilmesi de diğer bir beklentimizdir. Başta beraber çalıştığım doktor arkadaşlarım olmak üzere, kamuda görev yapan, Türkiye’nin en ücra köşesinde çalışan tüm hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

SAĞLIK ŞEHİTLERİ DE UNUTULMADI

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler ise, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, “Tüm dünyayı saran koronavirüs hastalığına karşı verilen zor ve meşakkatli süreçte en ön saflarda yer alarak canları pahasına savaşan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Ayrıca; koronavirüs hastalığı sürecinde hayatlarını kaybeden; Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. M. Vedat Gök ve Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Metin Baş başta olmak üzere, tüm sağlık şehitlerimizi de rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Programda ayrıca; Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler tarafından hekimlere 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla çiçek takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER