Adı "Şanslı" olmalı...

SEL felaketinin vurduğu Bozkurt ilçesinde bir ayı tarafından saldırıya uğrayan köpeği, bölgede kurulan Afet Bölgesi Sokak ve Ev Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Ünitesi ekipleri tedavi etti

Adı "Şanslı" olmalı...

SEL felaketinin vurduğu Bozkurt ilçesinde bir ayı tarafından saldırıya uğrayan köpeği, bölgede kurulan Afet Bölgesi Sokak ve Ev Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Ünitesi ekipleri tedavi etti. Hem ayı saldırısından, hem de sel felaketinden kurtulan köpeğin ne kadar şanslı olduğu ortaya çıktı.

Bozkurt’a Sakızcılar Köyü’nde bir ayının sokak köpeğine saldırdığını gören vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Kastamonu Mahalli İdareler Birliği ve Kastamonu Veteriner Hekimler Odası Afet Bölgesi Sokak ve Ev Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Ünitesi ekipleri köye giderek, yaralanan köpeği buldu. Daha sonra köpeği üniteye getiren ekipler, yaralı hayvanın ilk tedavisini burada yaptı. Daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edilen yaralı köpek, tedavisine devam edilmek üzere Kastamonu Belediyesi Hayvan Bakımevi’ne gönderildi. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER