YAKIŞMADI…

 Yenilebilirsin, kötü oynayabilirsin ama kötü mücadele edemezsin.
GMG Kastamonuspor’un Tuzlaspor’a 1-0 kaybetmesini, Play-Off’lardan elenmesini kabul edebilirim ama bir Kastamonuspor taraftarı olarak takımımızın rakibine bu kadar teslim olmasını, reaksiyon verememesini kabul edemem.

 

Tuzlaspor karşısına Alican Karadağ, Özgür İleri ve Özgür Yılmaz gibi uzun boylu futbolcularımızla oyun merkezini savunma, mümkünse 70'inci dakikaya kadar gol yememe ve Metincan Cici'nin bireysel yeteneği ile veya bir duran toptan bu uzun boylu adamlarla gole gitme taktiği ile çıktık.

Harun Aydın ve Berkay Sefa Kara dışında oyuna pozitif anlamda hamle şansı olmayan kırmızı-siyahlılar için bu kağıt üzerinde anlaşılabilir bir taktikti.

Ancak maçın hemen başında Tuzlaspor; Yasin Yener, Sadık Baş, Gökcan Kaya ve Samet Asatekin gibi yetenekli oyuncuları ile sazı eline aldı ve bu taktiğin işlemeyeceğini yüzümüze çarptı.

İlk 20 dakikada maçı izleyen hemen hemen herkes 'Biz bu maçı kazanamayız' diye aklından geçirmiştir.

İşte bu dakikalarda rakibin işleyen planını bozmak için teknik direktör Ahmet Yıldırım'dan bir hamle bekledim.

Ancak başarılı teknik adam maçı tribünden veya televizyondan izleyen binlerce Kastamonulu gibi hamle yapmayıp Tuzlaspor'un bir biri ardına gelen ataklarını izlemeyi seçti.

Zaten hamle yapmayarak maçı biz ilk 20 dakikada kaybetmiştik. Geri kalan dakikalar sadece teferruattan ibaretti.

Ayrıca maç 1-0 sona erdiği için şanslı olduğumuzu da eklemem gerekiyor.

Penaltıdan attıkları golle bir üst tura çıkmış gibi görünseler de Tuzlaspor'un Yasin Yener ve Batuhan Karadeniz'le 2 topu direkten döndü, girdikleri birçok pozisyonda da yaptıkları tercih hatalarından dolayı sonuca gidemediler.

Tuzlaspor'un bu baskısına karşılık kırmızın-siyahlıların aklımda kalan tek pozisyonu ilk devrede Metincan Cici'nin derinlemesine pasında İlyas Çakmak ile yakaladığı pozisyondu. Bu pozisyonda da İlyas Çakmak'ın yavaş kaldığı ve maça hazır olmadığı gözler önüne serildi.

***

Play-Off'lar öncesinde GMG Kastamonuspor'un kadrosunun rakiplerine oranla oldukça dar olduğunu söylemiştim.

Bu sözlerimin hala arkasındayım.

Ancak takımımızın 4 aylık (127 gün) pandemi arasını hiçte iyi geçirmediğini ve futbolcuların fiziken bitik durumda olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Kadro kaliteniz iyi olmayabilir, hamle şansınız diğer takımlara oranla kısıtlı olabilir ama bunların hiçbiri takımın mücadele edecek gücünün olmamasını açıklamaz.

Pandemi sürecinin nasıl geçirildiği, takımın neden Play-Off'lara (En azından rakipleri kadar) hazır gelmediği konusunda teknik direktör Ahmet Yıldırım ve ekibinin önce 2 sezondur yaptığı fedakarlıklarla takımı sırtlayan Onursal Başkan Cengiz Aygün ve Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün'e, daha sonra ise yönetim kuruluna ve Kastamonu halkına bir açıklama yapması gerekiyor.

 

NOT;

Oldukça sıkıntılı başlayan bir sezonda Cengiz Aygün ve Enes Ege Aygün’ün öncülüğünde ‘Aygün’ ailesinin destekleri ile Play-Off oynama mutluluğu yaşadık. Onların desteği olmasa bu sezon Karabükspor’dan farksız bir takım olurduk.

Başta ‘Aygün Ailesi’ olmak üzere yönetim kuruluna, teknik direktörümüz Ahmet Yıldırım ve ekibine, futbolcularımıza, kulüp personeline, kırmızı-siyahlı taraftara ve sıkıntılı geçmesi muhtemel sezonda Play-Off sevinci yaşamamıza vesile olan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum.

Umarım gelecek sezon daha başarılı bir Kastamonuspor izleriz…


YORUM EKLE