banner38

banner39

banner46

banner47

14 Aralık 2019 Cumartesi

VİRA BİSMİLLAH!

09 Temmuz 2019, 10:38
VİRA BİSMİLLAH!
Serkan HORUZ
Kastamonuspor 1966 için 2019-2020 sezonu dün resmen başladı. 2. Lig’de en başarılı sezonu arkasında bırakan kırmızı-siyahlılar için bu sezon adeta yaprak dökümü yaşanıyor.

Kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar mücadele ettiği tüm liglerde ‘zirve’ hedefiyle sezona başlayan temsilcimiz uzun yıllar sonra ilk kez ‘kümede kalma’ hedefiyle sezona başlıyor.

Bu sezon Kastamonuspor 1966 sadece saha içerisinde değil saha dışında da büyük bir mücadele verecek. Çünkü uzun yıllardır şampiyonluk hedefine alışmış bir şehir ilk kez sahada bu kadar hedef düşürmüş bir takım izleyecek.

Yönetimin takım kadar şehri de bu hedefe alıştırması gerekiyor. İnşallah bu sezon Kastamonuspor için iyi başlar ve iyi biter.

GEÇ KALINDI

Kastamonuspor yönetimi bu sezon aslında hemen hemen her şeyde geç kaldı. Yaşanan maddi sıkıntılar, yönetim içinde ki çatlaklar ve şehirde yaşanan siyasi değişiklikler sonrası yönetimin mevcut yapısı ile görevine devam edemeyeceği aşikardı.

Tüm bu durumlar varken yönetimin olağanüstü kongre kararını Haziran ayının ortalarına kadar bırakması bence yanlış bir karardı. Ligin sona ermesi ile birlikte kongre kararı alınıp Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirilebilirdi.

Bu gecikme futbol takımı içerisinde yapılacak olan köklü değişikliklerde de geç kalmamıza neden oldu. Dün yeni sezon hazırlıklarının başlamasına rağmen takımın başında bir teknik direktör yoktu. Kamp planlamasını bile yönetim kurulu yaptı.

Kulüp başkanı Erkan Özcan, ‘Transferi biz yapacağız, teknik direktör sadece takımı çalıştıracak’ açıklamasını yapsa da futbolcu transferi konusunda takımı çalıştıracak olan teknik direktör ile istişare içinde olunmasında yarar vardı. Kaldı ki mevcut durumda göreve gelecek olan teknik heyet kamp programını bile kendi ayarlayamamış oldu.

Ben bu durumun çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Transferleri yönetim olarak yine siz yapabilirsiniz ancak takım içerisinde teşhisi koyacak oynamak istediği oyuna göre oyuncu talebinde bulunacak kişide teknik direktördür. İnşallah biz yanılıyoruzdur da Kastamonuspor beklentilerin üzerinde bir sezon geçirir ve bizi mutlu eder.

GÜRSES KILIÇ SESLERİ

Yeni sezon hazırlıklarına dün başlayan Kastamonuspor 1966’da yeni teknik direktör büyük ihtimalle Gürses Kılıç olacak. Dün Kastamonu’ya geldiği ve yönetimle son bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenilen Gürses Kılıç, büyük bir aksilik olmazsa önümüzde ki sezon kırmızı-siyahlıların yeni teknik patronu olacak. Şimdiden Gürses Kılıç’a Kastamonuspor 1966 kariyerinde başarılar diliyorum.

İSİM SPONSORLUĞU İPTAL OLABİLİR

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan’ın olağanüstü kongre öncesi gündeme getirdiği hatta kongrede delegelerden yetki aldığı ‘isim sponsorluğu’ ile ilgili olumsuz gelişmelerin olduğunu öğrendim.

Duyumlarımız yanlış değilse Atlasglobal ile yapılan görüşmelerin tıkanma noktasına geldiği iptal olma durumunun olduğu konuşuluyor. Gelecek sezon için en büyük gelir kalemlerinden biri olan isim sponsorluğu ile ilgili böyle bir durum yaşanması kulübe oldukça olumsuz yansıyacaktır. İnşallah biz yanlış duymuşuzdur da takımın geleceği için bu kadar büyük bir öneme sahip olan sponsorluk anlaşması iptal olmaz.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV