banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Temmuz 2019 Salı

TOPUKLU KRAMPONLAR MADDİ DESTEK BEKLİYOR

10 Temmuz 2019, 09:44
TOPUKLU KRAMPONLAR  MADDİ DESTEK BEKLİYOR
Barış KILINÇKIRAN2017 yılında kurulan ve ilimizin bayan futbolu branşındaki tek profesyonel takımını bünyesinde barındıran Kastamonugücü Spor Kulübü, 2019-2020 Sezonu öncesi maddi imkansızlıklarla boğuşuyor. İlimizi 3. Lig 4. Grup'ta ve Genç Bayanlar kategorisinde temsil eden Kastamonugücü, geçtiğimiz sezon yaşanan maddi imkansızlıklara rağmen lig şampiyonluğunu kıl payı kaçırmıştı. 15 ila 25 yaş arası toplam 55 lisanslı sporcunun bulunduğu kulüp bünyesinde aynı zamanda milli sporcularda yer alıyor. 2018-2019 Sezonunda yaşanan tüm sıkıntılara rağmen ilk devreyi lider bitirip, şampiyonluğu 2 puanla, Play-Off'ları ise 1 puanla kaçıran Kastamonugücü, ligin hem en çok gol atan takımı, hem de en çok gol yiyen takımı olarak tarihe geçti. Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan genel kurul öncesi başkan Av. Evren Karaahmet'in maddi sıkıntılar nedeniyle kulübün kapanma noktasına geldiğine ilişkin yaptığı açıklamalar sonrası kolları sıvayan İsmail Şahbazoğlu ve ekibi, 13 Haziran'da yapılan genel kurulda görevi devralarak yola devam kararı verdi. Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Senem Çeyiz ve Binnur Çelebi'nin tamamen gönüllülük esasına dayalı mücadeleleri ile faaliyetlerini sürdüren futbol takımı, Necip Oktay ve Emin Eğri'nin de hiç bir karşılık beklemeden aldıkları sorumulukla ayakta kalmaya çalışıyor. Bu anlamda Emin Eğri, Necip Oktay, Binnur Çelebi ve Senem Çeyiz'e de gönüllü olarak aldıkları bu sorumluluk için tüm spor kamuoyu adına teşekkür ediyorum.

100 BİN TL İLE ŞAMPİYONLUK GELİR

Çoğu Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yükseokulu öğrencilerinden oluşan 3. Lig takımı, önümüzdeki sezon sadece 100 Bin TL'lik bir kaynak bulabildiği taktirde şampiyon olarak 2. Lig'e çıkabilecek durumda. Şuanda tamamen ikili ilişkiler ve gönüllülük esasına dayalı olarak ayakta kalmaya çalışan Kastamonugücü, yeni sezonda istediği desteği yakalayabildiği taktirde Kastamonu ismini tüm Türkiye'ye duyurmaya kararlı.

SPONSOR ARIYORLAR

Spor Toto Teşkilatı başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Kefalet, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Kastamonu Belediyesi, Baro Başkanlığı ve Kastamonu Kalkınma Vakfı gibi dernek ve kuruluşlara sponsorluk için başvuru dilekçesi yazan kulüp yönetimi, gelecek güzel haberleri bekliyor. Ağustos ayında lisans çıkarma, Eylül ayında kamp sezonu ve Ekim ayında da sezonun başladığını düşünürsek, önümüzdeki bir ay içerisinde en azından 50 Bin TL'lik bir kaynak sağlansa şampiyonluk hedefiyle sezona başlanabiliyor.

Sadece bir spor kulübü olarak değil, özellikle kız çocuklarının her türlü kötü alışkanlıktan koruması amacıyla da temelleri atılan ve aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak da tanımlanabilen Kastamonugücü, bu anlamda maddi ve manevi desteği en çok hak eden spor kulüplerinden birisi.

REKTÖR HAMDİ TOPAL'A ÇAĞRI

Antrenmanlarını Hasan Doğan Tesisleri'nde yapan Kastamonugücü'nde sporcular antrenmanlara dolmuşla gelip gidiyorlar. Bu da zaten maddi anlamda büyük sıkıntı çeken kulüp için ayrıca bir külfet. Bu anlamda kulübün antrenman sahası ihtiyacına istinaden müsaitlik durumuna göre üniversite sahasının Kastamonugücü'ne tahsisi konusunda Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'dan da kulüp yönetimine yardımcı olmasını talep ediyorum. Eminim ki sayın rektörümüzde benim bu çağrıma karşılıksız kalmaz ve kulübün antrenman sahası problemini ivedilikle çözüme kavuşturur.

BU TAKIMIN ARKASINDA DURALIM

Şuana kadar üye aidatları, esnaflardan toplanan bağışlar ve yine hayırseverlerin yardımlarıyla ayakta kalmayı başaran bu kulübe destek olup bu takımın arkasında durmamız gerekiyor. Bu kadar az maliyetle şampiyonluk kupasına ulaşıp ilimizin tanıtımına katkıda bulunabilecek başka bir profesyonel takım var mı? Kulüp yönetiminin resmi dilekçe ile yardım ve sponsorluk talebinde bulunduğu tüm resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarının bu konuya hassasiyetle yaklaşıp imkanları doğrultusunda yardımda bulunmalarını arzuluyoruz.

Kapanma noktasına gelen kulübün yaşaması ve ayakta kalabilmesi adına tekrar sorumluluk alan İsmail Şahbazoğlu başkanlığındaki tüm yönetim kurulu üyeleri ile teknik heyet ekibine tekrar teşekkür ediyor, yeni sezonda kendilerine başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin...

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV