banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

TEŞEKKÜRLER TAHSİN BABAŞ

28 Mart 2018, 11:12
TEŞEKKÜRLER  TAHSİN BABAŞ
Barış KILINÇKIRAN
Aciksoz Haber -->
Geçtiğimiz hafta herkesin gıpta ile bakıp birçok il protokolünün de imrenerek takip ettiği son derece görkemli bir açılış organizasyonuna ev sahipliği yaptık. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da söylediği gibi; Türk Dünyası Kültür Başkenti markası Kastamonu’muza gerçekten de çok yakıştı.

Kastamonu’nun 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti için en güçlü aday olduğu haberi, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a bizzat verilmişti. Bakan Kurtulmuş’un bu mutlu haberi telefonla Tahsin Babaş’a verdiğinde başkan ve eşi Nebahat hanımefendi ile birlikte yemekteydik. Telefon konuşması bittiğinde Tahsin Babaş’ın gözlerindeki sevinci ve o an yaşadığı heyecanı size anlatamam.

Yaklaşık 4 yıldır aynı heyecanla sürdürdüğü belediye başkanlığı görevine sanki yeniden başlıyor gibiydi. Kurduğu şu cümleyi hiç unutmayacağım: ‘Allah’ıma şükürler olsun. Kültür Başkenti oluyoruz Barış. Asıl işimiz şimdi başlıyor...’

Birbirimize sarılıp bu tarihi müjdeyi birlikte kutlamıştık. O andan itibaren varını yoğunu bu organizasyona adayan ve bitmez tükenmez enerjisiyle gece gündüz demeden tüm hazırlıkları yerinde inceleyen Tahsin Babaş, dört dörtlük bir organizasyona imza attı.

Bu büyük organizasyonda emeği geçen Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’i de katkılarından dolayı kutluyorum. Resmi açılış programı ve yıl boyunca organize edilecek olan etkinliklerle ilgili olarak kurulan komisyon üyeleri de neredeyse tüm mesailerini bu işe ayırarak ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Tüm komisyon üyelerimize de katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI VER

Bu yazımdan dolayı beni taraf olmakla suçlayanlar ve hatta tepki gösterenler olacak ama hiç kimsenin benim şahsımla ilgili olarak ne düşündüğü umurumda bile değil. Beni ve ailemi bilen biliyor. Gazetemizin uyguladığı yayın politikası da açıkça belli. Biz elimizden geldiği kadar tarafsız olmaya özen gösteriyoruz. Bu konuda ne kadar doğru yolda olduğumuzu ve iyi işler yaptığımızı da resmi kayıtlarda da belli olan abone sayımız ve güzel dilekleriyle gücümüze güç katan değerli okuyucularımız zaten kanıtlıyor.

Ama Türk Dünyası Kültür Başkenti programı ile ilgili olarak tarafsız olma şansım yok. Gerek maddi, gerekse manevi ve personel desteği anlamında belediyenin tüm imkanlarını seferber ederek kusursuz bir program yapılmasını sağlayan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve henüz 4 yıllık bir tecrübeye sahip olmasına rağmen neredeyse bütün programın yükünü omuzlayan Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat Ayvatoğlu ile mesai arkadaşlarını bu konuda ayrı tutuyorum.

Görünmez kahramanlar olarak kayıtlara geçen bu ekip, Tahsin Babaş’ın talimatlarıyla program takviminin ve bütçesinin belirlenmesinden başlayarak, Atatürk Spor Salonu’ndaki görkemli organizasyonda kullanılan sahne, ses, ışık ve koreografilere, tüm şehrin bayraklarla donatılmasından yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin ulaşım, yemek ve konaklama organizasyonlarının planlanmasına kadar bu işin her kademesinde bizzat görev alarak göğsümüzü bir kez daha kabarttı.

Bugüne kadar siyasi görüş gözetmeksizin tüm partilerin, derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının ve öğrenci topluluklarının neredeyse tüm etkinliklerine sponsor olarak maddi ve manevi anlamda arkalarında duran Tahsin Babaş, bu anlamda tarafız belediyecilik olgusunu da tüm Kastamonu’ya göstermiş oldu. Bundan sonra yapılacak olan etkinliklerle ilgili de canla başla çalışan Kastamonu Belediyesi, eminim ki yine çok konuşulacak işlere imza atmaya devam edecek.

TEŞEKKÜRLER TAHSİN BABAŞ

Şahsım ve Kastamonu halkı adına, Türk Dünyası Kültür Başkenti apoletinin ilimize kazandırılmasında bana göre en büyük pay sahibi olan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teşekkür ediyorum.

Babaş’ın, göreve geldiği ilk günden bu yana hayalini kurduğu Dünya Miras Listesi’ne girme hedefi yolunda yaptığı çalışmaları da taktirle karşılıyor ve kendisine başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir ile Belediye Başkanı Tahsin Babaş, göreve geldikleri günden bu yana tam bir ekip ruhuyla çalışıyorlar. TBMM ve neredeyse tüm bakanlıkları mesken tutan bu beşli, ilimize kazandırılması planlanan yatırımların takibini ve yeni yatırımlar için gerekli olan tüm görüşmeleri başarıyla sürdürüyorlar. Şuana kadar da birçok yatırımı ilimize kazandırdılar. Bundan sonrası için sonuç alınır yada alınmaz bilemem ama, Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Kastamonu, her anlamda gelişmeye, genişlemeye ve emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Açıksöz Gazetesi olarak bizler, ilimizin menfaatleri doğrultusunda bizden istenen her ne varsa tüm fedakarlıkları yapmaya hazırız. Bu yolda bir bedel ödenecekse bu bedeli ödemeye de dünden razıyız.

Çünkü Her Şey Kastamonu İçin...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV