banner29
24 Mart 2019 Pazar

TATSIZ VE TUZSUZ

06 Mart 2018, 16:25

 Ankara’daki maç çok durağan başladı. Etimesgut takımı ilk yarım saatte oyun disipliniyle kazanmak istediğini hissettirdi. Etimesgut’a renk katan ve enerji veren ise, Hasan Sürmeli ile Fatih Selimhan Solmaz’ın performansları oldu. Nedendir bilinmez, eskiden Kastamonuspor 1966 forması giymiş futbolcular, Kastamonuspor’a karşı mükemmel oynuyor. Her takımda eski bir Kastamonusporlu futbolcu olsa kırmızı siyahlıların bu ligde gerçekten işi çok zor olurmuş.

Dönelim ilk yarım saate, Muhammet Fatih Aydın, Oğuzhan Öztürk ve Ömercan Sokullu orta sahası ile oyuna başlayan Kastamonuspor 1966, orta sahadaki fizik gücüne dayalı savaşı çok erken dakikalarda kaybetti. Etimesgut orta sahası yetenekli ayakların topla buluşmasını önleyince, Kastamonuspor 3 kişi birden eksildi. Kanatlarda yer alan Haşim ve Youssef ise orta saha ile bağlantılarının kesilmesi üzerine uzun top beklemeye başladı.

Teknik Direktör Kemal Kılıç bu eksikliğe ikinci devre hemen müdahale etti. Devrenin başlangıcıyla birlikte, oyuna Savaş Taga ve Halil İbrahim Tuna’yı aldı. Savaş’ın oyuna girmesi adeta panzehir oldu. Ayağında top tutmaya başlayan ve fizik gücü artan kırmızı siyahlılar, yedikleri gole kadar Etimesgut kalesindeydi.


Beklenmedik anda gelen penaltı ve gol, Etimesgut’a maçı kazandım havası verdi. İkinci devrenin iyi takımlarından biri olan Ankara temsilcisi, hem dakikaları iyi eritti hem de iyi mücadele etti. Halil İbrahim Tuna’nın yüzde yüzlük gol pozisyonu golle sonuçlansa, Ankara deplasmanından puanla dönebilirdik ancak burada da Hasan Sürmeli faktörü devreye girdi.

Kastamonuspor 1966, kötü mücadele etmedi ancak puan tablosu ve gelecek seneye yönelik yapılan açıklamalar ise mağlubiyete bir isyan bayrağı açtırmadı. Etimesgut’lu futbolcuların yerde yatmasına bile itiraz etmeyen kırmızı siyahlıl futbolcular için, 90 dakika usul usul eridi. Mağlubiyetin en temel faktörlerinden biri, eski Kastamonusporlu futbolcular,  kaleci Hasan Sürmeli ve solbek Fatih Selimhan Solmaz’ın ortaya koydukları müthiş performanstı.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV