Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

‘Zor maçtı’

KASTAMONU Belediyespor Antrenörü Helle Thomsen ve Kaptan Serpil İskenderoğlu, 29-25’lik galibiyetle sonuçlanan Handball Club Lada maçını değerlendirdi

26 Ocak 2021 Salı 10:03
‘Zor maçtı’
 

GALİBİYETİ DEĞERLENDİREN HELLE THOMSEN:

‘Zor maçtı’

KASTAMONU Belediyespor Antrenörü Helle Thomsen ve Kaptan Serpil İskenderoğlu, 29-25’lik galibiyetle sonuçlanan Handball Club Lada maçını değerlendirdi. Grupta 2 puan almanın takım adına çok önemli olduğunu belirten Thomsen, zor bir maçı geride bıraktıklarını söyledi. Maç sırasında fantastik bloklar yapıldığına dikkat çeken Antrenör Thomsen; “Yulia, Katya ve Betül, fantastik bloklar yaptı. Bu savunma ile kalecinin beraber anlaşması ve çalışmasından kaynaklanan bir şey. Özellikle ikinci yarı bu işte çok iyiydik. Bu da karşılaşmanın kazanılmasında önemli bir faktör oldu” dedi.

THOMSEN; “2 PUAN ALMAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Lada maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Belediyespor Antrenörü Helle Thomsen, maçı kazandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Hanelerine yazılan 2 puanın önemine dikkat çeken Thomsen, “Bu grupta 2 puan almak bizim için çok önemliydi. Çok oyuncuyla oynadım ve bütün oyuncularımda gayet iyi. Zor bir maçtı. Lada’nın çok iyi oyuncuları var. 2 puan almak, bizler için çok güzeldi. Bizim için şu anda önemli olan önümüzdeki maça bakmak. Çünkü bu 8 gün içerisinde bir maçta çok iyi de oynayabiliriz, çok kötü de oynayabiliriz. Şu anda bizim düşünmemiz gereken Bodrum’da olan maçımız. Bu zamana kadar Bodrum gayet iyi top oynadı. Takım olarak iyiler. Hemen hemen hatasız oynuyorlar. Çarşamba günü de bizim için zor bir maç olacak. Tabi ki, iyi oynadığımız bu maç da bizim için çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

“SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR”

Takımın son günlerde performansının arttığını söyleyen Thomsen, “3 tane yeni oyuncumuz var. Her şey için zamana ihtiyaç var. Onlar çok iyi oynadılar ama onlara karşı sabırlı olmamız gerekiyor. Onlar 3-4 haftadır buradalar, biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Serpil İskenderoğlu’nun sakatlığı sonrası takıma dönüşü ile ilgili de konuşan Thomsen, şu ifadeleri kullandı; “Serpil’in dönmüş olması çok iyi. Önemli olan onun sakatlığının düzelmiş olması. Yani sadece bu sezon için değil; oynamaya devam etmesi için de çok önemliydi.”

Maç sırasında fantastik bloklar yapıldığına dikkat çeken Antrenör Thomsen; “Yulia, Katya ve Betül fantastik bloklar yaptı. Bu savunma ile kalecinin beraber anlaşması ve çalışmasından kaynaklanan bir şey. Özellikle ikinci yarı bu işte çok iyiydik. Bu da karşılaşmanın kazanılmasında önemli bir faktör oldu” dedi.

İSKENDEROĞLU; “YENECEĞİMİZİ DÜŞÜNMÜŞTÜM”

Kastamonu Belediyespor Hentbol Takımı Kaptanı Serpil İskenderoğlu ise, “Çok mutluyuz. Maçtan öncede yeneceğimizi düşünmüştüm. Maça yeneceğiz diye çıktık. Bunun son şansımız olduğunu biliyorduk. Arkadaşlarımda maça son derecekonsantreydi. Herkesi kutluyorum. Kastamonu halkına her zaman arkamızda oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: ‘Zor Maçtı’

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV