Zirvede bırakıyor

İlimizi başarıyla temsil eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Başkan Bülent Bıyıklı’nın görevini bırakacağı öğrenildi

Zirvede bırakıyor
banner72

İlimizi başarıyla temsil eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Başkan Bülent Bıyıklı’nın görevini bırakacağı öğrenildi.

Kastamonu Belediyespor, Bülent Bıyıklı’nın göreve geldiği 2018 yılından bu yana Avrupa ve Türkiye’de birçok başarıya imza attı. Ülkemizdeki kadın hentbolunun parlayan yıldızı haline gelen Kastamonu ekibinde Başkan Bıyıklı, olağanüstü genel kurul sonrasında yönetimi bırakacak. Bıyıklı’nın önderliğinde 3 yılı deviren Kastamonu Belediyespor, ülkemizde ve Avrupa’da birçok başarıyı göğüsledi.

KURTOVİC VE THOMSEN TRANSFERLERİ ÇOK KONUŞULDU

Bıyıklı yönetimindeki Belediyespor, yıldız oyuncu Amanda Kurtovic ve en iyi hentbol antrenörler arasında yer alan Danimarkalı Helle Thomsen transferlerinin ardından çokça konuşulmuştu.  Süper Lig’in en fazla yabancı oyuncusuna sahip olan Kastamonu temsilcisi, geçen sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşarak sezonu çifte kupayla kapattı. Büyük bir başarı yakalayan Belediyespor, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Avrupa Ligi’nde ise grup aşamasında veda etti.

BELEDİYESPOR BIYIKLI'YLA 3 KUPA KALDIRDI

Başkan Bıyıklı’nın göreve geldiği süreçten bu tarafa Kastamonu Belediyespor büyük bir ivme kazandı. 2018-2019 yılında Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonu olan Altın Kızlar, açık ara lider götürdüğü Süper Lig 2019-2020 sezonunda ise pandemi nedeniyle devam etmedi. 2020-2021 sezonunda da 3 kulvarda mücadele eden temsilcimiz, Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonu oldu.

AVRUPA KUPASI’NDA ÇEYREK FİNAL BAŞARISI

Kastamonu Belediyesi GSK, Bülent Bıyıklı yönetiminde Avrupa’da da büyük bir başarı yakaladı. Kastamonu ekibi, 2019-2020 sezonunda EHF Avrupa Kupası’nda çeyrek final oynarken, 2020-2021 sezonunda ise EHF Avrupa Ligi’ne grup aşamasında veda etti. Altın Kızlar, bu sezon ise Avrupa’nın en prestijli organizasyonu olan EHF Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek ilk Türk takımı olarak tarihe geçti.

KULÜBÜ BIRAKMA KARARI ALDI

Kulübün başarılarında büyük pay sahibi olan Bülent Bıyıklı’nın görevi bırakma kararı aldığı ve önümüzdeki günlerde kulüp tarafından yapılacak resmi açıklama sonrası kulübün olağanüstü genel kurula gideceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER