banner38

Müzik indir

banner46

banner47

05 Temmuz 2020 Pazar

YENİLENEN VE GÜÇLENEN KASTAMONU BELEDİYESPOR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyespor, yeni sezon öncesi yenilenen ve güçlenen kadrosuyla sezon açılış yemeğinde bir araya geldi.

26 Temmuz 2019 Cuma 09:44
 YENİLENEN VE GÜÇLENEN  KASTAMONU BELEDİYESPOR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
 

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyespor, yeni sezon öncesi yenilenen ve güçlenen kadrosuyla sezon açılış yemeğinde bir araya geldi.

Kastamonu Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen tanışma ve sezon açılış yemeğine Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yüksel Aydın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Belediyespor Başkanı Bülent Bıyıklı ve Belediyespor yönetim kurulu üyeleri ile Belediyespor teknik heyet ve sporcuları katıldı.

ÖZDİL; KASTAMONU ASLINDA KADINLARIN ŞEHRİDİR

Toplantıda konuşan Kastamonu Belediyespor Başkan Yardımcısı Gülnur Özdil, “Bu sezonda takımımızın yönetim kuruluna etkin olarak kadın üyeler katıldı. Bu nedenle açılış konuşması yapmayı özellikle istedim. Konuşmamı yönetime katılan arkadaşlarım adına yapmaktayım” dedi.

Kadınların yönetim kurulunda bulunması için gerekli adımları atan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na, kulüp başkanı Bülent Bıyıklı’ya ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Gülnur Özdil konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Sevgili oyuncularımızın kimisi Kastamonulu ama çoğu memleketlerini bırakıp buraya geldiler. Kastamonu için buradalar ve onların burada buluşmalarının onların da bilmediği bir sebebi var. Kastamonu aslında kadınların şehridir. Tarihinde ismini saymakla bitiremeyeceğimiz kahraman kadınları çıkarmıştır. Kurtuluş mücadelesinde işgalci kuvvetleri protesto etmek ve yaptıklarını dünyaya duyurmak için miting düzenleyen ve sonrasında kurtuluş mücadelesine yön veren bu ilin kadınlarıdır. Şehit Şerife Bacı'nın, Halime Çavuş' un ve daha nicesinin memleketi burasıdır. Yüz yıl geçmiş üzerinden... Kahraman kadınların memleketi Kastamonu'da hala kadınlar kahraman. Değişen bir şey var ki artık kadınlarımız sessiz sedasız yapıyor mücadelelerini. Her birinin ayrı hikayesi var, mücadelesi var, başarısı var ama gizliyorlar kendilerini. Çünkü dünyanın her yerinde olduğu gibi kadının başarısı kolaylıkla hor görülmeye ve yıpratılmaya müsait. Ben sizde neyi seviyorum biliyor musunuz? Coşkuyla, heyecanla başarma azminizi ortaya koymanızı ve bunu cümle aleme ilan etmenizi. Ben sizde bunu gördüğüm için buradayım. Bu şehrin kadınlarına nasıl kazanılırmış, nasıl başarılırmış, nasıl yüz akı olunurmuş, kadın erkek fark etmez bayrak nasıl temsil edilirmiş hatırlattığınız için... Siz sadece maç, kupa kazanmıyorsunuz. Başarılarınızla Kastamonu kadınlarının yüzyıl önceki cesaretini ve azmini ortaya çıkarıyorsunuz. Sevgili oyuncularımız, sakın bir şüpheniz olmasın sizin emeklerinizin, başarılarınızın hor görülmesine, yıpratılmasına bu yönetim hiçbir zaman izin vermeyecektir. Siz emeğinizle itibarınızı kazandınız. Onu koruyacak ve yıldızınızı parlatacak olanlar bizleriz. Hiç şüpheniz olmasın. Elimizde bir yıldız var onu en görünür yerde tutmak ve ışıltısını parlatmak bizlere düşüyor. Bu başarının daha ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Aynı zamanda bu başarılardan yeni yollar da açmaya çalışacağız. Bilimle, sporla ve sanatla çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi kazandıracağız. Değerler eğitimi dersle değil hayatın içinde, yaşayarak verilir. Takımımızın bir antrenmanını izledim. Çalışkanlık, azim, sabır, ekip dayanışması, emek, yardımlaşma gibi sayabileceğim birçok değeri gördüm. Çocuklarımız ve gençlerimiz öğütlerle değil bunlarla sağlıklı biçimde hayata hazırlanmalı. Tek dileğim bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesidir. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV