THOMSEN DÖNEMİ BAŞLADI

Gelecek sezon EHF Kupası, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda mücadele edecek olan Kastamonu Belediyespor, Hakan Günal’dan boşalan baş antrenörlük görevine Danimarkalı ünlü antrenör Helle Thomsen’in getirildiğini açıkladı.

THOMSEN DÖNEMİ BAŞLADI

 

Gelecek sezon EHF Kupası, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda mücadele edecek olan Kastamonu Belediyespor, Hakan Günal’dan boşalan baş antrenörlük görevine Danimarkalı antrenör Helle Thomsen’in getirildiğini açıkladı.

Son iki sezondur Norveç’te MoldeHK’nın çalıştırıcılığını yapan Helle Thomsen’in önümüzdeki günlerde Kastamonu'ya gelmesi bekleniyor.

“TÜRK HENTBOLUNA HAYIRLI OLSUN”

Kastamonu Belediyespor, sosyal medya hesabı üzerinden baş antrenörlük görevine Helle Thomsen’in getirildiğini açıkladı.

Belediyespor’un açıklaması şöyle;

“İsveç ve Hollanda Milli takımlarında antrenörlük yapmış, Avrupa Kupası başta olmak üzere birçok kupayı kazanmış, deneyimli antrenörHelle Thomsen gelecek sezon takımımızı çalıştıracak. Başta Kastamonu hentboluna ve Türk hentboluna eşsiz katkılar sunacağına inandığımız hocamıza, takımımıza hoş geldin diyor başarı dolu bir sezon geçirmesini diliyoruz. Helle Thomsen, Kastamonu hentboluna ve Türk hentboluna hayırlı olsun” denildi.

HELLE THOMSEN’İN YÖNETTİĞİ TAKIMLAR

* 2012-2016 FC Midtjylland

* 2017-2018 CSM Bucureşti

* 2018-2020 Molde HK

* 2014-2015 İsveç Milli Takımı

* 2016-2019 Hollanda  Milli Takımı

HELLE THOMSEN’İN BAŞARILARI

* İsveç Milli takımı - 2014 Avrupa Şampiyonası - Bronz madalya

* Hollanda Milli takımı - 2016 Avrupa Şampiyonası - Gümüş madalya

* Hollanda Milli takımı - 2017 Dünya Şampiyonası - Bronz madalya

* Hollanda Milli takımı - 2018 Avrupa Şampiyonası - Bronz madalya

* 1 EHF Kupası Şampiyonluğu

* 2 Danimarka Şampiyonluğu

* 1 Danimarka Hentbol Kupası

EKİBİ BELLİ OLDU

Kastamonu Belediyespor’un yeni antrenörü Helle Thomsen’in ekibi belli oldu.

Son olarak Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nün Baş Antrenörü Serkan İnci, Thomsen’in yardımcısı oldu. Daha önce Kastamonu Belediyespor’da çalışan ve sonrasında Süper Lig ekiplerinde Baş Antrenörlük yapan Erdal Kaynak, Belediyespor’un yeni kaleci antrenörü oldu. Uzun yıllardır Belediyespor’da görev alan Orhan Şimşek, performans antrenörü/kondisyoner olarak görevine devam edecek. Geçen sezon masöz olarak takıma katkı sunan Nurşen İnce de bu görevini devam ettirecek. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER