Teknik Direktör Ahmet Duman Ateşten gömleği giymek için Kastamonu’ya geldik ama…

Kastamonuspor 1966 yönetimi ile görüme yapmak için Kastamonu’ya gelen teknik direktör Ahmet Duman, “Şu anda takım zor durumda diye, ateşten gömleği giymek için Kastamonu’ya apar topar geldik. Fakat benimle görüşüldüğü anda başka bir hocayla anlaşıldığını fark ettik” dedi.

 Teknik Direktör Ahmet Duman  Ateşten gömleği giymek için  Kastamonu’ya geldik ama…
banner72
Kastamonuspor 1966 yönetimi ile görüme yapmak için Kastamonu’ya gelen teknik direktör Ahmet Duman, “Şu anda takım zor durumda diye, ateşten gömleği giymek için Kastamonu’ya apar topar geldik. Fakat benimle görüşüldüğü anda başka bir hocayla anlaşıldığını fark ettik” dedi.

Kastamonuspor 1966 yönetimi ile görüme yapmak için Kastamonu’ya gelen teknik direktör Ahmet Duman, “Şu anda takım zor durumda diye, ateşten gömleği giymek için Kastamonu’ya apar topar geldik. Fakat benimle görüşüldüğü anda  başka bir hocayla anlaşıldığını fark ettik” dedi.

Kulüp başkanı Erkan Özcan’ın kendisini ‘Kastamonu’ya anlaşmak için bekliyoruz, eşyalarınızla ve yardımcılarınızla gelin’ diyerek Kastamonu’ya davet ettiğini ifade eden Ahmet Duman şunları söyledi;

“Buraya manevi bir bağlılığım var, söz konusu Kastamonuspor olunca geldim. Burası bizim kendi evladımız gibi diyorduk. O zamanki başkanımız Mahir Bey ve yönetimle bu takımı çocuğumuz gibi büyütüp ortaya çıkardık. Şu anda takım zor durumda diye, ateşten gömleği giymek için Kastamonu’ya apar topar geldik. Burada her türlü fedakarlığı yapıp ateşin altına elimizi sokacaktık, buna hazırdık. Sezon başında iyi hazırlık dönemi görmemiş, sonradan takıma dahil olan futbolcuları olan bir kulüp. Bu futbolcuların çoğu bizim eski öğrencilerimiz. Hep birlikte el ele verirsek Kastamonuspor’u düzlüğe çıkarırız diye hesap ediyorduk. Bizim için ekonomik şartlar çok önemli değildi, koşul olarak öne sürmedik.

“ETİK OLMAYAN DURUMLA KARŞILAŞTIM”

Akşam başkanla görüştük, birkaç da yönetici arkadaş vardı. Bugün için işin hallolacağını söylediler. Fakat benimle görüşüldüğü anda İstanbul’da başka bir hocayla anlaşıldığını fark ettik. Kastamonuspor’a çok önemli emekler vermiş ve başarılar kazanmış, hesap kitap yapmadan gelen ve onlarca arkadaşımın ‘hocam buraya gelme, güvensiz ortam var’ demesine rağmen gelen bir insan olarak etik olmayan durumla karşılaştım. Benimle görüşülmeye çağrıldığım saatte başka bir yerde başka bir hocayla anlaşılıyor. Profesyonel bir iştir bu ama benimle oturulur konuşulur, anlaşılmazsa el sıkışılır ayrılırız. Sonrasında başka hocayla görüşülür. Bu normaldir ama benimle görüşüldüğü saatte başka birisiyle anlaşılması, benimle olay çözülmeden anlaşılması etik olmayan, yakışıksız bir durum oldu.

“KASTAMONUSPOR KULÜP BAŞKANLIĞI ÇOK CİDDİ BİR İŞTİR”

Kastamonuspor kulüp başkanlığı çok ciddi bir iştir. Ben burada iki sene çalıştığımda sözlerine inandığımız, güvendiğimiz, sadece sözlerine güvenerek insanlarla çalıştık. Çok uyum içerisinde çalıştık. Kastamonu’da böyle gördüm. Ama maalesef karşılaştığımız ortam hoş olmadı. Kastamonuspor benim için sevgidir, aşktır. Bu bir günlük süreçte sokağa çıktığımda çok duygulandığım anlar yaşadım. İnsanlar sokakta gördüğünde sarıldılar. Gerçekten büyük bir sorumluluk bilinciyle bu ateşin içerisine girecektik ama bu davranış etik olmadı. Tabi ki başka hocayla anlaşabilirler ama bizimle görüşüp nihayete bağladıktan sonra daha iyi olurdu. Hatta bizi hiç davet de etmeyebilirlerdi. Kastamonu’da dostlarımızı görmüş olduk. Yine Kastamonuspor’u takip edeceğiz. İnşallah iyi olur, iyi duruma gelir.

“KASTAMONUSPOR BIRAKTIĞIMIZ YERDE DURUYOR”

Kastamonuspor’da çok önemli başarılar elde ettik. Dün, ayrıldığımız günden sonra ilk defa kulüp tesisine gittim. Kastamonuspor bıraktığımız yerde duruyor. Şampiyonluk kupaları aynı duruyor, üstüne borçlar gelmiş. Kulüp tesisinde içimi acıtan bir şey de oldu. Bu kulüp iki tane altın yıl geçirdik. Bu başarıların fotoğraflarını ve o günlere ait görüntüleri kulüp tesislerinde görmedim. Kastamonu’da birlik beraberlik aranıyor. Birlik ve beraberlik için önce geçmişe sahip çıkılması, bu kulübe emek vermiş insanlarla kucaklaşılması ve kimsenin dışlanmaması gerekiyor. Burada şunu önerebilirim. Kastamonuspor’a herkesin sahip çıkması gerekir. Kırmızı-siyah renkler bir aşktır, gelen kişiler değişir ama Kastamonuspor bakidir. Kastamonuspor’a Kastamonuluların sahip çıkmasını arzu ederim. Biz de dışarıdan görür sevinerek, gururla takip ederiz. Ben kulüple anlaşıp anlaşmayayım, Kastamonuspor’u uzaktan takip edeceğim. Gururla izleyeceğim. Beni arayıp tavsiyelerde bulunan arkadaşlara, dostlara, göremediklerime, kamuoyuna, taraftarlara selamlarımı gönderiyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER