TARİH CANLANIYOR

1967 yılında hizmete alınan, ilimizin ilk spor salonu unvanını taşıyan ve bugüne kadar yerel, ulusal ve uluslararası birçok müsabakaya ev sahipliği yapan Hüsnü Tandoğan Spor Salonu, Mart ayında başlayan yenileme ve deprem güçlendirme çalışmalarında sona gelindi.

TARİH CANLANIYOR

 


1967 yılında hizmete alınan, ilimizin ilk spor salonu unvanını taşıyan ve bugüne kadar yerel, ulusal ve uluslararası birçok müsabakaya ev sahipliği yapan Hüsnü Tandoğan Spor Salonu,  Mart ayında başlayan yenileme ve deprem güçlendirme çalışmalarında sona gelindi.

1 milyon 173 bin TL bedelle ihale edilen tarihi spor salonunda şuana kadar fiziki gerçekleşme yüzde 75’e ulaşırken çalışmaların 1 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Yapılan çalışmaların ardından Hüsnü Tandoğan Spor Salonu daha modern ve daha verimli bir hale kavuşacak. Tarihi spor salonu yenilenmiş haliyle ilimiz ve ülkemiz sporuna hizmet etmeye devam edecek.

Bugüne kadar yerel, ulusal ve uluslararası birçok müsabakaya ev sahipliği yapan tarihi spor salonunda düzenlenen en önemli organizasyonlardan bir tanesi 2009 yılında gerçekleştirilen Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası’dır.Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER