Slaven Bilic’den Türk Takımlarına Yeşil Işık

Slaven Bilic’den Türk Takımlarına Yeşil Işık
banner72

Bir dönem Beşiktaş’ı çalıştıran ve Beşiktaş’ta olumlu izlenimler bırakan Slaven Bilic, The Athletic’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk takımlarına ve İngiltere takımlarına yeşil ışık yakan Bilic, kariyerinni geneline dair de önemli açıklamalarda bulundu. https://bahisyasal.net/ ve The Athletic’te yer alan açıklamalarda Slaven Bilic kariyerinni zorlu dönemlerine dair de birçok önemli demeç verdi.

“Teknik Direktörlük Bir Çeşit Uyuşturucu”

Teknik direktörlüğün bir çeşit uyuşturucu ve bırakılması imkansız bir şey olduğunu belirten Bilic şu sözlerle durumu özetledi: “Birçok teknik direktör ara vermeden kulüp çalıştırmak ister. Çünkü, bir kere teknik direktörlük yaparsan birkaç hafta ara versen bile sıkılırsın. Teknik direktörlük uyuşturucu gibi, bağımlılık yapan bir şey."

Futbolcularına teknik direktörlük yerine sportif direktörlük önerdiğini belirten Bilic, bu önerisini de şu sözlerle dile getirdi: “Kariyerine olumlu noktada dokunduğum ve başarılı olan birçok oyuncu var. Kariyerlerini sona erdiren ya da erdirmeye yaklaşan oyuncularıma 'Futbolda kalmak güzel ama teknik direktörlük kolay değil. Daha az baskının olduğu sportif direktör gibi başka kariyer yolları da seçebilirsiniz' diyorum."

“Molaya İhtiyaç Var”

Son 10 yılda ikinci kez mola verdiğini belirten Bilic, arada bir mola vermenin iyi olduğunu belirtti. Mola ihtiyacına dair de şu açıklamalarda bulundu: “Tüm teknik direktörlük kariyerimi, iyi ve kötü zamanları analiz ediyorum. Teknik direktör olduğunda her şey çok tempoludur. İnsanlar analiz yapmaktan, kendini değerlendirmekten hoşlanmazlar ama bazen işleri yeniden değerlendirmek, kendinizi hesaba çekmek için kısa bir molaya ihtiyacınız olur. Umarım bu bir sonraki kulübümde işe yarar. Son 10 yılda ikinci kez mola verdim."

“Bebek Gibi Ağladım!”

Bir dönem Çin’de görev yapan Bilic, bu dönemde yaşadığı zorluklara dair önemli bir itirafta bulundu ve şu sözleri dile getirdi: “Çin'e gidip ailemden uzakta çalışmak çok zordu. Ancak, ben küçük bir çocuk değilim. Ne için imza attığımı biliyordum. Ailemi özledim diye bir bebek gibi ağlayacak değilim. Ailemin Çin'e gelip benimle yaşamasını planlamıştık ama bu mümkün olmadı."

“Ya Türkiye Ya da İngiltere!”

Slaven Bilic kariyer planlamasına dair açıklamalarda da bulundu ve özellikle Fenerbahçe taraftarlarını umutlandırdı. Bilic:” Teknik direktörlük kariyerimin çoğunu İngiltere ve Türkiye'de geçirdim. Oradaki insanlar beni sever. İngiltere ve Türkiye'de kendimi çok iyi hissediyorum. Muhtemelen bir sonraki işim ya Türkiye'de ya da İngiltere'de olacak. Teknik direktör olarak bu iki ülkede çok iyi bir namım var."

Fenerbahçe Açıklamaları

Türkiye’de adı sürekli olarak Fenerbahçe ile anılan Slaven Bilic, bu konuya dair de birtakım açıklamalar yaptı: “Geçtiğimiz temmuz ayında üst düzey bir Avrupa kulübünden teklif aldım. Büyük bir kulüp ve oraya gitmek istedim. Başkanlarıyla 3 gün görüştüm. Ardından Beijing Guoan'ın sahibiyle konuştum ama gitmemi istemedi. Bu işi kabul etmeme izin vermesini istedim, zorladım ama vermedi. Sonra kendi kendime, 'Antrenmanları durduracak, greve gidecek biri değilsin. Sen bir teknik direktörsün. Sahtekar değilsin. Günün sonunda bu sözleşmeyi imzaladın, işini yap' dedim. Sorun çıkarmak istemedim. Başkan zeki bir adam, bu yüzden sezon sonuna kadar kalacağımı kabul ettik. 3 Ocak'ta ayrılmak istedim ve kulüp sahibi de bunu kabul etti."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER