Salim Arpacıoğlu’nun iddialarına cevap verdi ERKAN ÖZCAN’DAN MALİ BİLGİLENDİRME

“3 Milyon 400 Bin TL alacağımın 2 Milyon TL’sini başkanlığı bıraktığım gün talep edeceğim. 2 Milyonun üzerindeki miktarı kulübümüze hibe edeceğim. Necmi Yıldız’ın an itibariyle alacağı 1 Milyon 300 Bin TL’dir. Bu borç TFF ve Spor Toto gelirleri ile ödenecektir.”

 Salim Arpacıoğlu’nun iddialarına cevap verdi  ERKAN ÖZCAN’DAN MALİ BİLGİLENDİRME           “3 Milyon 400 Bin TL alacağımın 2 Milyon TL’sini başkanlığı bıraktığım gün talep edeceğim. 2 Milyonun üzerindeki miktarı kulübümüze hibe edeceğim. Necmi Yıldız’ın an itibariyle alacağı 1 Milyon 300 Bin TL’dir. Bu borç TFF ve Spor Toto gelirleri ile ödenecektir.”

·         “Enes Aygün adına verilen temlik ise, kulübe gelme ihtimali olan icralara karşı kulübü koruma amaçlı yapılmıştır. Cengiz Aygün abimiz kulüpten hiç bir şekilde bir geri ödeme almayacağını belirtmiştir.”

GMG Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan, geçtiğimiz günlerden eski başkanlardan Salim Arpacıoğlu’nun kulübün mali durumuna yönelik yaptığı açıklamalara cevap verdi. Bugüne kadar 6 milyon TL’nin üzerinde borç ödediklerini ifade eden, “Geçtiğimiz günlerde GMG Kastamonuspor’un mali durumu hakkında yapılan açıklamalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. Bilinmelidir ki aksedilen borç miktarları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Başkan Erkan Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Şahsım Erkan Özcan olarak kulüpten gün itibariyle 3 Milyon 400 Bin TL alacağım bulunmaktadır lakin Cengiz Aygün Abimize daha öncede sözünü verdiğim gibi bu miktarın sadece 2 milyon TL’sini başkanlığı bıraktığım gün talep edeceğim. 2 milyonun üzerindeki miktarı kulübümüze hibe edeceğim. Eski yöneticimiz Necmi Yıldız’ın an itibariyle alacağı 1 milyon 300 bin TL’dir. Bu borç TFF ve Spor toto gelirleri ile ödenecektir.

“CENGİZ AYGÜN ABİMİZ KULÜPTEN HİÇ BİR ŞEKİLDE BİR GERİ ÖDEME ALMAYACAĞINI BELİRTMİŞTİR”

Enes Aygün adına verilen temlik ise, kulübe gelme ihtimali olan icralara karşı kulübü koruma amaçlı yapılmıştır. Cengiz Aygün Abimiz kulüpten hiç bir şekilde bir geri ödeme almayacağını belirtmiştir. Yani bu miktar Kastamonuspor’a hibe edilecektir.  Göreve geldiğimiz gün olan 13 Ocak 2019’dan bugüne kadar toplamda 6 milyon TL’nin üzerinde bizden önceki yönetimlerin borçlarını ödedik. Yine görev süremiz içerisinde kulübün, futbolcu ödemeleri, prim ödemeleri, personel, alt yapı, gıda, deplasman gibi ödemelerini de Cengiz Aygün Abimizin destekleriyle karşıladık.

“4 BAŞKAN VE YÖNETİMLERİ DENETLENMELİ”

Bütün bu dedikoduların ve şaibelerin son bulması adına, İçişleri Bakanlığı’ndan dernek denetleme müfettişliği birilerinden 2014 yılından bu güne kadar olan bütün gelir gider ve muhasebe kayıtlarının incelenmesi adına müfettişlerin görevlendirilmesini talep edilmesi hususunda yönetim kurulumuza teklif getirmeye karar verdim. Amacım son sözü devletimizin söylemesini sağlayarak tüm şaibeleri bitirmektir. GMG Kastamonuspor kurulduğu yıl olan 2014’ten bugüne kadar görev yapan 4 başkan ve yönetimleri denetlenmeli ve kararı Yüce Türk adaleti vermelidir. Bizim bugünkü tek gayemiz Kastamonu sporun şampiyonluk yolunda hızlı adımlarla yürümesidir bu tip olaylarla kulübümüzü yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur.”

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER