Rotada Kastamonu da var

Rotada Kastamonu da var
banner72

Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nde yarışacak Türk takımı Brüksel’den yola çıktı. Türkiye güzergahları arasında Kastamonu da bulunuyor.

Bu yıl 16'ıncısı gerçekleşecek Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nde yarışacak Türk takımı Brüksel'den yola çıktı. Ralliye katılacak takım için Avrupa Parlamentosunun bulunduğu Lüksemburg Meydanı'nda düzenlenen uğurlama törenine, Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ve Türkiye'nin AB nezdindeki Daimî Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay katıldı.

Rallinin organizatörü Nadir Serin, yarışmanın Almanya'dan başlayacağını, 8 ülkeden yaklaşık 40 aracın ve 80 yarışmacının katıldığını, bunların neredeyse tamamının Avrupa Birliği vatandaşı olduğunu, yüzde 80'inin ilk defa Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Rallinin amacının Türkiye'nin turistler tarafından çoğunlukla tanınmamış yerlerini gezdirmek olduğunu belirten Serin, "Yarışın en büyük özelliği, hız olmaması. Hız yok, ödevlere dayalı bir organizasyon." dedi.

Ralli, Avrupa ve Balkanlar, Türkiye ile Orta Doğu güzergahı olmak üzere 3 etaptan oluşuyor.

Avrupa ve Balkanlar güzergahında Almanya, Belçika, Avusturya, İtalya, Slovenya, Macaristan, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye yer alıyor.

Türkiye güzergahında Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Tosya-Kastamonu, Çankırı, Çorum, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Kapadokya-Nevşehir, Niğde, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Anamur-Mersin, Alanya-Antalya bulunuyor. Orta Doğu güzergahı da İsrail, Filistin ve Ürdün'den geçiyor. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER