PARALI YÖNETİM DEĞİL KALICI GELİR VE DOĞRU PLANLAMA

Kastamonuspor 1966’da hafta sonu önemli bir kongre gerçekleştirilecek. Kastamonu olarak bunca yıldır kurulan paralı yönetimler sayesinde yakalanan başarıların günlük olduğunu anlamamız gerekiyordu ancak hala şehirde ‘güçlü yönetim’ arzusu var. Ancak Kastamonuspor 1966’yı kurtaracak olan paralı yönetim değil kalıcı gelir ve doğru planlamadır.

PARALI YÖNETİM DEĞİL  KALICI GELİR VE   DOĞRU PLANLAMA
banner72

 

Kastamonuspor 1966’da hafta sonu önemli bir kongre gerçekleştirilecek. Kastamonu olarak bunca yıldır kurulan paralı yönetimler sayesinde yakalanan başarıların günlük olduğunu anlamamız gerekiyordu ancak hala şehirde ‘güçlü yönetim’ arzusu var. Ancak Kastamonuspor 1966’yı kurtaracak olan paralı yönetim değil kalıcı gelir ve doğru planlamadır.

Bu takım kurulduğu ilk günden bugüne gelene kadar her zaman ‘güçlü’ ve ‘paralı’ yönetim kurulları oluşturuldu. Mücadele ettiği liglerin üzerinde maliyetlerle takımlar kuruldu. Kurulalı 5 yıl gibi kısa bir zaman olmasına ve 2 şampiyonluk, 2 Play-Off başarısı yakalamasına rağmen Kastamonuspor 1966’nın bugünler yaşadığı sorunlar ‘güçlü’ yönetimlerin takımın geleceğini kurtarmadığını gözler önüne serdi.

‘Tek hedef şampiyonluk’ parolası ile kurulan yüksek bütçeli takımların finansmanı şehir tarafından karşılanıyordu. Ancak Kastamonu, yıllık 10-15 milyon lira maliyeti olan bir takımın finansmanını her yıl karşılayabilecek ölçekte bir şehir olmadığı için özellikle son iki yıldır yaşanan mali sıkıntılar takımı bu günlere taşıdı.

Oysa transfere harcanan milyonlar kulübün geleceğini teminat altına alacak, kişilerin himayesinden kurtaracak kalıcı gelirler için harcanmış olsaydı, Kastamonuspor bugün kendi ayakları üzerinde duran ve ‘güçlü’ yönetim kurullarına ihtiyaç duymayan bir takım haline gelebilirdi.

Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulda Kastamonuspor 1966’nın ‘güçlü’ ve ‘paralı’ yönetim kurulundan çok ne yapacağını bilen, kulübün geleceğini kurtarabilecek adımları atabilecek bir yönetim kuruluna ihtiyacı var.

HEDEF DOĞRU KONULMALI

Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongrede göreve gelecek yönetim kurulunu zor bir süreç bekliyor. Tarihinin en kötü günlerini yaşayan Kastamonuspor 1966 için göreve gelecek olan yönetim kurulu şeffaf olmalı ve takımın geleceğini kurtaracak ‘doğru hedefler’ koymalı, konulan bu hedeflerler de bütün çıplaklığı ile kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

Şuan görünen tabloda bırakın yüksek bütçeli transferleri, Kastamonuspor’un bu sezonki kadroyu muhafaza etmesi bile pek mümkün gözükmüyor. Bu sezon yapmamız gereken bizi bu ligde tutabilecek düşük bütçeli bir takım oluşturup; kulübün borçlarından kurtulmasını ve gelecek adına adımlar atabileceğimiz bir kadronun oluşturulmasıdır.

KALICI GELİR

Kastamonuspor’un geleceğinin garanti altına alınabilmesi için bir diğer ayak ise kalıcı gelir. Kulübün şuanda isim sponsoru için bir firma ile temas halinde olduğu konuşuluyor. Bu durum kongre sonrası netleşecektir.

Spor kulüpleri için en büyük gelir kaynağı futbolcu satışları olmasına rağmen isim ve forma sponsorlukları ile siyaset ve bürokrasinin desteği ile şehir takımlarına sağlanan kalıcı gelirlerde spor kulüpleri için olmazsa olmazdır. Kongre sonrası şehrimizin büyük markası Kastamonuspor için kalıcı gelirler noktasında siyaset ve bürokrasi ayağının da bir çalışma yapacağı konuşuluyor.

Not: İnşallah bu kongre Kastamonuspor için milat olur ve artık paralı yönetimlerin değil, doğru hedeflerin peşinden koşarız.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER