banner38

banner46

banner47

05 Haziran 2020 Cuma

Maç yapmadan ‘ŞAMPİYON’

Kastamonu U15 Ligi’nde İl Özel İdaresi KHS maç yapmadan (hükmen) şampiyon oldu. İl Özel İdaresi Başkanı Nida Sinsi, “Kupa kazanmak güzel bir şey belki ama bu bizim çok inandığımız ya da gelişime etkili olduğunu düşündüğümüz bir süreç değil” dedi.

26 Şubat 2019 Salı 10:13
Maç yapmadan ‘ŞAMPİYON’
 


Sinsi; Kupa kazanmak güzel ama…

·         Kastamonu U15 Ligi’nde İl Özel İdaresi KHS maç yapmadan (hükmen) şampiyon oldu. İl Özel İdaresi Başkanı Nida Sinsi, “Kupa kazanmak güzel bir şey belki ama bu bizim çok inandığımız ya da gelişime etkili olduğunu düşündüğümüz bir süreç değil” dedi.

Bu sezon 4 takımın katılımı ile düzenlenmesi planlanan Kastamonu U15 Ligi’nde eşine az rastlanır bir durum yaşandı. İl Özel İdaresi KHS, Cide Belediyespor ve İneboluspor’un ligden çekilmesi, Tosyaspor’un ise Özel İdare maçlarına çıkmaması ile hiç maç yapmadan 18 puan ile şampiyon oldu.

U15 liginde sezonu şampiyon olarak tamamlayan İl Özel İdaresi KHS’nin kulüp başkanı Nida Sinsi, ilimizde altyapı konusunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini söyledi.

Kulüplerin taşın altına elini koyması gerektiğini ifade eden Nida Sinsi, “Kulübümüzün U11’den U16’ya kadar yaş gruplarında alt yapı takımları bulunuyor. Bunu her sene üzerine ilave ettirerek devam ettiriyoruz. Seneye U17, sonraki yıllarda da U19 takımını kuracağız. Bunu bir alışkanlık ve gelenek haline getirmek istiyoruz. Her dönemde bir alt yapı takımımız mutlaka olmalı diye düşünüyoruz” dedi.

“ALT YAPIYI TEŞVİK EDİCİ ARGÜMANLAR ORTAYA KONULMALI”

Kupa kazanmanın güzel olduğunu ancak bu durumun kendilerini pek mutlu etmediğini ifade eden Nida Sinsi konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Bu sene U15 Ligi oluşmasına rağmen, takımımız diğer takımların çekilmesi nedeniyle hiçbir maç yapmadan kupa kazandı. Kupa kazanmak güzel bir şey belki ama bu bizim çok inandığımız ya da gelişime etkili olduğunu düşündüğümüz bir süreç değil. Kastamonu’daki futbolun ve diğer branşların alt yapı konusu mutlaka ciddi bir şekilde ele alınmalı ve burayı teşvik edici bazı argümanlar ortaya konulmalı.”

“KÖKLÜ KULÜPLERİN ALTYAPI TAKIMI ÇIKARTMALARI ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Kastamonu’da köklü kulüplerimiz var. Bu kulüplerin, ilçelerin, mutlaka alt yapıda birkaç takım çıkarmaları çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Sadece futbolu düşünmüyorum ama futboldan örnek veriyorum. Basketbolda da benzer durumlar var. Burada da biz elimizi taşın altına koyduk iki tane alt yapı takımını çıkarmayı Genel Sekreterimiz ve kulüp yönetimimiz uygun gördü. Sporun alt yapısı bakımından tüm kulüplerin elini taşın altına koyması ve desteklemesi lazım. İnsanların da buradaki emeği, skorlardan bağımsız olarak takdir etmesi ve alkışlaması lazım diye düşünüyorum.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV