banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
21 Ocak 2019 Pazartesi

Maç sonrası olaylar çıktı

Araç ilçesinde, Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor arasında oynanan amatör küme maçında olaylar çıktı. Kastamonu 1. Amatör Küme'de bu hafta oynanan Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor karşılamasında futbol sahalarında istenmeyen görüntüler oldu. Maçın 1 – 1 berabere tamamlanmasının ardından saha karıştı. Maç sonunda Cide Belediyespor takımı güvenlik güçlerinin yoğun kontrolüyle ilçeden ayrıldı.

06 Şubat 2018 Salı 10:19
Maç sonrası olaylar çıktı
 

Araç ilçesinde, Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor arasında oynanan amatör küme maçında olaylar çıktı.

Kastamonu 1. Amatör Küme'de bu hafta oynanan Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor karşılamasında futbol sahalarında istenmeyen görüntüler oldu. Maçın 1 – 1 berabere tamamlanmasının ardından saha karıştı. Maç sonunda Cide Belediyespor takımı güvenlik güçlerinin yoğun kontrolüyle ilçeden ayrıldı.

CİDE BELEDİYESPOR BAŞKANI EROL ÇELEBİ:

CANIMIZI ZOR KURTARDIK

Cide Belediyespor takım başkanı Erol Çelebi, yaşanan olayların bir futbol müsabakasına yakışmadığını belirterek, maç sonrası canlarını zor kurtardıklarını iddia etti.

Çelebi, “İnanın ben ömrümde ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Maç biter bitmez Araç Belediyespor futbolcuları, teknik heyeti ve taraftarları topyekun üzerimize saldırdı. Yedek kulübesine tüm takımı toplayarak zarar görmemeye çalıştık. Az sayıdaki güvenlik güçlerinin yoğun uğraşları sonunda canımızı zor bela kurtardık. Bazı futbolcularımız yaşanan olaylar sırasında darp edilerek yaralandı. Sahaya kaldırım taşından tutun atmadıkları bir şey kalmadı. Böyle bir spor müsabakası olmaz. Biz kendi sahamızda ligin ilk devresinde aynı takımı konuk ettik, karşılaşmadan da 3-1 yenik ayrılmamamıza rağmen, tek bir taşkınlığı bırakın onlara yemek daveti verip ilçelerine çiçeklerle uğurladık” dedi.

“BİR BELEDİYE BAŞKANINA HİÇ YAKIŞMADI”

Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi, müsabaka sonunda olayları ateşleyen kişinin Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, olduğunu iddia etti. Çelebi, “Maç sonunda koşarak sahaya giren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, yaptıklarıyla olayların daha büyümesine neden oldu. Futbolcularımıza direk olarak saldırıda bulunup darp eden Ayanoğlu'nun söylediği bir söz ise adeta kanımızı dondurdu. Bırakın darp edilmeyi ölümün eşiğinden döndük. Bir ilçenin belediye başkanının bu tavrına karşı söyleyecek söz bulamıyorum. Kamuoyu vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.

“YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ”

Açıklamalarını sürdüren Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi; “Yaşanan olaylar sonrası yasal haklarımızı kullanarak, Araç Belediye Başkanı ve takımından, tüm Cide Belediyespor ekibi olarak şikayette bulunduk. Orada yaşanan olaylar hem maçın hakemleri hem de güvenlik güçleri tarafından kayıt altına alındı. Bundan sonraki süreçte hakkımızı şikayette bulunarak Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız yargısında arayacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır” dedi.

BAŞKAN AYANOĞLU, İDDİALARI REDDETTİ

Yaşanan gergin maç sonrası Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi’ye yanıt veren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, iddiaları reddetti.

Ayanoğlu, “Maç sonu Cideli futbolcuların küfürlü konuşmalarından dolayı bir gerginlik yaşandı. Bende olayları yatıştırmak için sahaya indim ve hala küfür eden Cideli bir futbolcuya bunlar bir futbol müsabakasına yakışmıyor dedim. Ama bu kez aynı kişi benim şahsıma ağza alınmayacak şekilde küfür etti. Biz yine sağduyulu davranarak konunun uzamamasını sağladık. İddia edildiği gibi bir kavga ve saldırı olmadı. Bende eski bir futbolcuyum, saha içinde yaşananlar saha içinde kalır, saha dışına taşmaz. Bizler Araç ilçemize gelen Cide takımımız için maç sonu yemek dahi hazırlattık. Yaşananlar elbette bir spor müsabakasına yakışmadı. Yaşanmaması gereken, hele ki bir spor müsabakasına hiç yakışmayan olaylar bunlar. Ama şahsıma karşı Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi tarafından ortaya atılan iddiaların hiç birini kabul etmediğimi belirtmek isterim” dedi.

 

Mehmet Salman/Cide

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV