Kulüpten açıklama

GMG Kastamonuspor’dan federasyonun kararı sonrası değerlendirme geldi. Yazılı açıklamada, “liglerin kalan bölümünü statüye uygun şekilde Play-Off sistemiyle tamamlanmasını talep ediyoruz” denildi.

Kulüpten açıklama

 

·         GMG Kastamonuspor’dan federasyonun kararı sonrası değerlendirme geldi. Yazılı açıklamada, “liglerin kalan bölümünü statüye uygun şekilde Play-Off sistemiyle tamamlanmasını talep ediyoruz” denildi.

 

GMG Kastamonuspor Kulübü, TFF’nin kararını yazılı açıklama ile değerlendirdi. 

Yapılan açıklama şöyle;

“TFF'nin sezon başı bütün ligler için belirttiği Statü'nün 2-5. sıradaki takımların Play-Off oynamaya hak kazandığını belirtir madde açıkça yazmaktadır. Sezon başı belirlenen Statü'nün sezon içinde değiştirilmeyeceğini hatırlatır ve liglerin kalan bölümünü statüye uygun şekilde Play-Off sistemiyle tamamlanmasını talep ediyoruz. İnanıyoruz ki 1.Lig'e yükselecek son takımın Play-Off sistemiyle yeşil sahada mücadele vererek bir üst lige yükselmesi daha adil bir karar olacaktır. Aksi verilecek kararın haksız rekabete yol açacağını ve sezon içinde maddi olarak spora yatırım yapan kulüplerin ciddi şekilde emeğine saygısız olacağı görüşündeyiz. Bu nedenle diğer güzide kulüplerimizle birlikte verilecek kararın STATÜ'ye uygun şekilde olmasını talep ediyoruz. Saygılarımızla.”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün

Kastamonu’nun hakkını yedirmeyeceğiz

TFF’nin liglerin sonlandırılması kararına GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’den sert tepki geldi. Cengiz Aygün, “Kastamonu’nun hakkını yedirmeyeceğiz” dedi.

 

TFF’nin liglerin sonlandırılması kararına Cengiz Aygün’den sert tepki geldi.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, TFF’nin akşam saatlerinde aldığı liglerin sonlandırılması kararına sert tepki gösterdi. Cengiz Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede: “Bu açıklamalar ile TFF 2. ve 3. Ligleri oynatmayıp play-off bile yapmadan tescil edeceğiz diyorsanız, Nihat Özdemir ve Federasyonu bunun altında karınca gibi ezilir. Konu ile ilgili Milletvekillerimizi, Belediye Başkanımızı bilgilendirdik. Spor Bakanımıza ulaştık. TFF’ye de tepkimizi ilettik ve iletmeye devam edeceğiz. Kastamonu’nun hakkını sonuna kadar savunacak ve bu hakkı kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

Enes Aygün’den sert açıklama

Asla sessiz kalmayız

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, TFF’nin son aldığı karara tepki gösterdi. Aygün, “İlerleyen süreçte açıklanacak tescil formatında, eğer ki GMG Kastamonuspor’umuzun haklarını gasp edecek bir karar ortaya çıkarsa bu duruma asla sessiz kalmayız” dedi.


GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, TFF’nin son aldığı karara sert tepki gösterdi. TFF’nin önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurduğu tescil formatının içeriğini yakından takip ettiklerini kaydeden Aygün, ligin Play-Off sistemi ile sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Enes Ege Aygün’ün açıklamaları şöyle;

“Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), gerçekleştirdiği son toplantının ardından, TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig’in oynanmamasına karar vermiş, liglerin tescil edileceğini açıklamıştır. TFF yine aynı açıklamasında, tescil formatının önümüzdeki günlerde açıklanacağını duyurmuştur. Bu kararın hayırlı olmasını diliyoruz. Ancak bizler bu süreçte nasıl bir tescil formatının hayata geçirileceğini de merak etmekteyiz. Çünkü sezon başından beri tüm Kastamonu şehrinin büyük emekler vererek bu noktalara getirdiği GMG Kastamonuspor’umuzun hakları bizim için hayati öneme sahiptir. Son dönemde ligin Play-Off sistemi ile sonlandırılması gerektiğini defalarca dile getirmiştik. Yine aynı düşüncedeyiz. Eğer ki adalet diyorsak böyle olmalıdır. İlerleyen süreçte açıklanacak tescil formatında, eğer ki GMG Kastamonuspor’umuzun haklarını gasp edecek bir karar ortaya çıkarsa bu duruma asla sessiz kalmayız. Futbolcularımızın, teknik heyetimizin, çalışanlarımızın ve daha da önemlisi milyonlarca Kastamonulu hemşerilerimizin hakkını kimseye yedirmeyiz. Hiç kimse beyhude düşüncelere kapılmasın. Yine özellikle belirtmek isterim ki, Sayın Milletvekillerimiz; Hakkı Köylü, Metin Çelik, Hasan Baltacı, Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu ve GMG Kastamonuspor Yönetimi olarak bizler bu sürecin sonuna kadar takipçisiyiz. Onursal Başkanımız Sayın Cengiz Aygün’de bu süreçte adaletli bir sonuç çıkması için gerekli tüm görüşmeleri ve çalışmaları yapacaktır. Son olarak diyorum ki, GMG Kastamonuspor’u sahipsiz zannedenler varsa hodri meydan. Buyurun.”


Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER