banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Haziran 2019 Salı

Kulüplere müjde

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ziraat Baknası kulüpleri kurtaracak bir projeye imza attı. Buna göre Ziraat Bankası, tüm kulüplerin borçlarını ödeyecek ve 10 yıllığına yapılandıracak. Ziraat Bankası tarafından borçları ödenecek kulüpler artık kemerleri sıkacak. Kulüpler, Futbol Federasyonu'nun çok sıkı bir denetimi altına girecek. Kulüpler bundan sonra gelirlerinin 1 lira bile üzerinde harcama yapamayacak.

07 Ocak 2019 Pazartesi 10:18
Kulüplere müjde

 
Türkiye Futbol Federasyonu ve Ziraat Baknası kulüpleri kurtaracak bir projeye imza attı. Buna göre  Ziraat Bankası, tüm kulüplerin borçlarını ödeyecek ve 10 yıllığına yapılandıracak. Ziraat Bankası tarafından borçları ödenecek kulüpler artık kemerleri sıkacak. Kulüpler, Futbol Federasyonu'nun çok sıkı bir denetimi altına girecek. Kulüpler bundan sonra gelirlerinin 1 lira bile üzerinde harcama yapamayacak.

Ekonomik krize giren futbol kulüplerinin borçları yeniden yapılandırılıp devlet güvencesi altına alınacak. Ziraat Bankası Spor Toto Süper Lig takımları ile alt ligde mücadele eden kulüplerin borçlarını ödeyecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 7 Ocak Pazartesi günü tüm kulüplerin borçlarının Ziraat bankası tarafından ödenerek yapılandırılacağını açıklayacak. Kulüpler 31 Ocak tarihine kadar borçlarını bankaya bildirecek ve ardından bu borçlar Ziraat Bankası tarafından ödenecek.

Kulüpler ise Zirat Bankası'nın yapılandırmasıyla borçlarını taksitler halinde ödeyecek. Bu sistem alt lig kulüpleri için de geçerli olacak.

Kulüplere 31 Ocak 2019 tarihine kadar gelir-gider bilançolarını hazırlamaları için süre verildi. Bilançoları inceleyecek olan Türkiye Bankalar Birliği ve konsorsiyum ortakları, her kulüp için farklı bir plan çıkaracak. Borçların beş yıla kadar taksitlendirilmesi önerisi de değerlendirilecek. Süre de borca ve bilançolara göre belirlenecek.

Bazı kulüplerin "ek kaynak" teklifinin de görüşüldüğü ancak bunun kabul görmediği belirtildi. İdari ve mali denetimlerinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılacağı projede Türkiye Bankalar Birliği çatısı altında tüm borçlar üstlenildikten sonra, sürdürülebilir bütçe yapılarının sıkı kontrol altına alınması planlanıyor. 

SIKI DENETİM GELİYOR

Ziraat Bankası tarafından borçları ödenecek kulüpler artık kemerleri sıkacak. Kulüpler, Futbol Federasyonu'nun çok sıkı bir denetimi altına girecek. Kulüpler bundan sonra gelirlerinin 1 lira bile üzerinde harcama yapamayacak. TFF tarafından denetlenecek olan kulüpler, fazla harcama yapması halinde ceza alacak. Tarihi proje Avrupa'da da çok büyük ses getirecek.

Anahtar Kelimeler: Kulüplere Müjde

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV