KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan -SÜRPRİZLER OLABİLİR

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan geçtiğimiz gün akşam yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan  -SÜRPRİZLER OLABİLİR
banner72

·         “Lige 25 kişilik kadroyla başlayacağız, 1-2 sürpriz transfer olabilir.”

·         “Cengiz Aygün’ü onursal başkan ilan ediyorum.”

·         “Bugün Süper Lig görmüş oyuncularımız var. Demek ki maddi kaos yok.”

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan geçtiğimiz gün akşam yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sezona 25 kişilik bir kadro ile başlayacaklarını ifade eden Başkan Erkan Özcan, “25 kişilik kadro oluşturacağız. Şu anda alt yapıdan profesyonel yaptığımız sporcular var. Lige 25 kişilik kadroyla başlayacağız, 1-2 sürpriz transfer olabilir. Gelen arkadaşların yerine de 1-2 arkadaşı da kiralayabilir ya da alt yapıya gönderebiliriz” dedi. Ayrıca Erkan Özcan, kulübün başlattığı SMS kampanyasının devam ettiğini söyledi.

“CENGİZ AYGÜN’Ü ONURSAL BAŞKAN İLAN EDİYORUM”

Kastamonuspor’a desteklerinden ötürü işadamı Cengiz Aygün’e teşekkür eden kulüp başkanı Erkan Özcan, “Eski dönemlere ait futbolculardan ve antrenörlerden kalan borçlar vardı. Onları ödememiz gerekiyordu. Yine SSK’ya prim ve vergi borçları vardı bunları ödememiz gerekiyordu. Bütün Kastamonululardan yardım talep ettik maalesef her zamanki gibi fazla yardım alamadık. Transfer yasağının açılması noktasında İstanbul’da yaşayan iş adamımız Cengiz Aygün elini taşın altına koydu. Transfer yasağının açılmasında bütün yükü sırtlanarak transfer yasağını açtı. Yine takıma kazandırdığımız futbolcuların ön ödemelerinde Cengiz ağabeyimiz yardımcı oldu. Tüm kamuoyunun önünde teşekkür ediyoruz. Buraya gelmemizde onun katkısı büyük. O olmasa böyle bir Kastamonuspor oluşturamazdık. Onun dışında diğer iş adamlarımızdan da, şehrin önde gelenlerinden de yardım ve destek bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Galip beyin de destekleri oldu. Biz yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama tabi ki imkanlarımız kısıtlı. Bu sene yüzde 90 ihtiyacımızı Cengiz ağabey karşıladı. Cengiz Bey, Galip Bey ve Yüksel Aydın Bey desteklerini sağlıyorlar. Umarım, hem ülkenin içinde olduğu ekonomik kriz, hem Kastamonuspor’un içinde olduğu ekonomik kriz inşallah kısa sürede aşılacaktır ve hak ettiğimiz günlere kavuşacağız inşallah. Lige çıkıp çıkamayacağımız bile meçhulken Cengiz ağabey yanımızda oldu. Bütün Kastamonuspor camiası adına ben kulüp başkanı olarak Cengiz ağabeyi onursal başkan ilan ediyorum. Kastamonuspor 1966’nın her daim onursal başkanı. Bizler gelip geçiciyiz ama Cengiz ağabeyin bizden önce de biz varken de destekleri vardı. Bundan sonra da olacaktır. Onun vermiş olduğu emeklerle lige çıkacağız bunu da bütün taraftarların, şehrin bilmesini isterim. Tüm iş adamlarının Cengiz ağabeyden örnek almasını temenni ederim” dedi.

“SÜPER LİG GÖRMÜŞ OYUNCULARIMIZ VAR”

Takımdan ayrılanlar futbolcuların maddiyattan dolayı ayrılmadığını ifade eden Erkan Özcan şunları söyledi; “Bugün Süper Lig görmüş oyuncularımız var. Demek ki maddi kaos yok. Ülkenin içinde olan maddi imkansızlıklar maalesef Kastamonuspor’da da var ama biz futbolcuyu getirirken bunları söyleyip de getiriyoruz. Ayrılan futbolcularımız çeşitli sebeplerden dolayı ayrıldı. İbrahim Kaş ve Salih Sefercik’i kadro dışı bıraktık. Kulüp veya futbolcu menfaatleri örtüşmeyince ya da sisteme uymadığında bazı futbolcularla ayrılmak normaldir. Geçen sene Cenk Kaplan’ı devre arasında gönderdik. Şu anda gündemimizde olan bir futbolcu. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bunların altında bir şeyler aramaya gerek yok. Yeni bir takım kurduk, 1-2 hafta efsane şeyler beklenmesin. Gerçek Kastamonuspor’u 4-5’inci haftadan sonra izleyeceğiz. Kümede kalmayı hedefleyen bir Kastamonuspor olacak tabi takım daha iyi olursa bu da bizim yönetim olarak transferdeki başarımız olacak.

 “LİGDE KALMA HEDEFİNİ BAŞARIRSA İYİ HOCADIR”

Çok büyük isimler insanları aldatmamalı. Bu ligde bir hocanın başarılı olması için çok tanınmış olması önemli değil, yaptığı iş önemli. Şu an takım iyi çalışıyor. Takım oyunundan ve gidişatından da memnunuz. Tabi ki futbolda her şey sonuç endeksli oluyor ama her şey sonuç değil. Hocamız ligde kalma hedefini başardığı zaman en iyi hocadır benim için.”

ÇAVDAR; BU SÜREÇTEN HEP BİRLİKTE ÇIKTIK

Kastamonuspor 1966 Futbol Şube Sorumlusu Enes Çavdar ise: “Bu süreç zorlu bir süreçti. Başkanımız ve yönetim kurulundaki abilerim, hep beraber çıktık bu süreçten. Onlara teşekkür etmek isterim. Pazar günü lig başlıyor, iyi bir şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Genç, dinamik, güzel bir takım kurduk. Transfer yasağını kaldıracağımızı daha önce de söylemiştik, geç oldu ama gerekeni yaptık.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER