KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan Play-Off’a katılamayabiliriz

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, iki hafta içerisinde 1 Milyon TL bulamamaları durumunda Play-Off hakkından feragat edebileceklerini söyledi.

KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan Play-Off’a katılamayabiliriz
banner72

 

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, iki hafta içerisinde 1 Milyon TL bulamamaları durumunda Play-Off hakkından feragat edebileceklerini söyledi.

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Kulübün maddi olarak bir çıkmaza girdiğini ifade eden Erkan Özcan, iki hafta içerisinde 1 Milyon TL bulamamaları durumunda Play-Off hakkından feragat edebileceklerini söyledi.

Sakaryaspor maçı öncesi AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ile görüşme gerçekleştirdiklerini aktaran Erkan Özcan, “Karşılaşma öncesi Milletvekilimiz Hakkı Köylü’yü ziyarete gittik. İlk kez kendisi ile karşılıklı Kastamonuspor’un sorunlarını ve neler yapabiliriz diye konuştuk. Kendisi bize kendi konumunu  izah etti. Bizde kendisine ihtiyaçlarımızı izah ettik. Sohbetimiz sonrası kendisini maça davet ettik. Oda bizi kırmadı. Bizde küçüklüğümüzü bilip statta hem hoş geldin dedik hem de elini öptük ve bir barış sağladık. Aramızda kişisel bir küskünlük yoktu. Ama iki sene sonra sayın milletvekilimizin maça gelmesi bizi gururlandırdı. Kendisine maça geldiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

“TÜRK FUTBOLU SAHADA Kİ SONUÇLARLA DEĞİL
BAZI ŞAHISLARIN BELİRLEDİĞİ KADERLE SONUÇLANIYOR”

Sakaryaspor maçı ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hüsnü Güreli’ye mesaj attığını ifade eden Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, “Federasyon Başkanı’na bir mesaj attım. Türk futbolunun bu denli kumpaslarla ilerleyemeyeceğini izah ettim.  Milli Takım kurma aşamasında hemşericilik, teşvik primi, şike ve yandaşlığın olmadığı Avrupa’dan 14-15 futbolcuyu alıyoruz. Ama 80 milyon Türkiye’den maalesef 10 futbolcu zor çıkarıyoruz. İşte bunun altında yatan başta sebeplerinden bir tanesi de futboldaki emek hırsızlığıdır. Pazar günü tüm Kastamonulular olarak gördük. Türk futbolunu eleştirirken antrenör veya futbolcu yerine Türk Futbolunun başındaki insanları eleştirmek gerekiyor. Maalesef Türk futbolu sahada ki sonuçlarla değil bazı şahısların belirlediği kaderle sonuçlanıyor” diye konuştu.

“SAHA DA KAZANDIK,
LOBİDE KAZANAMADIK”

Kastamonuspor’un 1.Lig’e yükselememesinin Türk futbolu ve Kastamonu için büyük bir kayıp olacağını sözlerine ekleyen Başkan Erkan Özcan, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Kastamonuspor 1966 bu geldiğimiz noktada bir üst lige çıkamazsa bizim için büyük bir kayıp. Türk futbolu ve Kastamonu için daha büyük bir kayıp olacak. Bunu engellediler. Maçtan sonra maçın gözlemcileri ve temsilcileri mafya vari tavırlarla hocalarımızı ve futbolcularımızı soyunma odasına almak istemediler. Hakemi korumak adına. Ama ona hiçbir şekilde laf dahi söylenmedi. Bir iki aydır Kastamonuspor’a sahip çıkın derken bundan bahsediyordum. Maalesef saha da kazandık ama lobi konusunda kazanamadık. Play-Off oynadığımız dönemde yapılan olaylar gibi şimdide aynısı yapılıyor. Şansımız bitmiş değil. İki maç sonrası yine şampiyon olabiliriz.

“ÇOK CİDDİ MADDİ SORUNLARIMIZ VAR”

Çok ciddi maddi sorunlarımız var. Şampiyon olamadığımız takdirde Play-Off’a katılmamız bu şartlarda çok zor. Play-Off garanti ama şu maddi şartlarda oynamamız çok kolay değil. Bu hafta veya önümüzdeki hafta bazı sıkıntılarımız giderilmez ise Play-Off hakkımızdan feragat edeceğiz Bu bizim elimizde değil çünkü maddi kaynağımız bulunmuyor. Eğer varsa Play-Off oynatabilecek birileri gelsin maddi şartları sağlasın. Bizim iki haftalık son maçları maddi olarak nasıl tamamlayacağız onu düşünüyoruz.

“KASTAMONUSPOR’UN
İHTİYACI OLAN 1 MİLYON TL’DİR”

Kastamonuspor’un ihtiyacı olan 1 Milyon TL’dir. İkinci dönem oynayan takımın sahada ki futbolunu herkes gördü. Sarıyer’i, Samsun’u yendik. Keçiören’i deplasmanda yendiğimiz halde golümüz iptal edildi. Sakarya maçında ise maddi sıkıntı olmasına rağmen oyuncularımız yüzde 100 performansını sağlayamadı. Biz Play-Off’tan rahat çıkarız ama maddi gücümüz yok. Haftaya kadar bize 1 Milyon kaynak sağlanması halinde bu takım Play-Off’tan çıkar. Bunun garantisini veriyorum. Takımın oyununu herkes gördü zaten. TFF 1. Lig’e çıktığımız zaman yıl içerisinde bize 18 milyon civarı para gelecek. Ben 12 milyonla takımı ligde iyi bir yerde tutarım. Kalan para ile de borçlarımızı öderiz. Ola ki çıkamadık. Bu para gelmeyecek. Gelecek para 2 milyon civarı olacak.Önümüzde ki yılda burada oturan kulüp başkanının bulması gereken para 15 milyon TL olacak. Kastamonu Belediye başkanımız seçimlerden önce verdiği sözler vardı. Biz şuanda lazım olan 1 milyonu tedarik edemez isek, seneye kucaklarında 15 milyonluk bir bomba patlayacak. Eğer verdikleri sözleri tutacaklarsa. Ama bulunduğu ve çıktımız anda bu 15 milyonluk maliyet TFF’den geleceği için biz artık kimseye yük olmadan biz kendi yağımızda kavrulacağız. Bunu kimse hala anlayamadı.

“VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”

Kongre sürecinden itibaren hedefimizin Play-Off olduğunu söylemiştim. Biz bu takımı 5’inci aldık en kötü şartlarda 5’inci bitireceğiz 6’ncı olursak suçlusu biziz demiştik. Kulübü devraldığımızda şartlarda bazı mali senaryo vardı. Biz bu senaryoya göre görevi devraldık. Hedefimizde sezonu bitirip takımı Play-Off’tan 1. Lig’e çıkartmak vardı. İkinci maçımızı Eyüpspor’a karşı galip geldiğimizde şehirde bir hava oluştu. Bu maçtan sonra AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, dönemin belediye başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir’in de aralarında bulunduğu 15 kişilik bir ekip kulübü ziyarette bulundu. ‘Bu takımı şampiyon yapabilir misin?’ diye bana sordular. Bende maddi şartlarımızın bu takımı şampiyon yapmaya yetmeyeceğini söyledim. Transfer için bütçemin olmadığını söyledim. O dönem parayı düşünmememi ve gerekli bütçeyi sağlayacaklarını söylediler. Bende sezonu bitirmek için ayırdığım paramdan transfer yaptım. Şimdi tıkandık. Bugüne geldiğimizde 1 milyon TL gibi bir açık var. Bu açık oradan kaynaklanıyor. Yoksa biz göreve geldiğimizde bu şartları biliyorduk. Play-Off oynayacak şartlarda bizim gücümüz vardı. Ama ö dönem bize transfer yaptırıp verilen sözlerde tutulmayınca bugünlere geldik.

“ŞUANA KADAR HİÇBİR ŞEKİLDE MADDİ DESTEK ALMADIK”

Sayın Belediye Başkanımız ve MHP İl Başkanımızın Kastamonuspor’a sahip çıkacağına dair demeçler var. Saygı duyuyorum. Onlarda göreve geleli fazla bir zaman olmadı ama bizimde zamanımız yok. Bu iki haftalık süreçte takıma sahip çıkıldı, çıkıldı. Yoksa çok geç kalınacak. Bize Haziran’da gelecek paranın hiçbir anlamı yok. Bu kulüp şampiyon olmak istiyorsa sayın Belediye Başkanımız ve il başkanımız biraz hızlı hareket ederse bu takım ya şampiyon olarak ya da Play-Off’tan 1. Lig’e çıkacak. Şuana kadar hiçbir şekilde maddi destek almadık.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER