banner38

Müzik indir

banner46

banner47

03 Temmuz 2020 Cuma

KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan Maalesef bir kitle Kastamonuspor’u boğmaya çalışıyor

Kastamonuspor 1966 yönetim kurulu dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirdikleri basın toplantısı ile son günlerde gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi.

19 Temmuz 2019 Cuma 10:34
KSK 1966 Başkanı Erkan Özcan Maalesef bir kitle  Kastamonuspor’u  boğmaya çalışıyor

Kastamonuspor 1966 yönetim kurulu dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirdikleri basın toplantısı ile son günlerde gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi.

Yönetim kurulu üyeleri İsmail İzmitlioğlu ve Ayşenur Özden ile birlikte objektiflerin karşısına geçen Erkan Özcan şunları söyledi;

“TÜFAD Kastamonu Şubesinden bir açıklama geldi. TÜFAD, tek taraflı dinleyerek, olayın içeriğini bilmeden bir basın açıklaması yapmış. Bugün gelinen noktada durumlar belki farklı lanse edilebilir ama TÜFAD Başkanı keşke beni arayıp sorsaydı. Gürses Kılıç, hala bizim teknik sorumlumuzdur ama maalesef aldığı sağlık raporundan dolayı, idmanlara katılamıyor. Kendisinin olmadığı gibi teknik ekibi de yok, bizim kendisiyle sözleşmemiz var. Sağlık raporundan dolayı kendisi burada değil, alt yapı antrenörlerimiz çifte mesai yapıyorlar. TÜFAD Başkanı, Kastamonu’ya zarar verdiğimizi ve Kastamonu’nun dinamiklerinin Kastamonuspor’a sahip çıkmasını istemiştir. Keşke öyle bir şey olsa; en azından Kastamonuspor’u kurtarırız. Bizim burada olup olmamamız önemli değil.  TÜFAD Başkanı gelsin, bir öneri oluşturup gelsin, sorun değil yeter ki burası kurtulsun.

“İŞLER MAALESEF TEMENNİLERLE DEĞİL, REALİTELERLE OLUYOR”

Ben buraya ilk geldiğimde, tespit ettiğim bazı durumlar vardı; şehirde onca lisanslı hoca mevcut. Yalnız Kastamonuspor’da sadece kağıt üzerinde görev yapan, lisansları kiralık olan, onların yerine şehirde lisanslarının ilerlemesi engellenen hocalarımız var. Neden bu antrenörlerimizin diplomaları değerlendirme noktasında, TÜFAD onlara yardımcı olmuyorlar. Bu soruna neden daha önce eğilmediler? İstanbul’dan kiralık diplomalar burada iş görmüştür. Acaba bu nizama aykırı değil midir? Şehirde neden UEFA Pro sahibi bir hemşerimiz yok? TÜFAD, acaba sözleşmesi olan ve sağlık raporu alan Gürses Kılıç ve kendisinin yanı sıra teknik ekibi neden burada değil? Bu kimin sorunudur? TÜFAD’tan tek beklentim, şehrin büyüklerine yapmış olduğu seslenişin altını doldurup, bir formül halinde Kastamonuspor’a gerçekten sahip çıksınlar. İşler maalesef temennilerle değil, realitelerle oluyor.

“BİZ ÖLMÜŞ BİR HASTAYI SUNİ
TENEFFÜSLE HAYATTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ben 13 Ocak’ta Kastamonuspor 1966’ya başkan olduğumda Kastamonuspor aslında bitmişti. Biz şuanda ölmüş bir hastayı suni teneffüsle hayatta tutmaya çalışıyoruz. Eğer Başka birileri bizim yerimize suni tenefüs yapacaksa gelsinler.  Ne kadar başarılı olacağımızı önümüzdeki günlerde göreceğiz ama kulübe maddi manevi zarar vermek isteyenlere de müsaade etmeyeceğiz. Kastamonuspor’a kimse maddi zarar veremez. Gürses Kılıç, bizim sözleşmesi hocamızdır. Raporu 25 Temmuz’da bitiyor. Görevinin başına kendisini bekliyoruz. Rapor devam edecekse de raporu aldığı doktordan detaylı bilgi talep edeceğiz.

“TRANSFER YASAĞININ TOTAL RAKAMI 700 BİN LİRA”

Kastamonu’da en ufacık bir ses çığlık olarak yankılanıyor. Transfer yasağının total rakamı 700 bin lira civarında.  Her dönem, Türkiye’de bütün takımların, başına gelen bir şeydir. Türkiye Profesyonel Liglerinde mücadele eden tüm takımların yüzde 80’inin transfer tahtası kapalıdır. Çünkü her transfer döneminde vergi ve sosyal sigortalar primleri ve geçmişe dayalı federasyon borçları çıkar. Bunları ödemeden transfer tahtası açılmaz. Bu rakam 10 milyon da olabilir, 40 bin de olabilir.  Ben bunu transfer yasağı olarak adlandırmıyorum. Biz istersek yönetim olarak bu yasağı açarız, bunu açtıktan sonra da destek gelmesi lazım. Yasağın ardından iyi bir takım oluşturmak için, ister istemez birilerinin yardım etmesi gerekiyor. Biz kapı kapı dolaşarak yardım bekliyoruz. Kombine satışlarımız, reklam panosu satışlarımız var. İnsanlardan şöyle bir tepki alıyoruz; ‘Biz geçtiğimiz yıllarda çok para verdik ama karşılığında ne bir reklamımız yayınlandı ne de bir kombine kartı geldi’ bu bizim dönemimiz de böyle olmayacak. Verilen reklamların saha içerisinde yerine kadar belirlenip lig başladığında ve ücreti alındığında direk kombine kartı teslim edilecektir. 

“SPONSORLAR BİZE HEP ‘EMİR BÜYÜK YERDEN,
BİZ KASTAMONUSPOR’A YARDIM EDEMEYİZ’ DİYORLAR”

Büyük sponsorlarla görüşmeler sağlıyoruz ama ne hikmetse,  sponsorlar bize hep ‘Emir büyük yerden, biz Kastamonuspor’a yardım edemeyiz’ diyorlar.  Maalesef bir kitle, Kastamonu’da; Kastamonuspor’u  boğmaya çalışıyor. Kendilerine o kadar çok güveniyor ki, kendilerini çok büyük görüyorlar.  Savaşın sonunu kim kazanacak görürüz. İstedikleri kadar önümüzü kessinler, savaş noktasında sıkıntı yok. Bizim doğalgaz sorunumuz oldu.  Kulübün doğalgaz borcu, Erkan Özcan’a ait değildir.   Nisan 2017’den bugüne kadar kulübün doğalgaz borcu var. Bu borç bugüne 107 bin 200 lira olarak gelmiş. Bugüne kadar kulübün doğalgazı hiç kesilmemiş ama ne hikmetse, Nisan 2019’da kulübün doğalgazı kesilmeye çalışılıyor.  Ben tabi telkinlerle, konuşmalarla, ısrarlarla lig bitimine beklettim. Lig bittikten sonra doğalgaz kesildi. Ondan sonra yine biz parayı ödeyemedik ama araya bir şeyler girdi; doğalgaz geçen hafta tekrar açıldı. 107 bin liralık borç, bizim dönemimize ait değildir. Bunun büyük bir bölümü 2017-2018 yıllarına aittir. 

“CEBİMDEN HARCADIĞIM PARA, KULÜBE
YANSITTIĞIM BORÇTAN DAHA FAZLADIR”

Kulüp başkanı orada oturuyor, harcadığı parayı da kendine borçlandırmış gibi bir düşünce var. Kulübe kendi cebimden harcadığım para, kulübe yansıttığım borçtan daha fazladır. Kulüpte benim dönemimde perdeciye, mobilyacıya şuna buna ödemesi yoktur. Sadece sözleşmeli olan futbolculara ve kulüp personeline ödeme vardır.  Şaibeli bir ödememiz mevcut değildir. Benim kulübe aktardığım tüm para banka yollarından kayıtlı bir şekilde aktarılmıştır.  Kulübün bana olan borcu da bu rakamın altındadır.

“DEDİKODU YAPACAKSANIZ BU İSİMLERİ DE KATIN DEDİKODUNUN İÇİNE”

Necmi Ünlü, kulübü icraya vermiş, insanlar bunu neden konuşmuyor. Ferhat Ülger yine aynı şekilde. Kendisi Maxi Karizma’nın sahibi, benden önce yönetimde bulunmuş. Necmi Ünlü de Ünlü İnşaat’ın ortaklarından, sadece Erkan Özcan konuşuluyor. Böyle birkaç daha yönetici var.  İsmim yıpratılmaya çalışılıyor. Resmi bir şekilde, kanuni nizamla yıpratılamayan Erkan Özcan bu şekilde yıpratılmaya çalışılıyor. Dedikodu yapacaksanız bu isimleri de katın dedikodunun içine.

“AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ’IN ŞAHSİ HESABINA
200 BİN TL PARA GÖNDERİLMEYE ÇALIŞILMIŞ”

Yaklaşık 10 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yüksel Aydın’ın sormuş olduğu bir soru vardı. Sponsorluk noktasında, şehrin bazı fabrikalarına Kastamonuspor’a sponsor olma ve destek olma çağrıda bulundu. Hatta bir soru sordu. Neden daha önce bu firmalar destek olmuş, bugün destek olmuyorlar? Bende baktım benim dönemimde bu firmalardan maddi destek gelmedi, en son ne zaman destek gelmiş araştırayım dedim. Banka kayıtlarını araştırdım. Erkan Özcan’ı kapalı kapılar ardından acımasızca eleştiriyorlar ama beni sadece saptadığım ve yorumda yapmayacağım. Entegre tarafından kulübümüze gönderilen son EFT tarihi 8 Kasım 2018. Rakam 400 bin TL. Bu rakam kulübümüze geldiğinde kulübün bakiyesinde 400 bin 21 kuruş bulunmaktadır. Bu para geldikten sonra aynı gün bir işlem gördüm benim dikkatimi çekti. O gün AK Parti Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın şahsi hesabına 200 bin TL para gönderilmeye çalışılmış. Daha sonra bu işlem iptal edilmiş. Aynı gün bu işlemin iptal edildiği gün Kredi Güvenlik Bedeli ve Prim Ödeme Bedeli adı altında hesaptan 200 bin TL para çekilmiş. Ondan sonra bir daha bize oradan yardım gelmemiş. Bunun ne anlama geldiğini ben bilmem. Banka kayıtlarından falan anlamam. Ben bunun sadece muhataplarına soruyorum. Bu sadece dikkatimi çekti.

“ERKAN ÖZCAN’IN BİR TANE RESMİ YOLSUZLUĞUNU
BULSUNLAR ZATEN BEN BURADA DURMAM”

Erkan Özcan’ın şöyle bir belgesini bulsunlar açıklasınlar ben zaten burada bir dakika durmam. Erkan Özcan’ın bir tane resmi yolsuzluğunu bulsunlar zaten ben burada durmam. Antrenör üzerinden bana vurmaya çalışıyorlar. Ben hocayla anlaşmışım. Hoca buraya gelmiş. Anlaşmadan evvel ne konuştuysam onu söyledim. Anlaştıktan sonra insanlar bazen değişebiliyor. Belki hoca konuştuğumuz konuları yanlış anlamış olabilir. Bizim hocamız gelsin görevinin başına. Görevinin başına da gelmiyor. Hadi kendisi hasta teknik heyeti nerede. Hala altyapı hocamız görev yapıyor. Bizim burada yolsuzluk, usulsüzlük ve kulübü zarara uğratacak bir işlem yok. Yönetimimizde futbolu bilen çok insan yok. Hocamız hastaysa, yedek kulübesinde takıma ben sahip çıkayım o zaman. Öyle bir yetkimiz de var. Ben çıkmam o ayrı bir şey ama takımın menfaati gereği futbolda anlayan yönetici bizsek onu yaparız.

“BİZİM SAHİPLENMEMİZ KASTAMONUSPOR’U KURTARMAZ,
HERKESİN SAHİPLENMESİ LAZIM”

Onun dışında bizim yönetim tarzımızı beğenmeyen, şuan Kastamonuspor’un içerisinde bulunduğu maddi krizden şikayetçi olan Kastamonu’da ki yerel dinamikler gelsinler kulübe sahip çıksınlar. Kulübü yarın bırakırız. Böyle demeç verip insanlara seslenip gelin sahip çıkın demekle olmaz. Gelin elinizi taşın altına koyun bizde bırakalım o taşı kaldırmakta size yardımcı olalım. Hadi gelsin bir kulüp başkanı sahip çıksın ben bu sorunları çözeceğim desin ben 200 bin TL o yönetime bağış yapacağım. Gelsinler yapsınlar taraftar olarak maçlara gelirim. Kastamonuspor sahipsiz değildir. Biz sahiplenmeye çalışıyoruz. Ama bizim sahiplenmemiz Kastamonuspor’u kurtarmaz, herkesin sahiplenmesi lazım. Buradan bütün şehre sesleniyoruz. Kastamonuspor’a sahip çıkmazsak hep birlikte boğulacağız. Benim Erkan Özcan olarak ismim yıpranabilir ama görevi bıraktığımda Erkan Özcan’ı 2 ay sonra herkes unutur. Şehrin önde gelenleri 4-5 sene sonra yine aday olacaklar. Yine oy isteyecekler o gün nasıl Kastamonuspor’u kullanacaklar veya Kastamonuspor’u telaffuz edecekler onun yorumunu da onlar yapsınlar.

“PARA OLMAYINCA MAALESEF TAKIM DA TEKNİK HEYET DE OLMUYOR”

Süreçteki bilgi kirliliği bizden, benden kaynaklı. Öncelikle Gürses hocayla prensipte anlaşıp buraya davet ettik burada anlaşmamızı yaptık. Anlaşma öncesinde konuşulan şeylere daha sonrasında mutabık kalınmadı. Biz fesih olayında hocayla işbirliğine vardık. Devamında sıkıntılar oldu hoca sözleşmeyi iptal etmek istemedi ben de görevinin başına davet ettim. Sağlık raporu aldı, gelmedi, ekibi de yok. Kendisi 25 Temmuz’a kadar sağlık raporlu, kendisini görevinin başına bekliyoruz bu tarihe kadar başkasıyla da anlaşmayacağız. Federasyona bildirilmiş bir sözleşme yoktur, sadece ön protokol imzalanmıştır, bu kadar. Bir protokol var ya bunun feshi yapılacaktır ya da Gürses hoca takımın başına çıkacaktır. Belki süreçte bilgi kirliliği olabilir çünkü her dakika stratejimiz değişti. Olay böyle gelişti. Gürses hocayla telefonda görüştük, rapor aldığına göre gelmek istemiyor. Biz de bu kulübün maddi olarak zarar görmeden tatlı şekilde halledilmesi için çaba sarf edeceğiz. Yasal haklarını arayabilir, sorun yok, benim söylediklerimde yasaya aykırı bir durum yok. Para olmayınca maalesef takım da teknik heyet de olmuyor. Biz transferi fedakarlık yaparız yönetim olarak açarız ama sonrası. Bu takımın futbolcu gideri hariç sadece aylık gideri 120 bin lira. Bunu kim karşılayacak, futbolcu ödemelerini kim yapacak? Bunları sadece bizim yönetimimizin yapması mümkün değil. Bunları tek başına yapacak yönetim varsa, lobi oluşturup bu kaostan çıkacak yönetim varsa biz görevi seve seve veririz. Burada durmaktan hoşnut değiliz. Bu sorunları yaşamaktan biz de hoşnut değiliz. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Asıl itibariyle hasta ocak ayında ölmüştü biz suni teneffüs yaparak yaşatmaya çalışıyoruz. Buraya kadar getirebiliyoruz daha iyi imkanlarımız içinde değil. Daha iyisini yapacak insanlar varsa, Kastamonuspor’a sahip çıkabilecek vicdanlı insanlar varsa gelsinler sahip çıksınlar. Biz buradayken sahip çıkmak zorunda değiller. Onlar sahip çıksınlar, istedikleri insanı da buraya oturtsunlar. Yeter ki Kastamonuspor kurtulsun. Başka bir derdimiz, başka bir amacımız, başka bir savaşımız yok.”


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV