banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Eylül 2019 Perşembe

Kırmızı-siyahlılar yeni başkanını seçti ERKAN ÖZCAN DÖNEMİ

Dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Kastamonuspor 1966’nın 4’üncü başkanı Çatalzeytinli iş adamı Erkan Özcan oldu. Kongrede 33 kişiden oluşan yönetim kurulu listesi 15 kişiye düşürüldü.

14 Ocak 2019 Pazartesi 11:01
  Kırmızı-siyahlılar yeni başkanını seçti  ERKAN ÖZCAN DÖNEMİ
 
Dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Kastamonuspor 1966’nın 4’üncü başkanı Çatalzeytinli iş adamı Erkan Özcan oldu. Kongrede 33 kişiden oluşan yönetim kurulu listesi 15 kişiye düşürüldü.

·         “BİRLİK SEZONU”

·         Kastamonuspor 1966’nın yeni başkanı Erkan Özcan, “Artık Kastamonusporumuz hedefler doğrultusunda bütçe değil bütçe doğrultusunda hedefler belirlemeli. Bu doğrultuda gideceğiz. Bizim için bu sezon ‘Birlik Sezonu’ olsun.”

Kastamonuspor 1966’da Olağanüstü Genel Kurul dün gerçekleştirildi. Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kongrede kırmızı-siyahlıların yeni başkanı Çatalzeytinli iş adamı Erkan Özcan oldu. Kongrede geçtiğimiz dönem 33 kişiden oluşan yönetim kurulu listesi 15 kişiye düştü.

Kongrede konuşan Erkan Özcan şunları söyledi;

“Konuşmama benim için en önemli olan şey alt yapıdan başlayacağım. Bu zamana kadar Kastamonuspor çok güzel yerlere geldi. 5 yıl önce amatör ligdeydik bugün 2’nci Lig’de önemli, ciddi, rakiplerin oynamaktan çekindiği bir kulübüz. Ama ne yazık ki alt yapıda fazla bir gelişim gösterememişiz. Bunun üzerine gideceğiz. Artık futbolcu alan futbolcu yollayan kulüp değil, futbolcu yetiştiren ve satan bir kulüp haline geleceğiz. Bunun için de gerekli girişimleri yapacağız. İlk çalışmalarımızı alt yapı üzerine yoğunlaştıracağız.

“ÜÇ DÖRT TAKVİYEYLE LİGİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Bu sene çok iyi bir noktadayız; 5’inci sıradayız, Play-Off iddiamız çok güçlü bir şekilde devam ediyor, şampiyonluk iddiamız var. Önümüzde bir transfer yasağı var, Sancaktepe maçından önce bu yasağı çözeceğiz ve yola koyulacağız. Ama fazla takviye yapma gibi bir düşüncemiz yok zaten iyi bir takımımız var. Gerekli noktalara üç dört takviyeyle ligi tamamlayacağız. Maalesef Kastamonu’da Kastamonuspor 1966 Spor Kulübü siyasete alet ediliyor. Kastamonuspor’u siyasi malzeme yapmayın, siyaset meselesi yapmayın; memleket meselesi yapın. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve ben bu konuda herkese eşit uzaklıkta ve eşit yakınlıktayız. Her kim ki bize yardımda bulunmak istiyorsa kapılarımız açık, tesislerimiz Kuzeykent’te.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Amatör spor kulüplerine yardımcı olacağız. Seneye U21 takımları Süper Lig’den ve 1’inci Lig’den kaldırılacak. Biz U21 takımıyla mücadele edemeyeceğiz. Yaş itibariyle görevi biten arkadaşlarımızı amatör spor kulüplerine yönlendireceğiz ve burada gelişimlerini takip edip A takıma kazandırmak için takip edeceğiz.

“KASTAMONUSPORUMUZ HEDEFLER
DOĞRULTUSUNDA BÜTÇE DEĞİL
BÜTÇE DOĞRULTUSUNDA HEDEFLER BELİRLEMELİ”

Kastamonuspor ve Türkiye’deki diğer kulüpler hep hedefler doğrultusunda bütçe oluşturdular. Türk futbolundaki ekonomik kriz malum. Kastamonusporumuz da az önce herhalde negatif bir bilanço açıkladı. Artık Kastamonusporumuz hedefler doğrultusunda bütçe değil bütçe doğrultusunda hedefler belirlemeli. Bu doğrultuda gideceğiz. Hedeflerimizi ve bütçemizi belirleme noktasında en büyük destek taraftardan.  Taraftarımız o stadı doldurmalı. Halk ve taraftar bizden yeni bir stadyum bekliyor. Bizden 1’inci Lig’e Süper Lig’e çıkmamızı bekliyor ama biz her hafta bin bin 500 kişiye oynarsak bu imkansız. Ankara, İl Spor Müdürlüğü’nün verilerine baktığı zaman bu statta bin, bin 500 kişi var size yeni stat gereksiz diye düşünür. Ne siyasiler ne biz hiçbir şey yapamayız. Taraftarın her maçta o stadı tıklım tıklım doldurması gerekiyor. Bugün Türkiye’de birçok kulüp ‘Feda Sezonu’ ‘Uyanış Sezonu’ ‘Direniş Sezonu’ diye taraftarını şartlandırmak için sezonu adlandırıyor. Ben de 3 yıldan beri Kastamonuspor’u çok yakından takip ediyorum. İçeride dışarıda tüm maçlarına gittim. Bizim en büyük sorunu birlik sorunu, bizim içinde bu sezon ‘Birlik Sezonu’ olsun.”

Foto: Kongre + Erkan Özcan

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV