banner29
24 Mart 2019 Pazar

KAZANMAMIZ GEREKEN BiR MAÇTI

Basın mensuplarıyla haftalık basın toplantısını düzenleyen deneyimli teknik adam Kemal Kılıç, Bodrum maçına kazanmak için çıktıklarını, fakat galip gelemediklerini belirterek artık Menemen maçını düşündüklerini vurguladı. Kılıç şöyle konuştu;

21 Şubat 2018 Çarşamba 11:51
KAZANMAMIZ  GEREKEN BiR MAÇTI


    Basın mensuplarıyla haftalık basın toplantısını düzenleyen deneyimli teknik adam Kemal Kılıç, Bodrum maçına kazanmak için çıktıklarını, fakat galip gelemediklerini belirterek artık Menemen maçını düşündüklerini vurguladı. Kılıç şöyle konuştu; 
“Bodrum’da kazanıp umutlarımızı yeşertmek için Bodrum'a gittik ama istediğimizi alamadık. Sivas Belediyespor karşılaşmasındaki kötü oyunumuzdan ziyade, daha istekli, kazanma arzusu daha yüksek bir takım vardı sahada. İlk yarı özellikle sahaya alışamadık. İkinci yarı iki tarafta kazanmayı çok istedi. Youssef Yeşilmen ve Abdullah Halman'la ikişer net gol pozisyonundan yararlanmadık. Kalemizi iyi savunduk. 10 kişi mücadele ettiğimiz son dakikalarda çok net bir gol pozisyonu verdik. Oyuncularımın gayretinden, kazanma isteklerinden memnuniyet duyuyorum. Play-Off potasına ancak 1 puan yaklaşabildik. Kazanmış olsaydık fark 8'e düşecekti. Yarım puana dahi ihtiyacı olan bir takıma karşı oynadık. İyi bir oyun sergiledik. Kazanmamız gerekiyordu. Fakat olmadı.”

ALİ KUÇİK ÖNEMLİ BİR KAYIP

“Ali Kuçik'in geçmiş rahatsızlığı sahadan kaynaklı olarak tekrarladı. Seydi Kayasoy da aynı nedenden ötürü sakatlandı. Bizi üzen ve gerilime sokan bu durum oldu.”

MENEMEN MAÇI ÇOK ÖNEMLİ 

“Önümüzde çok önemli bir Menemen maçı var. Ligde çok uzun süre lider olan bir takımla karşı karşıya geleceğiz. Eksiklerimiz çok önemli ama bunların arkasına sığınmayacağız. Kadrodaki her oyuncu bizim evladımız. Kim oynarsa oynasın elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Kazanırsak lideri yenen bir takım mutluluğu da yaşayacağız. İyi çalışıp, çok mücadele etmemiz gerekiyor. Çok geniş bir kadroya sahipler. Ama bizde inancımızla, iyi oyuncularımızla sonuca gitmeye gayret edeceğiz. Elimizdeki kadro darda olsa kazanabilecek bir kadro olduğunu söyleyebilirim.”

MAÇ BAŞI 2 PUAN ORTALAMASI 
YAKALAMALIYDIK

“Genelde şampiyonluğa oynayan bir takımsanız deplasman yada iç saha maçı ayrımı söz konusu olmaz. Maç başı 2 puan ortalamasını tutturursanız hedefe yaklaşıyorsunuz. Herşeyden önce bunu tutturamamışız. Benden önce takımın deplasman karnesi nasıldı bilemem ama benim dönemimde iyi denilemez. Şu noktada iki deplasman galibiyetimiz daha olsa yine yeterli olmayacak. Önemli olan maç başı 2 puan ortalamasını tutturabilmek.”

ÖNEMLİ OYUNCULARIMIZI KAYBETTİK

“5 hafta öncesine kadar ligin en iyi ve en çok baskı kuran ortasahasına sahiptik. Biranda bu ortasahadan 5 oyuncu kaybettik. Bu pencereden baktığınızda verilen mücadeleyi değerli görüyorum. Ortasahamızın oyun formatı tamamen değişti. Daha genç ama topla ilişkileri daha iyi oyunculardan kurulu bir orta sahaya evrildik. Bu bizi oldukça etkiledi.”

DEĞERLENDİRMEYİ TEK PARAMETRE
 ÜZERİNDEN YAPMAYIZ

“Ümit Karaal’ı oynatmama nedenlerimiz vardı. Çok formda bir oyuncuyu oynatmamak teknik adam hatası olur. Aynı zamanda bir oyuncunun formda olup olmadığını en iyi teknik ekibi bilir. Biz her oyuncunun analizini yapıyoruz. Top bizdeyken ne yapmış, top rakipteyken nasıl hareket etmiş, kaç top kazanmış, kaç top kaybetmiş, bölgeler arasında nasıl top taşımış her birini dikkate alıyoruz. Yorum yapanlara saygı duyarım. Ama bir gol bir oyuncunun oynaması için yeterli değil. Ümit Karaal oynamayı hak etmiyor mu? Sonuna kadar hak ediyor. Ama biz değerlendirmemizi salt tek parametre üzerinden yapmayız.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV