banner38

banner39

banner46

banner47

05 Nisan 2020 Pazar

KATSO’DAN ESKİ BAŞKANLARINA VEFA

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı tarafından 20 yıldan fazla oda başkanlığı görevinde bulunan eski başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

28 Şubat 2020 Cuma 11:02
 KATSO’DAN ESKİ BAŞKANLARINA VEFA
 


Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı tarafından 20 yıldan fazla oda başkanlığı görevinde bulunan eski başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi. 
1882 yılında kurulan Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, eski oda başkanlarına vefa örneği göstererek teşekkür plaketi takdim etti. Bu kapsamda 20 yıldan fazla oda başkanlığı görevinde bulunan Sedat İşeri, Halil Öztosun, Kadir Takoğlu, Ahmet Rugancı ve Kuddusi Selvi’ye KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Meclis Başkanı Turgay Dellaloğlu tarafından plaketleri takdim edildi. 
Törende konuşan KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, “TOBB camiasında isimleriniz her zaman anılıyor. TOBB camiasında her zaman yerleriniz ayrı. Çünkü zamanınızda kısıtlı imkanlarla ciddi çalışmalar yapmışsınız. Taktire şayan bir yönetim sergilemişsiniz. Sizlerin anıları, yaptığınız hizmetler bizler için öncü olmuştur. Sizlerin yanında genç bir başkan olarak kendimi şanslı hissediyorum. Sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duydum. Benim içinde duygusal bir an oldu. Memleketimiz için yapılan çalışmalar, gayret edilen emekler, buradan hiçbir şey beklemeden birçok mesailer sarf edilerek birçok yollar kat edilmiş. Burada odamızın nereden nereye geldiği, odamızın hem üniversitede, hem havalimanında, hem turizm gibi bölgelerde de neler yaptığı, nelere öncülük ettiği paylaşıldı. Bunları dinlerken sizlerle gurur duyduk, özendik. Allah inşallah bizlere de hep böyle hizmet yapacak işleri nasip eder. Geldiğiniz için, katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” dedi. 
İŞERİ: BURADAKİ GÖREV GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA YAPILIYOR
KATSO’ya jestlerinden ötürü teşekkür eden Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, “Bu görev gönüllülük esasıyla yapılıyor. Bundan hiç kimsenin menfaati yok. Aksine zararı oluyor, işinden gücünden oluyor. Dolayısıyla bunun manevi hazzını tatmak, insana en büyük zevki veriyor. Bütün yaşantım boyunca hedefim, Kastamonu’ya bir şeyler katmak oldu. Çorbada bizimde bir tuzumuz olsun istedik. Ben bunu başardığıma inanıyorum” dedi. 
ÖZTOSUN: KENDİR EKİMİNİ GENİŞLETMELİYİZ 
Hem Kastamonu’da hem de ülke olarak kendir ekim alanlarını genişletmeleri gerektiğine işaret eden Halil Öztosun ise, “Ticaret Odaları bir İl’in işleyişinde önemli bir yere sahiptir. Kastamonu’da 1890’lı yıllarda 22 bin kişi urgan işçiliğinde çalışıyordu. Zamanla iş alanları değiştiği için urgan işçiliği de kalmadı. Şimdi ilimizde yeninden kendir, kenevir ekilmeye başlandı. Kastamonu’da kısıtlı ekiliyor ama çok fazla ekilmesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. İş adamları olarak ta yapmalıyız, Kastamonu olarak ta yapmalıyız, ülke olarak ta yapmalıyız. Amerika’da dişi kenevir ekme işi serbest bırakılmıştır. Bunun için laboratuarlar kurup bunun ekstralarını imal etmek gerekiyor. Ben, Kastamonu’nun bunu yapabileceğine inanıyorum. Bunun için öncelikle ekim alanlarını genişletmek gerekiyor” diye konuştu. 
RUGANCI: BURADAN KİMSENİN BİR KURUŞ MENFAATİ OLMAMIŞTIR 
KATSO’dan kimsenin bir kuruş menfaatinin olmadığını vurgulayan Ahmet Rugancı da, “Ticaret Odasına geriden bakıldığı zaman sanki menfaat yeri gibi görünür. Halbuki iş meydana geldiği zaman yani burada yönetici olduğu zaman bakar ki burada hiçbir şey yok. Buraya ancak kendin vereceksin. Yoksa hiç kimsenin cebine hiçbir yerden para gelmez. Burada görev yapan arkadaşlarımızla çalışma imkanı buldum. Herkesin buraya bir emeği geçmiştir. Allah’tan bundan sonrada görev yapacak arkadaşlara kolaylık diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Fındıkoğlu ve Meclis Başkanı Dellaloğlu, eski oda başkanları Sedat İşeri, Halil Öztosun, Kadir Takoğlu, Ahmet Rugancı ve Kuddusi Selvi’ye teşekkür plaketlerini takdim etti. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yaptığı protokoller ile 6 bakanlığın taşradaki işlemleri yürütülüyor. Ticaret sicil, ihracat destek ofisi, ‘K’ belgeleri, sayısal takograf, sigortacılık, iş makineleri ve proje okulu olarak bu işlemleri her gün odada takip ediliyor. (iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV