KASTAMONU’YA BU İHANETİ YAPMAYIN

TFF 2. Lig’de ilimizi temsil eden GMG Kastamonuspor’a ev sahipliği yapan İsmail Dikmenli Tesisleri’nin hemen yanı başında yer alan arsada başlayan yapılaşma çalışmalarını Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez ve Ilgarini Kent Park Sitesi sakinlerinden tepki geldi.

KASTAMONU’YA BU İHANETİ YAPMAYIN

 

TFF 2. Lig’de ilimizi temsil eden GMG Kastamonuspor’a ev sahipliği yapan İsmail Dikmenli Tesisleri’nin hemen yanı başında yer alan arsada başlayan yapılaşma çalışmalarını Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez ve Ilgarini Kent Park Sitesi sakinlerinden tepki geldi.

2018 yılında 16 kat (1 bodrum ve 15 kat) yapı izni verilen arsada başlayan yapılaşma çalışmalarından dolayı İsmail Dikmenli Tesisleri’nin işlevsiz hale geleceği, mimari yapılaşmada dengesizlik ve çirkinlik olacağını düşünen vatandaşlar çalışmaların durdurulmasını istedi.

16 katlı binanın bölgede ‘ucube’ bir görünüm ortaya çıkartacağını söyleyen İlgarini Kent Park Evleri Site Deneticisi Necip Kaya, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyelere yatay mimari konusunda çağrı yaparak, ‘Eğer küçük hesaplar yaparsak inanın şehirlerimize ihanet etmiş oluruz’ demesine rağmen, 2020 yılının Haziran ayında Kastamonuspor tesislerinin neredeyse içinde bir gökdelen yükselecektir. Bu yapılaşma tamamlanırsa ambulans, itfaiye veya eşya taşıyacak kamyon sitemize giremez hale gelecek. Ayrıca bu caddede yapılacak çok katlı binada otopark sorunu da ortaya çıkacaktır. Araçların ana caddeye ve Kastamonuspor tesislerine kadar taşarak plansız park etme sorunlarının oluşacağı aşikardır. Mahallemizde yatay yapılaşmaya aykırı projelerin Cumhurbaşkanımızın da yatay yapılaşma emirleri doğrultusunda düzeltilmesi, bu soruna yetkili birimlerce kimseyi mağdur etmeyecek çözümler bulunması site ve mahalle sakinlerimizin isteğidir” dedi.

ÇÖLEZ; SİZ BİZDEN NE İSTİYORSUNUZ?

Kuzeykent Mahalle Muhtarı Hakan Çölez ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün, mahallemin genç bir muhtarı olarak, hem mahallem hem de arkamda görmüş olduğunuz Kastamonuspor taraftarı olarak, şunu söylemek isterim. Siz bizden ne istiyorsunuz?” dedi.

Hakan Çölez; “Bunları söylerken bir şahsı, bir kurumu hedef almak istemiyorum ama bunun isyanını böyle bir dönemde yapmak zorunda kalıyorsak, içler acısı bir durumdayızdır. Biz, nüfusumuzla Kastamonu’ya hizmet ediyoruz, bunun karşılığında şu güzel sahayı, şu güzel Kuzeykent’in bir bölümünü; nasıl böyle bir sürece sürüklediler. Hiç mi bir bardak çayımızı içmediler? Hiç mi bir tas yemeğimizi yemediler?” ifadelerini kullandı

“BU MAHALLEYE EZİYET EDİLDİ”

Kuzeykent Mahallesi’ne eziyet edildiğini ifade eden Çölez, “Bu mahalleye eziyet edildi.  Kuzeykent mahallesi adına destek istiyorum. Belediye Başkanımızın açıklamalarının arkasındayız. Burası konakla değiştirildiyse, üzerinden geçen 2 yılda zararı neyse belediye başkanımızda karşılayacağını söyleyerek bu kapıyı açık bıraktıysa, sizlerde Kastamonu’da yaşamaya devam edeceğinizi düşünerek bu işten vaz geçin, Kastamonu’ya bu ihaneti yapmayın. Bugün mülk sahibi bizler de olabilirdik ama bugün sizsiniz ve kapınıza geldik. En büyük beklentimiz, bürokrasimiz, siyasetimiz, belediyemiz bu işe gönlünü ve kapılarını açmışken, maddi manevi bir açıklık bırakmışken, lütfen bizlerin sesini duyun. Selamlaşmaya, yemek yemeye devam etmek istiyorsanız, biz sizden buradan vazgeçmenizi ve konağınızı almanızı istiyoruz.  Bize bu toprağı geri verin. Ben dertliyim, daha farklı projelerle uğraşmam gerekirken, bu ve bunun gibi şeylerle uğraşıyoruz. Sonuna kadar bu işin karşısındayız.  Lütfen bu işten vazgeçin” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER