'Kastamonuspor düşerse, Kastamonu da düşer'

Eski Kastamonuspor Yönetim Kurulu üyesi ve Taraftarlar Derneği Başkanı Sadettin Küçüktarakçı, kulübün 16 Temmuz’da gerçekleştireceği kongre öncesi açıklamalarda bulundu

'Kastamonuspor düşerse, Kastamonu da düşer'

Eski Kastamonuspor Yönetim Kurulu üyesi ve Taraftarlar Derneği Başkanı Sadettin Küçüktarakçı, kulübün 16 Temmuz’da gerçekleştireceği kongre öncesi açıklamalarda bulundu.

Kastamonuspor’un ilimizin ortak değeri olduğunu dile getiren Küçüktarakçı, şehrin dinamiklerinin takımı ayakta tutması için harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. 16 Temmuz’da gerçekleştirilecek olağan kurulun büyük öneme sahip olduğunu açıklayan Küçüktarakçı, kulübün geleceği için tüm Kastamonu’nun birlik olması gerektiğini ifade etti.

“KASTAMONUSPOR BU MEMLEKETİN ORTAK DEĞERİDİR”

Kastamonusporun içinde bulunduğu durumun kendilerini derinden üzdüğünü belirten Küçüktarakçı, “Mevcut yönetim yola devam etmeme kararı almış, Cengiz Aygün desteğini çektiğini açıklamış, Kastamonuspor için maalesef tehlike çanları çalmaya başlamıştır.  Şu bilinmelidir ki, Kastamonuspor bu memleketin ortak değeridir.  Kastamonuspor bu memlekette babadan oğula kalan bir emanettir. Bizlere bu emanete sahip çıkmak yakışır; takımı sahipsiz bırakmak değil. Bizlerin temennisi o ki,  şehrin dinamiklerinin artık omuz omuza vererek, bu takımı kendi ayakları üzerinde duracak hale getirecek projeleri bir an önce hayata geçirmeleridir ama zaman dardır. Bu projeleri hayata geçirmek zaman alacaktır. Yaklaşık bir buçuk ay sonra maç haftasına girecek takımın bir an önce hazırlıklara başlaması için önünde engel duran transfer tahtasının bir an önce açılması lazımdır. Transfer tahtasının açılıp, şehrimizi temsil edecek sağlam takviyelerle bizleri gururlandıracak,  bir takım kurmak tüm Kastamonuluların beklentisidir.  Önümüzdeki genel kurul bu yüzden çok büyük önem taşımaktadır” dedi.

“CENGİZ BEYİN KASTAMONUSPOR’DA EMEĞİ BÜYÜK”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun açıklamalarının taraftarı umutlandırdığını aktaran Sadettin Küçüktarakçı, “En kısa sürede başkanımızdan müjdeli haberi bekliyoruz. Cengiz Aygün’ün de her ne kadar desteğini çektiğini söylese de, biz Kastamonuluları kırmayacağını ve önüne konulacak makul projelere evet diyerek takımı yarı yolda bırakmayacağına inanıyoruz.  Takım üzerinde Cengiz beyin emeği büyük.  Emeğinin zayii olmasına gönlü elvermez. Kendisine müteşekkiriz. Çok teşekkür ediyoruz. Nasıl ki, Cengiz Aygün bu kulüp den alacağını silme taahhüdü verdiyse, diğer alacaklılarında, takımın önünü açma adına alacaklarını silmelerini bekliyor ve rica ediyoruz” diye konuştu.

“GELİN ARTIK OMUZ OMUZA VERELİM”

Kastamonu’nun önde gelenlerine seslendiğini söyleyen eski Kastamonuspor Yönetim Kurulu Üyesi Küçüktarakçı, şu ifadeleri kullandı: “Tüm iş adamlarımıza, tüm Sivil Toplum Kuruluşları’na,  şehrin dinamikleri olarak adlandırdığımız, Valimize,  Milletvekillerimize, tüm İl, İlçe Belediye Başkanlarımıza,  siyasal partilerin il ve ilçe başkanlarına, cefakar taraftarlarımıza sesleniyorum. Gelin artık omuz omuza verelim, bu takımı bu dar boğazdan çıkaralım. 50 yıl da zor geldiğimiz bu profesyonel ligleri, 2. Ligi bu kadar kolay kaybetmeyelim.  Buradan takıma emeği geçen tüm eski başkanlarımıza ve eski yönetim kurulu üyelerimize de teşekkür ediyorum. Sayın Babaş,  Sayın Altıkulaç, Sayın Arpacıoğlu, Sayın Özcan bu takım sizlerinde evladı gibi, emekleriniz büyük. Bu emekler zayi olmasın. Bu takım yaşasın. Gelin herkes omuz versin. Gelin herkes ortak akıl olsun. Kastamonuspor düşerse, Kastamonu da düşer. Sesimizi duyan yok mu? Kastamonuspor kapanmasın,  Kastamonuspor yaşasın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER