'Kastamonuspor bir yatırım değil'

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, kulübün son durumuyla ilgili TV 366’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu

'Kastamonuspor bir yatırım değil'

 

GMG KASTAMONUSPOR ONURSAL BAŞKANI CENGİZ AYGÜN;

'Kastamonuspor bir yatırım değil'

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, kulübün son durumuyla ilgili TV 366’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kastamonu’nun Kastamonuspor için hiçbir destek vermediğini söyleyen Aygün, “bırakın takımı düşsün” diyenlerin olduğunu da söyledi. Kastamonuspor’a sahip çıkmalarının ne kadar süreceğini bilmediğini ifade eden Aygün, kulüpten para beklemediğini de dile getirdi.  Kendine göre bir yığın planının olduğunu aktaran Cengiz Aygün, Ballıdağ’ın bir yatırım olduğunu ama Kastamonuspor bir yatırım olmadığını belirtti.

“KASTAMONU HİÇBİR ŞEY YAPMADI”

Kastamonuspor’a destek toplantısının ardından sadece 85 bin TL para toplandığını söyleyen Cengiz Aygün, “Oturup bir özeleştiri yapalım. Bu takımın bu yılki gideri 10 milyon lirayı geçti. Takım sadece bir deplasmana gitti, geldi ve 40 bin TL bir maliyet ortaya çıkıyor. Takımda çalışan personeller var,  teknik ekibi var, futbolcusu var, maç kazandığında primleri var. Transfer tahtasını açamadığımız için mevcut kadrodaki kardeşlerimize dedik ki: ‘biz sizin primlerinizi 3 misline çıkardık, yeter ki bu sene ligde kalalım’. Transfer yasağı kaldırma parası kadar bir parayı aşağı yukarı bu takıma harcamış olduk.  Peki, Kastamonu, ne yaptı? Kastamonu hiçbir şey yapmadı. Toplanan 85 bin TL ve Hanönü Madenciliğin ufak bir yardımı var, o kadar.  Bunların dışında kimseden bir şey yok. Fabrikalarımızdan bir şey yok. Neymiş ‘ben futbola para vermem’ bilmem ne? Tamam, geçmişte kötü yönetildiyse buna biz ne yapalım? O zaman takımı bırakalım mı yani? Bırakın takımı düşsün de dediler. Kastamonu’yu 2. Lig kaldırmaz dediler. Ben de; ‘Kastamonu’yu 2. Lig kaldırır hatta Kastamonu’nun layığı 1. Lig, Süper Lig’ dedim. Biz herkesi küstürmüşüz” dedi.

“BALLIDAĞ BİR YATIRIM AMA KASTAMONUSPOR BİR YATIRIM DEĞİL”

Misli.com 2. Lig sayesinde Kastamonu’ya dışarıdan çokça takım geldiğini ifade eden Aygün, “Mesela Eyüpspor takımı, uçakla havalimanına geldiler. Otelde kaldılar, Kastamonu’yu bir turladılar. En basit şeyi söylüyorum. Bütün takımlar bu şekilde karayolu veya havayolu vasıtasıyla Kastamonu’ya geldi. 2. Lig’de senin ismin geçiyor. Bu en büyük reklamdır. Sen istediğin kadar reklamını yap. Ben iddia ediyorum; Kastamonu pastırmamızın şöhreti kadar, Taşköprü Sarımsağı’nın şöhreti kadar Kastamonuspor’un da başarısının şöhreti var. Bunun ile getirisi ve faydası var. Bunu sadece futbol olarak almayalım. Basketbolu, voleybolu, hentbolu da var. Bu değerlere hep beraber sahip çıkmamız lazım. Kastamonuspor’a benim tek başıma sahip çıkmam nereye kadar gidebilir. Benim de kendime göre bir yığın planım var. Ballıdağ bir yatırım ama Kastamonuspor bir yatırım değil” diye konuştu.

“BENİM HARCADIĞIM PARANIN YARISINI KARŞILAMAZ”

Anonim Şirketi konusunda da konuşan Onursal Başkan Cengiz Aygün, Kastamonuspor sosyal tesislerini ilin sporuna kazandırmak istediğini kaydetti. Kamu Anonim Şirketi kurarak, tesisi değerlendirmek istediklerini aktaran Aygün, şu ifadeleri kullandı; “Buradan gelen tüm gelirleri de Kastamonu’da sporun kalkınması için kullanalım, bütün spor dallarına dağıtalım. Ben para istemiyorum zaten sadece kulübün gelirleri kontrollü olsun dedim. Belediye Başkanımız ve Valimiz kabul etti. Ama Belediye Meclisinde bir takım şaibe lafları çıktı ve bu öneri kabul edilmedi. Dediler ki; Cengiz Aygün, harcadığı paraları oradan çıkartacak. O arsa satılsa bile benim harcadığım paranın yarısını karşılamaz. Ben de bu oluşumdan böylece vazgeçtim.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER