Kastamonu Yıldızları, Antalya'da parladı

Kastamonu Yıldızları, Antalya'da parladı
banner72

Kastamonu Yıldızları Spor Kulübü, Antalya'da U-15 kategorisinde düzenlenen  turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.  Süper Lig, 1 ve 2'nci lig olmak üzere bir çok kulübün alt yapısının da  katıldığı turnuvada Antalyaspor, Karagümrükspor, Üsküdar Salacakspor, Mersin Atletik ve Mersin Nusaybin ekiplerini mağlup etmeyi başaran Kastamonu Yıldızları, kupanın sahibi olmayı başardı.

Kastamonu Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Abdullah Küpoğlu da, turnuvayla ilgili yaptığı değerlendirmede; Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı karar doğrultusunda U-15 kategorisindeki liglerin pandemi sebebiyle düzenlenmediğini hatırlatarak, ''Bu yaş kategorisinde olan çocukların ya U-16 liginde ya da kontenjanlı olarak U-14 liginde mücadele etmeleri gerekiyordu. Bizler kulüp olarak U-15 yaş grubumuzdaki çocuklarımızın maç eksikliklerini gidermek ve gelişimlerine katkıda bulunmak adına birçok amatör spor kulübünün yaptığı gibi özel turnuvalara katılıyoruz. Son olarak 05-08 Mayıs 2022 tarihleri arasında Antalya/Kemer’de düzenlenen turnuvaya katıldık. Süper lig, 1. Lig ve 2. Lig takımlarının yanı sıra başka şehirlerden gelen amatör spor kulüplerinin olduğu ekipler ile mücadele ettik. Antalyaspor, Karagümrükspor, Üsküdar Salacakspor, Mersin Atletik, Mardin Nusaybin temsilcileri ile maçlar yaptık. Yapmış olduğumuz maçlarda rakiplerimizin hepsini mağlup etmeyi başararak turnuvayı şampiyon olarak tamamladık. Şampiyonluğun yanı sıra Turnuvanın En Değerli Oyuncusu, Turnuva Gol Kralı ve Turnuvanın En İyi Kalecisinin de bizim takımımızdan çıkması bu başarımızın tesadüf olmadığının bir göstergesiydi adeta'' ifadelerine yer verdi.

Şampiyon olarak başarılarını taçlandırdıklarını ve bunun da güzel bir duygu olduğunu kaydeden Küpoğlu; “Ancak bizim için önemli olan oyunumuzdaki gelişim ve bu gelişimi gözler önüne sermekti. Turnuva boyunca bütün maçlarımız izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi. Her maçımızda rakiplerimize sadece skor olarak değil oyun olarak da üstünlük sağlamak bizleri daha fazla mutlu etti. Oyunumuzu bütün rakiplerimize kabul ettirebilmek bizim için başarıların en zirve noktasıydı. Bunu başardığımız için ayrıca gururlandık. Ödül Töreninde Kastamonu Yıldızları Spor Kulübü adını, Kastamonu’nun adını söylettirip alkışlattırmak bizler için tarifi imkansız duyguydu.Bu güzel oyun ve skorları aldığımız maçlar birçok Süper lig ve 1. Lig ekiplerinin altyapı sorumluları tarafından yakından takip edildi. Kadromuzda bulunan oyuncularımıza transfer teklifleri aldık. Gelen teklifleri şu anda değerlendirme aşamasındayız. Bu teklifleri, sporcularımız için en iyisini ve en doğrusunu yapabilmek adına her yönüyle değerlendirip ona göre karar vereceğiz” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde de Samsunspor'un davetlisi olarak Samsun ve ardından da Kayserispor'un davetlisi olarak Kayseri'ye gideceklerini belirten Başkan Küpoğlu, ''Kulüp olarak daha alt yaş gruplarında da çalışmalarımızı aynı titizlikle sürdürmekteyiz. Alt yaş gruplarında olan U-11 ve U-12 takımlarımız da önümüzdeki günlerde başlayacak olan Yerel Amatör Ligde mücadele etmeye başlayacaklar. Ayrıca Mayıs ayı sonunda Altınordu Futbol Kulübü tarafından düzenlenecek olan turnuvaya Altınordu F.K tarafından davetlisi olarak katılacaklar'' dedi.

Küpoğlu, son olarak şu ifadelere yer verdi;  Her zaman ve her konuda bizleri maddi manevi olarak destekleyen Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Galip Vidinlioğlu’na, takımlarımızın antrenman yapabilmeleri için Hasan Doğan Spor Tesislerini tahsis eden Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Reşat Asrak’a ve tesis personellerine, özellikle turnuvaya katılabilmemiz için bu ekonomik durumda büyük özveri gösteren değerli velilerimize ve de en önemlisi çocuklarımızın bu duruma gelmesinde ve gelişmesinde büyük özveri gösteren, en büyük pay sahibi olan değerli hocamız Ahmet Özer’e çok teşekkür ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER