'Kastamonu ikinci evim oldu'

Kastamonuspor ile 2 sezon boyunca top koşturan golcü oyuncu Metincan Cici, ayrılığın ardından özel röportajda gazetemize değerlendirmelerde bulundu

'Kastamonu ikinci evim oldu'

2 SEZON BOYUNCA KIRMIZI-SİYAHLI FORMAYI TERLETEN GOLCÜ OYUNCU METİNCAN CİCİ;

'Kastamonu ikinci evim oldu'

Kastamonuspor ile 2 sezon boyunca top koşturan golcü oyuncu Metincan Cici, ayrılığın ardından özel röportajda gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

2019-2020 sezonunda Samsunspor’dan GMG Kastamonuspor’a transfer olan Cici, Kastamonu ekibinde kendini gösterme imkanı bulduğunu ifade etti. Takım nezdinde sözlerini tuttuğunu belirten yetenekli oyuncu, “Benim hedeflerim, hayallerim var. Önceliğim para değil; bu nedenle Kastamonu ile yollarımız ayrıldı. İleride ne olur, bilemem elbette” diye konuştu.

Altyapıdan gelen takım arkadaşları ilgili sorumuzu da cevap veren  Cici,  net bir açıklama yaptı. Alt yapının yetersizliğine vurgu yapan  Metincan Cici, “Genç oyuncuların hiçbirinden umutlu değilim” dedi. Kastamonuspor camiası hakkında da konuşan Cici, kırmızı-siyahlı camianın kendisini ilk günden beri ailenin içerisinde hissettirdiğini kaydederek, Kastamonu’nun ikinci evi olduğunu söyledi.

“SIKINTILI BİR SEZON GEÇİRDİK”

Kastamonuspor’da olduğu 2 sezon boyunca her duyguyu yaşadığını belirten Metincan Cici, “Şampiyonluk ihtimalini de, küme düşme ihtimalini de yaşadım. Keyifli, güzel ama stresli… Bu uçurumun sebebi transfer yasağından dolayı kimsenin destek olmaması. Sadece Aygün ailesinin desteği ve elimizdeki genç oyuncularımızın yetersiz olmalarından dolayı zor, sıkıntılı bir sezon geçirdik” dedi.

 “ÖNCELİĞİM PARA DEĞİL”

Çok zorlu süreçlerden geçtiklerini ifade eden oyuncu, bu kadar yıpranacağını ve çökeceğini öngöremediği söyledi. Takım nezdinde sözlerini tuttuğunu ifade eden Cici, “Benim hedeflerim, hayallerim var. Önceliğim para değil; bu nedenle Kastamonu ile yollarımız ayrıldı. İleride ne olur, bilemem elbette” diye konuştu.

“GENÇ OYUNCULARDAN UMUTLU DEĞİLİM”

Takıma altyapıdan gelen oyuncularla ilgili olarak da düşüncelerini dile getiren Metincan Cici, “Genç oyuncuların hiçbirinden umutlu değilim. Bu sadece onların suçu değil. Altyapıda gördükleri futbol eğitimi vermeye çalışanların da suçu” ifadesini kullandı.

“KALMAM İÇİN ÇOK UĞRAŞTILAR”

Golcü oyuncu, Kastamonuspor ayrılığı hakkında da samimi açıklamalarda bulundu.  Kastamonu ekibine karşı bir küskünlüğünün olmadığını söyleyen Cici, şunları söyledi; “Bir küskünlüğüm yok. Sözleşmem bitti, ayrılıyorum. Kalmam için çok uğraştılar. Sağ olsunlar ama belirttiğim gibi para ya da başka bir isteğim yok. Hedeflerimde en üst liglerde oynamak var.”

“KASTAMONUSPOR’DA KENDİMİ YENİDEN KEŞFETTİM”

Samsunspor’da fazla forma şansı bulamadığı için Kastamonuspor’a transfer olan oyuncu, Kastamonu ekibinde kendini gösterme imkanı bulduğunu ifade etti. Yetenekli oyuncu Cici, “Kastamonuspor’da kendini yeniden keşfettim. Hedefim her gittiği takımda, ligde aynı performansı gösterip istikrarırımı korumak” dedi. Metincan Cici, Kastamonu’nun ardından forma giyeceği takımlarda da her seferinde daha da gelişmek için çabalayacağını da sözlerine ekledi.

KARABÜK’E ATTIĞI FRİKİĞİ UNUTAMADI

Bu sezonda en unutamadığı maç hakkında da görüşlerini söyleyen oyuncu, bu sezonun ikinci yarısında oynanan Karabükspor maçının unutamadığını kaydetti. Mücadelenin 77’nci dakikasında kazanılan serbest vuruştan bulduğu golle maçı takımının kazanmasını sağlayan Cici, kazanılan önemli 3 puanın Kastamonu’yu ligde tuttuğunu da vurguladı.

“GÜZEL GÜNLERİ GÖRECEKSİNİZ…”

Kastamonuspor camiası hakkında da düşüncelerini ifade eden Cici, kırmızı-siyahlı camianın kendisini ilk günden beri ailenin içerisinde hissettirdiğini kaydederek, “Kastamonu’nun ikinci evim oldu” ifadesini de kullandı. Son olarak ise Kastamonuspor taraftarına ve tüm Kastamonululara da her şey için teşekkür eden Metincan Cici, şu ifadeleri kullandı; “Beni evimde gibi hissettirdiler, sevdiler, saydılar. Ben de kimseyi mahcup etmedim. Elbet, güzel günleri göreceksiniz… Kastamonuspor’a desteği hiç bırakmayın. Allaha emanet olun.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER