Karaman'da Kastamonu rüzgarı

Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Gençler-Büyükler Kuraş Türkiye Şampiyonası 35 ilden 250 sporcunun katılımı ile Karaman’da düzenlendi

Karaman'da Kastamonu rüzgarı

Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Gençler-Büyükler Kuraş Türkiye Şampiyonası 35 ilden 250 sporcunun katılımı ile Karaman’da düzenlendi.

26-29 Ağustos tarihlerinde düzenlenen şampiyonada antrenör Durukan Karabudak eşliğinde ilimiz sporcuları toplam 7 madalya kazandı. Gençler kategorisinde mücadele eden sporcumuz Erdem Sefa Yaşar 100 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı kategoride ilimizi temsil eden bir diğer sporcumuz Seda Dönmez ise beşincilik elde etti. Büyük Erkekler kategorisinde 100 kiloda Murat Acer, +100 kiloda Tuğrul Okan Yıldırım ve 90 kiloda Hasan Can Kolcu Türkiye Şampiyonu olurken, 73 kiloda Muhammet Karaben Türkiye İkincisi, 90 kiloda İbrahim Şahin ve 100 kiloda Ali Hayrık Türkiye Üçüncüsü olmayı başardı. Yine Büyük Erkeklerde 73 kiloda Hasan Karabudak ile 81 kiloda Tarkan Yılmaz şampiyonayı beşinci olarak tamamladı. Gençler-Büyükler Kuraş Türkiye Şampiyonası’nda derece elde eden tüm sporcular Milli Takıma katılmaya hak kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER