09 Ağustos 2020 Pazar

HENTBOLDA ARAYIŞ -Okan Halay’dan gruplu play-off önerisi

Hentbol Bayanlar Süper Ligi’nde takım sayısının 9’a düşmesinin ardından hentbol camiasında arayışlar başladı. Yaşanan maddi sıkıntılarla günden güne eriyen hentbolda antrenörler tarafından çeşitli öneriler gündeme getirildi.

20 Ağustos 2019 Salı 10:12
HENTBOLDA ARAYIŞ  -Okan Halay’dan gruplu play-off önerisi
 

Hentbol Bayanlar Süper Ligi’nde takım sayısının 9’a düşmesinin ardından hentbol camiasında arayışlar başladı. Yaşanan maddi sıkıntılarla günden güne eriyen hentbolda antrenörler tarafından çeşitli öneriler gündeme getirildi.

Geçtiğimiz günlerde hentbol kulislerinde Play-Off sisteminin tekrar geleceği bilgisi yayıldı. Buna göre 9 takımlı ligde; normal sezon sonunda 1 takımın küme düşeceği, geriye kalan 8 takımın ise çeyrek final, yarı final ve final olmak üzere her turda 3’er maç yapacağı ifade edilmişti.

Hentbolhaber.net, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ndeki takımların antrenörlerine gelecek statüsü hakkında ne düşündüğünü sordu. Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi GSK Antrenörü Okan Halay’da gelecek sezon statüsü hakkında düşüncelerini paylaştı.

THF’nin konuyla ilgili çalışmalar yürüttüğü öğrenilirken henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Antrenörler ise maç sayısının arttırılması gerektiği noktasında görüş birliğine vardı.

OKAN HALAY’DAN GRUPLU PLAY-OFF ÖNERİSİ

Kastamonu Belediyesi GSK Antrenörü Okan Halay, sezon planlamasıyla ilgili olarak şunları söyledi; “Sezon normal olarak çift devreli lig oynanıp A grubu 1-3-5-7’nci sıradaki takımlar, B grubu 2-4-6-8’inci sıradaki takımlar olarak iki grubu ayrılabilir. Normal sezon içerisinde üst sırada bulunan takımlar sırasıyla 3-2-1-0 puan taşıyarak  başlayabilir ya da puan taşıma da yapılmayabilir. A ve B grubunda yer alacak takımlar tekrar çift devreli lig müsabakası oynayacaklardır. A ve B grubunda ilk iki sıradaki takımlar yarı final ve final oynayabilirler. Yarı finaller kazanılmış 3 maç, final maçı ise kazanılmış 4 maç üzerinden oynanabilir. Tabi ki bu maç sayısı Milli Takım faaliyeti ve maç sayılarına göre değerlendirilebilir.”

“DÖRT DEVRELİ LİG USULÜNE GÖRE OYNANABİLİR”

Yenimahalle Belediyespor Antrenörü Serdar Eler konuyla ilgili olarak; “Lig takım sayımız 8-9 civarında olacak. Dolayısıyla ligde maç sayımızı arttırmamız gerekiyor. Benim bu konuda iki önerim olabilir. İlk önerim liglerde dört devreli lig usulüne göre oynanabilir. İkinci önerim ise Play-Off sisteminin olduğu statü olacaktır. Ligler çift devreli olarak oynanabilir. Ardından ilk 4 takım ile son 4-5 takım Play-Off (A)- Play Out(B) grupları olarak yer alarak tekrardan çift devreli lig statüsüne göre oynayabilir. Play-Off (A) grubunda ise sıralama belli olduktan sonra yarı final, final oynanarak ligler tamamlanabilir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV