banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

‘Hentbol Fabrikası’ projesi açılışı yoğun ilgi gördü. Alt yapı için en büyük harekat başladı

Kastamonu Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün başlattığı çocuklara spor yaptırmayı ve yeni yıldızlar keşfedilmesini amaçlayan dev alt yapı projesi cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda yapılan açılış ile hayata geçti. Büyük ilgi gören açılışa 2 bin 500 civarında velinin yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve kurum müdürleri de katıldı.

16 Mart 2015 Pazartesi 12:09
‘Hentbol Fabrikası’ projesi açılışı yoğun ilgi gördü. Alt yapı için en büyük harekat başladı
 

Kastamonu Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün başlattığı çocuklara spor yaptırmayı ve yeni yıldızlar keşfedilmesini amaçlayan dev alt yapı projesi cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda yapılan açılış ile hayata geçti. Büyük ilgi gören açılışa 2 bin 500 civarında velinin yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve kurum müdürleri de katıldı. Projenin açılışında 3 bin 179 öğrenci arasından seçilen1440 öğrenciye özel yaptırılan alt yapı tişörtleri Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından dağıtıldı. Kastamonu Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün, Kastamonu Belediyesi, Valilik, Türkiye Hentbol Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Kastamonu Üniversitesi’yle ortaklaşa yürüttüğü proje belediye halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı. 
Gösterilerin ardından konuş yapılan konuşmalarda Vali Şehmus Günaydın alt yapının öneminden bahsetti.  Günaydın yaptığı konuşmada “Bugün burada Türk Sporu adına önemli bir proje hayata geçmiş bulunuyor. Kalıcı ve sürekli başarı için altyapı faaliyetleri oldukça önemlidir. Bugün açılışını yaptığımız bu proje bahsettiğim nedenden ötürü yalnızca Kastamonu için değil, Türk sporu için de önemli bir proje. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, tabi ki derslerini de ihmal etmeden bu tip sportif faaliyetlerin içerisinde olması gerekiyor. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Kastamonu’da sporun yükseliş trendini yakalamasından büyük emeği bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise sporun Kastamonu’ya çokşey katacağına inandığının altını çizdi. Spora yapılan yatırımlardan en fazla çocukların fayda sağlayacağının da üstünde duran Başkan Babaş, “Spora geldiğimiz günden bu tarafa önem verdik. İnsanımız içi sporun gerekli olduğunu gördük ve bu yolda çalışmalarımızı başlattık. Kastamonu Belediyesi olarak önceliklerimizin başına sporu koyduk. Kastamonuspor kulübünü yeniden yapılandırarak ve Spor İşleri Müdürlüğü’nü kurarak gösterdik. Ardından hentbol takımımızı alarak büyük destekler verdik. Her dala destek verdik. Kastamonuspor şuanda lider inşallah şampiyon olacak. Sporda yapacağımız çalışmaların sonucunda çocuklarımıza katkı sağlayacağız. Çocuklarımızın yeteneklerini öne çıkartılması gerek. Bugün bu amaçla burada bulunuyoruz. 
Kastamonu Belediyesi olarak bu yıl Kültür ve Spor Merkezi’nin de temellerini önümüzdeki günlerde atacağız. Yapılacak bu tesisin Kastamonu insanına fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu çalışmaya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş, “Yaptığımız çalışma sonunda 3 bin 179 kardeşimize çeşitli taramalar yapıldı. Bu taramalar sonunda spora eğilimi olan 1440 genç kardeşimiz bizimle bulunmaktadır. Okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri, gönüllü antrenörler ve belediyemiz antrenörleri koordineli olarak çalıştılar. Belki de bu çalışmalar sonunda aramızda birçok milli sporcu, yönetici ve olimpiyat şampiyonu çıkabilir. Projenin ilk hedefi gençlerimizi eğitimli ve dürüst bireyle olarak yetiştirmek zararlı maddelerden uzak tutmaktır. Kardeşlerimizin yolunu açmak ve onlara destek olmak bizim en büyük vazifemizdir. Bu vazifeyi gerçekleştirmek için Sayın Valimiz ve Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 
Kastamonu Belediye Gençlikspor Antrenörü Osman Kalyoncu, ise “İnsanlar yaşadıkları şehirlere kalıcı bir eser bırakmak için çaba içerisindeler dir. Bizde Kastamonu’ya kalıcı bir eser bırakmanın çocuktan geçeceğini düşündüğümüzden sayın belediye başkanımızında desteğiyle projenin temeli atıldı. Bu sadece bir hentbol projesi değildir. bir spor projesidir.” ifadelerini kullandı. 
Salonda bulunanlara teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Kastamonu Belediye Kulüp Başkanı Hüdaver Eski, “Büyük bir alt yapı oluşturmak için başlattığımız çalışmaya göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ediyorum. Bu projenin önümüzdeki yıllarda neticesini alacağımızdan şüphemiz yoktur. Proje içerisinde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Projemiz Kastamonu’ya ve kulübümüze hayırlı olsun.” dedi. 
Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Vekili Bilgehan Çapraz ise “Seçilen sporcu kardeşlerimizin geleceğe sağlam ve güçlü bir nesil olarak gideceklerinden eminim. Bu proje aynı zamanda sosyal zorunluluk projesidir. Obezite, uyuşturucu maddeler  ve diğer sağlığa zararlı diğer etkenlerden bu proje kapsamında çocuklarımız korunacaktır. Eğitim ve öğretimin yanında sporun olmazsa olmaz olduğunu ve gereken önemi vermek hepimizin boynun borcudur. Kastamonu bir çok kentin gıptayla baktığı spor kenti olma yolunda ilerlediğini düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi. 
Konuşmaların ardından Kastamonu Belediye Gençlikspor okçuluk takımının gösterisiyle açılış programı sona erdi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV