Hakan Günal veda etti MEVCUT YÖNETİM İLE BİR ARAYA GELMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Antrenör Hakan Günal dün yaptığı basın toplantısı ile Kastamonu Belediyespor’dan ayrıldığını söyledi.

 Hakan Günal veda etti  MEVCUT YÖNETİM İLE BİR ARAYA GELMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

 

Antrenör Hakan Günal dün yaptığı basın toplantısı ile Kastamonu Belediyespor’dan ayrıldığını söyledi.

‘Mevcut yönetimin antrenör arayışlarını 3’üncü şahıslardan öğreniyorum’ diyen Hakan Günal, “Kulüp başkanından 2 defa bu konuları görüşmek için randevu talep ettiğim halde ikisinde de ‘tabi olur hocam görüşelim denilerek’ savuşturuldum” dedi.

2005 yılında başladığı antrenörlük mesleğinde görevini en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdiğinin altını çizen Hakan Günal, “Benim kariyerimi taşımak birçok kişiye ağır gelebilir bu da normaldir. Son olarak mevcut kulüp yönetimi ile hentbol ortak paydasında hiçbir platformda bir araya gelmemiz mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

Hakan Günal’ın açıklamaları şöyle; “Benim buraya çağrılış nedenim EHF kupası 3. tur maçında Kastamonu Belediyespor’un gruplara kalma konusunda risklerin en aza indirgenmesiydi. Mevcut kulüp yönetimi eylül başından ligin 3.haftasına kadar geçen süreçte takımın ortaya koyduğu performanstan memnun olmadıklarını sözlü olarak dile getirmişlerdir.

Beni buraya çağırdıklarında ilk söyledikleri şey; bizim mutlaka gruplara kalmamız gerekiyor olmuştur. Bu ‘bizim kadromuz iyi bu kadroyu sen gruplara taşırsın’ demektir.  Mevcut kulüp yönetimi ile defalarca yapılan sözlü görüşmelerde takımın öncelikli olarak sağ oyun kurucu ve pivot bölgelerine takviye istenmiştir. Takviye yapılmadığı gibi kulüp yönetimi ‘x oyuncuyu gönderelim’ demiştir. Sporculuk yöneticilik veantrenörlük yaşantım boyunca hatta hayatım boyunca yola beraber çıktığım hiç kimseyi yolda bırakmadım. Arkasından iş çevirmedim ve satmadım. Kurulmasında katkım olmayan takımın tüm sporcu arkadaşlarımla çalışmaktan da gocunmadım. Görevime devam ettim ve bunun sonucunda öncegruplara kaldık sonra gruplarda ilk 2 maçı kaybettikten sonra 3 maç üst üste kazanıp Türkiye’de bir ilki başararak çeyrek finale kaldık. 

“BİZ DAHA GRUP MAÇLARINI OYNARKEN KULÜBÜN MEVCUT YÖNETİMİ

DIŞARIDAANTRENÖR ARIYORMUŞ”

Kaderin garip cilvesi olarak Kastamonu Belediyespor’un Şampiyonlar Ligi’nde elendiği BanikMost takımını iki maçta da yenerek gruptan çıktık. Bütün bunları yaşadıktan sonra doğal olarak beklentiniz çalıştığınız kulüpten kuru da bir teşekkürden başka bir şey değildir. Fakat gelin görün ki biz daha grup maçlarınıoynarken kulübün mevcut yönetimi dışarıda antrenör arıyormuş. Bende bunu 3’üncü şahıslardanöğreniyorum ve kulüp başkanının sosyal medyada katıldığı canlı yayında ki söylemleriyle 3’üncü şahısların bana doğru bilgi aktardıkları netlik kazanıyor. Kulüp başkanından 2 defa bu konuları görüşmek için randevu talep ettiğim halde ikisinde de ‘tabi olur hocam görüşelim denilerek’ savuşturuldum. Bir kuru teşekkür etmeyen kişiler bizi bu durumdan kurtarımsın dedikleri bana resmi olarak sezon sonunda çalışmayacaklarını da söylemediler. Sadece kulüp menajeri Ahmet Cevher sohbet şeklinde "abi bir gün yabancı diyorlar bir gün hakan hoca diyorlar” demiştir. Menajerle yaptığımız sohbetlerde kendisi bana birçok konuda birçok şey söylemiştir. Yani bütün bunlar resmi olmayan konuşmalardır. Ben de kendisine ‘ben sizin stepne antrenörünüzdeğilim. Bu kulüpte son 4 senedir alınan her başarıda; 3 şampiyonluk, 1Süper Kupa, 1EHF yarıfinali, 1 EHF çeyrek finali, 2 Türkiye Kupası finali, 1Süper Lig 2’nciliğinde takımın başında ben vardım’ dedim. Bu yüzden bana resmi bir açıklama yapın dememe rağmen TRT Spor’da olan haberle benimle karşılıklı görüşerek ayrıldıklarını belirten bir açıklama yayınlanmıştır. Neden olarak da görüş ayrılığı belirtilmiştir. Görüş ayrılığı olabilmesi için ortada en az iki görüş olması ve bunun da bir araya gelinerek masaya yatırılması gerekmektedir. Daha sonra kulüp tarafından bu haber yalanlanmış ve resmi açıklama yapılmadığı dile getirilmiştir. İşte tam da benim söylediğim budur. Tarafıma resmi bir şekilde her medeni ortamda olduğu gibi bir açıklama yapılması kültürel bir olaydır. Sonradan öğreniyoruz ki mevcut kulüp yönetimi benim her ortam da kendimi ön plana çıkarttığım gibi cümleler kurmuş ve ‘hoca hiç bir şeyi kabul etmiyor’ diye eklemiş.

“HİÇBİR DEMEÇ, RÖPORTAJ DA ‘BEN’ DEMEDİM”

Yazılı ve görsel basına verdiğim hiçbir demeç, röportaj da ‘ben’ demedim aksine önce sporcu arkadaşlarımı kulüp yönetimimi belediyemizi ve bu branşa destek veren tüm paydaşları ön plana çıkardım. Bunda az da olsa katkım varsa gurur duyarım dedim. 2016 senesinde buraya gelirken yoldan çevrilerekantrenörlüğe başlamadım. 2005 senesinden beri tek iş olarak yaptığım antrenörlük mesleğinde üstüme görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bu yüzden Kastamonu Belediyespor’dan teklif aldım. Başarı; elinizde ki mevcut imkânlarla optimal seviyeye ulaşmaktır. Ben de 6’yıdır yaptığım baş antrenörlükte elimde ki mevcut imkan ve kadrolarla bu seviyeyi yakaladım. Benim kariyerimi taşımak birçok kişiye ağır gelebilir bu da normaldir. Son olarak mevcut kulüp yönetimi ile hentbol ortak paydasında hiçbir platformda bir araya gelmemiz mümkün değildir. Çalıştığım süre boyunca desteklerini her zaman hissettiğim sayın Hakkı Köylü’ye, sayın Galip Vidinlioğlu’na ve değerli Kastamonu halkına teşekkürü borç bilirim.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER