GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al -Formsuzduk…

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, 4-1 mağlup oldukları Bodrumspor maçını değerlendirdi. Ekrem Al, “Mağlup da olabiliriz, galip de gelebiliriz ama en azından temsil görevini çok iyi yerine getirmeliyiz. Sahada futbol adına savaş gerekiyorsa onu yapmamız geriyor. Demek ki kulübeyle birlikte bu hafta hepten formsuzduk” dedi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al  -Formsuzduk…      GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, 4-1 mağlup oldukları Bodrumspor maçını değerlendirdi. Ekrem Al, “Mağlup da olabiliriz, galip de gelebiliriz ama en azından temsil görevini çok iyi yerine getirmeliyiz. Sahada futbol adına savaş gerekiyorsa onu yapmamız geriyor. Demek ki kulübeyle birlikte bu hafta hepten formsuzduk” dedi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, 4-1 mağlup oldukları Bodrumspor maçını değerlendirdi.

Bodrumspor maçında özellikle ilk yarı itibariyle iyi bir oyun sergilemediklerini ifade eden başarılı teknik adam, “Elimizdeki mevcut kadroyla en güzelini yapmak için mücadele ediyoruz, daha çok savaşmamız lazımdı. İlk yarı itibariyle peş peşe goller yiyince takım sarsıldı. Devre arasında konuşmalar yaptık, ikinci yarıya başladık. İkinci yarıda oyun içerisinde gerekli değişimleri yaptık. Oyun olarak, mücadele olarak ikinci yarı benim istediğim şekildeydi; maçtan sonra da kendilerine bunu söyledim. Olay ikinci yarıdaki mücadeledir, bizim kapasitemiz kalitemiz odur. Kaçırdığımız 3-4 tane yüzde yüz pozisyonlar var, penaltı pozisyonu var. Belki 3-0’dan sonra 3-1’e getirdiğimizde dördüncü golü yemesek oyun daha farklı boyutlara da gidebilirdi, çevirme şansımız da olabilirdi. Hayatımızda 3-0’lardan çevrilen çok maçlar gördük ama 4-1 olunca fazla da bir şey yapamadık” dedi.

“AKSAYAN MEVKİLER VAR”

Oyuncuların iyi niyetleri ile çalıştığını söyleyen Ekrem Al, “Aksayan mevkilerimiz var. Onların yerini telafi edebilecek yeterli oyuncular yok. Santraforda genç oyuncuya şans verdik hatta bir ara Kerem’i oyuna sürmeyi düşündüm. Ömer Faruk’u oyuna girdi. Bu oyuncular da elinden geleni yapıyorlar, iyi niyetle çalışıyorlar. Ama bizim için iyi bir hafta sonu olmadı. Bizim kendimize bakmamız lazım, özeleştirimizi yapmamız lazım. Mağlup da olabiliriz, galip de gelebiliriz ama en azından temsil görevini çok iyi yerine getirmeliyiz. Sahada futbol adına savaş gerekiyorsa onu yapmamız geriyor. Demek ki kulübeyle birlikte bu hafta hepten formsuzduk” diye konuştu.

“GENÇ OYUNCULARIMIZIN İSTENİLEN
SEVİYEYE GELMESİ ZAMAN ALACAK”

Genç oyuncuların istenilen seviyeye gelmesinin zaman alacağını dile getiren Ekrem Al konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Sakatlanan Ömer Gür ön bölgede Metincan Cici ile birlikte çok katkı sağlayabilecek, geçen seneden de birbiriyle oynamış birbirini tanıyan oyunculardı. Ömer’in sakatlanmasıyla yardımcı oyuncu/taşıyıcı oyuncu yönünden büyük bir eksik oluşturdu. Genç oyuncu Oğuzhan iyi oldu, iyi gidiyor. Oyun bilgisini ve tecrübesini arttırdığı zaman çok daha iyi işler yapacak. Özel idmanlarımız devam ediyor, alt yapıdan yine bir oyuncu ve bir kaleci çağırdık. Onların da durumu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.  Genç oyuncularımızın fiziksel olarak ve oyun bilgisi olarak beklenen seviyeye gelmesi zaman alacak. Az bir fiziksel yükleme yaptığımızda bu sefer maç içerisinde performans kaybı yaşıyorlar. Kuvvetlendikten sonra yeteneklerini daha iyi sergileyebilirler. Maç içerisinde de şans veriyoruz, maç performansların görüyoruz. Gerçekten iyi çalışıyorlar, istiyorlar. Kastamonuspor gibi bir takımda, 2’nci Lig’de böyle bir fırsat yakalamanın değerini bilmeleri lazım, biliyorlar da. İnşallah onları da Türk futboluna kazandırırız.

“ELİMİZDEKİ KADRO İLE EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Mevcut elimizdeki kadro neyse, yapımız neyse onunla beraber en iyisini yapmaya çalışacağız. Belki bir iki hafta içerisinde daha uyumlu, gücü kuvveti yerine gelmiş bir ekiple ilk yarıya kadar yeterli puanları aldık mı gerisi kendiliğinden gelecektir. Camiamız bizim yapımızı bilsin, çaresiz değil ama çok çareli olmadığımızı da bilsinler. Bir şekilde mevcut kadroyu evirip çevirip belki daha farklı anlayışla beraber, futbolcuların da performansını daha ileriye taşıyarak korkusuzca bir sezon hedefliyoruz.

“ŞUANDA BU KADRO İLE DEVAM EDECEĞİZ”

Belirlediğimiz futbolcuların hepsi gittiler. Onlara da uzun süre bekle deme şansımız olmadı. Ama memleketimiz olan Trabzonspor’dan yardım isteriz, iyi bir araştırmayla takviye yapabiliriz. Çok kaliteli futbolcu da bu saatten sonra bulma imkanımız yok. Şu anda bu kadroyla devam edeceğiz gibi düşünüyoruz.

“İLK DEVRE 20 PUAN ALMALIYIZ”

Kastamonuspor rakip olarak da birçok kez karşılaştığım bir takımdı. Play-Off oynayan, üst seviyeleri zorlayan, şampiyonlukları kaçıran bir takım; kaliteli hocalar çalıştırdı, kaliteli insanlar geldi. Biz de onlardan birisi olduğumuz için şanslıyız ama futbolcu yoğunluğu açısından biraz daha şanslı olabilseydik daha farklı hedefler koyabilirdik. Ben ilk yarı en az 20 civarı puan alması gerektiğini düşünüyoruz. Çok kısa zamanda çok işler yapılması gerekiyor. Camiamız iyi, kulübümüz iyi, şartlar iyi. Kimse karamsar olmasın, bize karamsarlık yakışmaz.”

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER