banner38

banner39

banner46

banner47

28 Şubat 2020 Cuma

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’den şehre çağrı HERKES KASTAMONUSPOR ÇATISI ALTINDA BİRLEŞSİN

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, şehrin bütün dinamikleri ile yaptıkları istişareler sonrasında 23 Ocak Perşembe günü yapılacak olağanüstü kongre öncesi başkanlık görevi için Enes Ege Aygün isminde karar kılındığını açıkladı.

22 Ocak 2020 Çarşamba 10:00
 GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’den şehre çağrı  HERKES KASTAMONUSPOR  ÇATISI ALTINDA BİRLEŞSİN
 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, şehrin bütün dinamikleri ile yaptıkları istişareler sonrasında 23 Ocak Perşembe günü yapılacak olağanüstü kongre öncesi başkanlık görevi için Enes Ege Aygün isminde karar kılındığını açıkladı.

Kimsenin kimseyle kavgalı olmasını, birbirlerini incitecek söz söylemesini istemiyorum’ diyen Onursal Başkan Aygün, Kastamonu’nun her bireyiyle barışık bir liste çıkarılmasını istediğini ifade etti.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile yaklaşan kongre sürecini ve şehrin merak ettiği birçok konuya açıklık getirdi.

Şehrin dinamikleri ile yaptıklarını istişareler sonrasında 23 Ocak Perşembe günü yapılacak olan olağanüstü kongrede başkanlık görevi için Enes Ege Aygün isminde karar kılındığını açıkladı.

Herkesi Kastamonuspor çatısı altında birleşmeye davet eden Cengiz Aygün, “İlimizin ileri gelenleriyle Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın milletvekillerimizin her biri, sayın il başkanlarımız ile konuşarak Kastamonuspor’a sahip çıkma projesi geliştirin dedim. Herkes Kastamonuspor’un çatısında birleşsin. Çünkü bu takım çok iyi gidiyor çok başarılı işler yaptı. İlimizde bir sportif faaliyet, ilimizde bir renk” açıklamasında bulundu.

Onursal Başkan Aygün ayrıca kulübün şirketleşmesi, borçlar, alt yapı yatırımları ve transfer konularına da açıklık getirdi.

En çok para harcayan 5-6 takımdan biriyiz”

GMG Kastamonuspor’un 2. Lig’de mücadele eden takımlar içerisinde en çok para harcayan 5-6 takımdan biri olduğunun altını çizen Onursal Başkan Aygün, “Bugüne kadar Erkan başkan ile anlaşamadığım tek bir konu oldu. Erkan başkan ‘Çok ufak paralarla bir takım kurduk ve başarılı oldu’ dedi. Ama şu anda 2. Lig’de ki takımların içinde en çok para harcayan 5. yada 6. takımız. İlk kurulurken maliyetli değildi evet ama başarıyı primlerle de desteklemek gerekiyordu. İyi fiyatlarla transferler yapılmış ama sonrasında yönetimde başarının hakkını vermiş. Bizler de taşın altına elimizi koymuşuz. Bu takım iyi yere giderken hiç motivasyonu bozmadan gitmesi için bunları yaptık. Dolayısıyla bu takım ufak maliyetli takım olmaktan çıkmıştır.” 

“Kastamonuspor ile Özel İdare’yi entegre etmeliyiz”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün; “Kastamonu Özel İdare’nin BAL takımı da iyi gidiyor. Kastamonuspor ile Özel İdare’yi entegre etmeliyiz. Şu an oluşacak yönetime bir geçiş kabinesi diyelim. Yılsonunda bunları da toparlayarak, Özel İdare’yi içine koyarak birleştirerek bir hareket sağlanabilir.” 

“Kastamonuspor’a ek gelir getirecek bir çalışma isteyeceğiz”

GMG Kastamonuspor’a gelir getirici bir proje yapılması gerektiğini ifade eden Cengiz Aygün; “Alt yapıyla ilgili belediyenin desteğinin devam edeceğini söylediler. Tesiste çalışan problemimiz vardı sağ olsun belediye daha çok çalışan sözü verdi. Şuan için başka talebimiz de olmadı. Bir diğer konu Kastamonuspor’a bir akar sağlamak. Kastamonuspor’a ek gelir getirecek bir çalışma isteyeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak’ın Kastamonu’yu kamp merkezi haline getirmek için bir projesi var. İklim olarak cennet Kastamonu’muzu futbol kamp merkezi haline getirebilirsek Kastamonuspor’a gelir sağlama noktasında bir adım atmış oluruz. Kastamonuspor ile ilk tanıştığım sene 1982’ydi. O sene Kastamonuspor’a sponsor olmuştum. Futboldan uzak biri değilim, o senelerde Beşiktaş’ta da as başkanlık yaptım. Forma sponsoru oldum. Futbolcu yetiştiren hatta futbolcu satarak gelir elde eden bir yapı olmak, alt yapı noktasında ciddi bir çalışma yapmamız lazım” dedi.

-“Kulübün 18 milyonu aşkın borcu var”

Şuanda GMG Kastamonuspor’un 18 milyon TL’yi aşkın borcu olduğunu ifade eden Cengiz Aygün, “Futbolcu alacakları yaklaşık tazminatlarla beraber 7 milyon TL’yi geçiyor. 5 milyon 700 bin TL Enes’in adına konmuş olan bir temlik var. Yani benim Erkan Özcan dönemiyle beraber vermiş olduğum para. Bunun dışında daha önce verdiklerimizle beraber grup olarak 7 milyon TL gibi bir miktar vermişiz. Erkan Özcan’ın 3 milyon 700 bin TL temliği var. Erkan’ın döneminde Necim Yıldız’ın 1 milyon 500 bin TL temliği var, onun bir kısmı ödenmiş. Sayın Salim Arpacıoğlu’nun 500 bin TL’lik liralık bir alacağı var. Bu arada geçmiş dönemden gelen 7 buçuk milyon TL’lik bir borç ödedim. Eskiden yönetici olan bir kardeşimizin 700 bin TL alacağı var. Necmi Ünlü kardeşimin 90 bin TL alacağı var. Bunun gibi eski yöneticilerden gelen icra ve temlikler var. Ben bir dönem başlatmak istiyorum. Kastamonusporumuzu şampiyon yapmak kadar bu borçlarını temizlemek dönemi. Çünkü bu kulüp bugün sahipsizse tek sebebi borçlarıdır. Bu güne kadar maalesef belediyemizin imkansızlıklarından dolayı, Galip başkan çok istemesine rağmen bir miktar yardımcı oldu. Başka da hiç kimseden yardım gelmedi. Erkan başkanın da ayrılma nedenlerinden birisi budur. Ben bu paraları grup olarak geri alacağım diye vermedim. Bizim 7 milyon TL civarında alacağımız var. 5 milyon 700 bin TL temliğimiz var. Bu temliki kulübe hediye ediyorum. Yani resmiyetteki 18 milyondan 6 milyonu otomatik olarak düşmüş oluyor. Erkan Özcan gitmesine rağmen, ‘Diğer alacaklılar da alacaklarından feragat ederlerse resmi olarak 3 milyon 700 bin temlikim gözüküyor. 1 milyon 700 bin TL’sinden feragat etmeye hazırım. Kalan 2 milyonu TL’yi kulüp müsait olunca alırım’ dedi. Böylece borç 10 milyon TL’ye düşüyor. Burada sayın değerli hemşerim Salim Arpacıoğlu ve değerli diğer dostlarıma abi olarak rica edeceğim. Onlar da kulüpten alacaklarını siliverecekler. Böylece kulübün 8 milyon TL borcu kalmış oluyor. Sezon bitene kadar yaklaşık 3 milyon 500 bin TL paraya ihtiyacımız var. Biz aile olarak bunu da koyuyoruz. Kulübü kimseye muhtaç etmeyeceğiz. İstanbul’daki dostlarımdan da aldığım destek sözleri var. Birinci hedef şampiyonluk ama ilk hedefimiz sezon sonu geldiğinde borç bakiyesinin düşürülmesi. 1. Lig’e çıkmasak da pırıl pırıl bir Kastamonuspor kurmak için borcu minimize edilmiş bir takım olacak” dedi.

Onur Kurulu oluşturulacak

Cengiz Aygün, yaptığı basın toplantısında yönetimde olmayacağını ancak takıma destek vereceğini ifade eden İstanbul’daki iş adamlarının, eski ve yeni milletvekillerinin, eski kulüp başkanlarının yer alacağı bir ‘Onur Kurulu’ oluşturacaklarını ifade etti. 

Bunun resmi bir görev olmadığını ve herkesin ‘Bu takım bizim’ diyerek kulübe sahip çıkmasını sağlamak istediklerini söyleyen Cengiz Aygün, “Kimse kimseyle kavgalı olmasını, birbirlerini incitecek söz söylemesini istemiyorum. Herkes bu takıma hizmet etmiş. Sayın Tahsin Babaş amatör kümeden bir takım almış ve 2. Lig’e kadar getirmiş. Bunun adını başarısızlık diye adlandırmak, şöyle oldu falan demek son derece yanlış ve haksızlık olur. Önceki başkanlar sayın Salim Arpacıoğlu olsun, Metehan kardeşimiz olsun daha önceki dönemde sayın Mahir Altıkulaç olsun sayın Fikri Yazan olsun bu takıma bir şekilde yardım ve ile hizmet etmeye çalışmışlar. Onların da yer aldığı bir ‘Onur Kurulu’ oluşturacağız” dedi. 

“Stadın hınca hınç dolu olmasını istiyorum”

Kırmızı-siyahlı renklere gönül vermiş taraftarlara da seslenen Onursal Başkan Cengiz Aygün, “Ben ili bütün olarak kabul ediyorum. Kimseyi eleştirmiyorum. Herkesi çok seviyorum. Yeni kongreyle beraber yönetimimiz birleşecek şampiyonluğa kilitlenecek. Ahmet Yıldırım ve güzel evlatlarıma güveniyorum. İnanıyorum ki bu takım şampiyon olacak. Birliktelik lazım, motivasyon lazım. Deplasmanda gördüğüm kalabalığı Kastamonu’daki maçlarda göremiyorum. Artık herkes bir arada, el birliğiyle o stadı dolduracağız. Ben o stadın hınca hınç dolu olmasını istiyorum. 3 milyon Kastamonulu olan bir ülkede o stat dolmuyorsa bu bizim ayıbımız. 2 haftada bir o statta ‘Kastamonu budur’ diye göstersinler. Herkesi çok seviyorum. Ben abiyim dedim. İmkanlarım doğrultusunda taşın altına elimizi, gövdemizi soktuk. İlimizdeki, Türkiye’deki tüm Kastamonuluların Kastamonuspor için ellerini taşın altına soksun. Bir şey istemiyorum, sadece takımlarını yalnız bırakmasın. O stadı Kastamonu’ya yakışır şekilde dolduralım” diye konuştu. 

“Şirketleşme konusu benim gündemimde yok”

Bir basın mensubunun GMG Kastamonuspor’un şirketleşmesi yönünde ki sorusunu yanıtlayan Cengiz Aygün, “Asla ‘Cengiz geldi Kastamonuspor’u aldı’ dedirtmem. AŞ konusunda hiçbir düşüncem yok uygun da görmüyorum. Ben Kastamonuspor’un birisinin şirketi olmasını asla uygun görmüyorum. Şirket konusu benim gündemimde yok.” 

“Takım içi dengeleri bozmamak adına transferin açılmasını şuan için mantıklı bulmadık”

Transfer tahtasının açılması için yaklaşık 4 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu sezon sonuna kadar da futbolcu ödemeleri için 3 milyon TL’ye ihtiyaç duyduklarını ifade eden Cengiz Aygün, “Her türlü taşın altına elini sokmaya hazırım ama artık bundan ötesinde ben de kendi muhasebemi yaparken sıkışıyorum. Ahmet Yıldırım hocam ‘Borçları ödeyin, ben takımıma güveniyorum, bu saatten sonra transfer yapsak da ancak 3-4 maç sonra oynatabileceğim’ dedi. Yine takım içi dengeleri bozmamak adına da transferin açılmasını şuan için mantıklı bulmadık. Takviyeye ihtiyaç var ama bu çocuklar yüreklerini koydu. Şampiyon olursak hediye olur ama bu borçla 1. Lig’de de başarılı olamayız. En büyük yükümüz borç. Transferi açmak noktasında değil borçları azaltmak noktasında çaba sarf ediyoruz” dedi. 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV