GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün Üzerimize düşeni yaptık

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “İl yetkililerinden alınacak cevabı beklemeden yine Aygün ailesinin üzerine düşen görevi yerine getirdi. Yaklaşık 4 milyon lira civarında bir ödemeyi yaparak kulübün şu anki transfer yasağı haricindeki tüm borçlarını ödedik” dedi.

 GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün  Üzerimize düşeni yaptık

 GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “İl yetkililerinden alınacak cevabı beklemeden yine Aygün ailesinin üzerine düşen görevi yerine getirdi. Yaklaşık 4 milyon lira civarında bir ödemeyi yaparak kulübün şu anki transfer yasağı haricindeki tüm borçlarını ödedik” dedi.

·         Aygün, “Valiliğin kampanyasına da güzel dönüşler var, çok enteresan mesajlar alıyorum ve bu benim mutlu ediyor. Kastamonulu Kastamonu’ya sahip çıkıyor, sahip çıkmayan İstanbul’daki iş adamlarımız” diye konuştu.

 

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, geçtiğimiz gün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın başkanlığında gerçekleştirdikleri toplantıların ayrıntılarını anlatan GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “Kastamonuspor’un 30 milyon lira borcu var, 13’ü bize olan borç onu çıkarttığımızda 17 milyon borcu var. Yeni sözleşmeler ve eksi SKK borçları bu bahsettiğim borcun içerisinde değil. Bunlar da 3-4 milyon daha oluyor. Transfer yasağı borcu ise 8 buçuk milyon civarında, bu bilgileri Sayın Valimize de arz ettik. Valimiz yeni gelmiş olmasına rağmen ilin bütün konularında çok duyarlı, hassas; Kastamonuspor’un kesinlikle yaşamasını istiyor ve elinden gelen çabayı sarf ediyor. Valimizin bu tutumu bize farklı bir heyecan kattı. Çok yorulmuş ve tıkanmıştık. O toplantının akabinde ilimizin dinamikleriyle görüşmek üzere benden zaman istemişlerdi” dedi.

“AYGÜN AİLESİNİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRDİ”

‘İl yetkililerinden alınacak cevabı beklemeden yine Aygün ailesinin üzerine düşen görevi yerine getirdi’ diyen Cengiz Aygün şunları söyledi;

“Yaklaşık 4 milyon lira civarında bir ödemeyi yaparak kulübün şu anki transfer yasağı haricindeki tüm borçlarını ödedik. Kastamonuspor yönetiminin acil bir şekilde bazı bildirimlerini yapması lazımdı. SSK borcu yoktur kağıdının alınması, TFF’ye liste bildirilmesi gibi. Valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanımızın çalışmaları doğrultusunda olumlu bir yanıt çıkacağını düşünerek salı ve çarşamba günü takımın hocasının da gelmesiyle beraber, transfer tahtası açılmasa da sahaya çıkıp futbol oynayacak takımı oluşturduk. Sözleşmeleri biten futbolcuların da sözleşmesini yenileyerek en kötü şartlarda sahaya çıkıp aslanlar gibi mücadele edecek bir takımın alt yapısını kurduk. Sözleşmeler yenilendi, peşinatlar ödendi, bütün resmi kuruluşlara olan ödemeleri yapıldı. Kastamonuspor, Aygün ailesinin destekleriyle devam edecek diyebiliriz.

“ŞU AN İÇİN DEVAM EDİYORUZ”

İlden gelecek destekle de transfer yasağını açarsak şampiyonluk hedefiyle takımımızı yeniden oluşturacağız. Açmazsak da şampiyonluk iddiası sözümüz olmasa da bu ligde bu ili en iyi şekilde temsil edecek takımı oluşturma gayreti içinde olacağız. Sayın valim birçok söz aldıklarını ancak somut bir miktar söyleyemediklerini çünkü kurumsal şirketlerin kendi işleyişleri olduğunu söyledi, mutlaka il olarak Kastamonuspor’un yanında olacaklarını, ellerinden geleni yapacaklarını aktardı. Kongrenin gerek olmadığını, bu sistemin devam etmesi gerektiğini rica ettiler, ben de acelemiz olmadığını söyledim. Şu an için devam ediyoruz. İlerleyen günlerde daha güçlü yönetim için kongre lazım, ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Mevcut yönetimin yetersizliğinden değil temsiliyeti arttırmak adına gerekli. Önümüzdeki günlerde gündeme gelebilecek bir konu.

“KASTAMONUSPOR’UN GELİRİ OLMASI LAZIM”

Yan taraftaki inşaatı hepiniz gördünüz. Bu inşaat tesislerimizi bitirdi. İnşaat da bitince bu tesisleri tamamen işlevsiz olacak ama Kuzeykent’in içinde çok güzel bir yerde. Kastamonuspor’un geliri olması lazım. Kastamonuspor için para istemek yerine kendini döndüren ve yaşayan Kastamonuspor’un olması lazım. Bunun için yeni bir tesis yeri için sözler aldım. Kastamonuspor’un gelir getirici unsurları olması için çalışmalar yürütülüyor. Bununla ilgili iki önemli proje var: Kadıdağı’ndaki spor tesisleri, ikincisi de tesislerimizin bulunduğu bu yer. Kadıdağı’nın Kastamonuspor’a verilmesi ve kamp tesislerinin yapılmasıyla beraber ileriye dönük ciddi bir gelir kaynağı olur. Tesislerimizin bulunduğu İsmail Dikmenli’nin yanındaki bu inşaat alanından sonra buranın işlevi azalacak. Burayı da Kastamonuspor’a mal ederek, Kastamonuspor bünyesine geçirerek burada da Kastamonuspor’a gelir getirecek başka unsurları yaratabiliriz. Derdim Kastamonuspor’un gelir kaynağı olması. Hep beraber elimizi taşın altına sokacağız, gelir kaynağı getirecek çalışmalar yapacağız. İnsanlar para istenmesinden bezmiş. Spor bu ilin gerçeği, bunu ayakta tutmak için gelir kaynağı yaratacak bir şeyler lazım. Bunu yaparsak Kastamonuspor için 1’inci Lig, Süper Lig hayal olmayacak çünkü geliri olan bir takım olacak. En azından ufak şeyler için bile sıkıntı yaşamayacak. Kastamonuspor artık alt yapıdan futbolcu çıkarmak zorunda. Bunu yaptığımızda bırakın para harcamayı para kazanan bir yapı olacak.

“KASTAMONULU KASTAMONU’YA SAHİP ÇIKIYOR,
SAHİP ÇIKMAYAN İSTANBUL’DAKİ İŞ ADAMLARIMIZ”

İl dinamikleri sayın valimiz başkanlığında çalışmaya devam ediyor. Sayın vekilimiz Metin Çelik bu konunun içinde. İl Başkanımız Doğan Ünlü ve Emin Çınar ilgileniyorlar. Belediye Başkanımız yine bu sene bazı şeyleri üstlendi, her türlü daha fazla yardım sözünü verdi. İl Genel Meclisi başkanımız aynı şekilde. Bu dinamikler biraz zaman istediler. Geldiğimiz son nokta bu. Valiliğin kampanyasına da güzel dönüşler var, çok enteresan mesajlar alıyorum ve bu benim mutlu ediyor. Kastamonulu Kastamonu’ya sahip çıkıyor, sahip çıkmayan İstanbul’daki iş adamlarımız.

“BU İLİ SPOR İLİ HALİNE GETİRELİM”

Eski başkan Erkan Özcan ile görüştüm. İstediğim takdirde bütün alacaklarımdan vazgeçmeye razı olduğunu söyledi. Sanıyorum birkaç gün içinde Erkan da alacaklarının büyük bir oranından feragat edecek. Birçok kişiye ait borçlar var. Sayın Valim o kişilerle de görüşme yapacağını söyledi.  Futbol 2’nci Lig’de mücadele eden GMG Kastamonuspor var Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden gururumuz Kastamonu Belediyesi hentbol takımımız var. Öyle bir hale getirelim ki gelirler olduktan sonra ne hentbol, futbol takımına ne de diğer tüm spor branşlarına para istemek zorunda kalmayalım. Bu ili spor ili haline getirelim. Bahsettiğimiz ciddi gelirler oluştuğunda buradan ortak havuz şeklinde para dağıtılsın ve bir Kastamonu gerçeği olsun gerekirse birleşsinler. Benim hayalim bu.

“TRANSFER YASAĞINI KALDIRIRSAK ŞAMPİYON OLURUZ”

Kırmızı Grup güzel bir grup. Memlekete ve Kastamonuspor’a hayırlı olsun. Şu an ilin dinamiklerinin transfer yasağını kaldırmak için çok daha hızlı hareket etmesi gerekir. Eğer bunu başarırsak biz bu guruptan net söylüyorum şampiyon çıkarız. Play-Off demiyorum, bu gruptan şampiyon çıkarız. Bunun için transfer yasağının seri bir şekilde kaldırılması lazım. Futbolcu kardeşlerimiz de olur ancak takviye şart.

“BEN İNANIYORUM KASTAMONULAR BİRLEŞİRSE ÇÖZEMEYECEKLERİ HİÇBİR ŞEY YOKTUR”

İskenderun Belediye Başkanımız soyadı gibi kendisi de Tosyalı. Erzinspor’u almamız ve adını İskenderunspor yapmamızı istedi. Sonrasında hiçbir şeye karışmayacağımızı bu takımı da yürüteceklerini, İskenderun’un buna ihtiyacı olduğunu söylediler. Enes sadece benden izin istedi ben de izin verdim, orada da anladığım kadarıyla çok giderimiz de yok. İskenderun’a da hayırlı olsun diyorum. İnşallah başarılı olup 2’nci Lig’e gelecekler ama biz inşallah 1’inci Lig’de olacağız. Ben inanıyorum Kastamonular birleşirse çözemeyecekleri hiçbir şey yoktur. Ben yine inanıyorum değerli valimin yaptığı kampanyaya İstanbul’daki büyük iş adamlarımızın katkıları çok büyük olmayacak ama milyonlarca Kastamonulunun kampanyaya katkıları olacak. O rakam halkımın desteğiyle toplanacak. Sonrasında listeleri açıklarken değerli iş adamları siz burada yoksunuz ama sizin olmamanız hiç önemli değil ama Kastamonu halkı sayfalarca burada diyeceğim. 10-20-100 lira da olsa lütfen kampanyaya katılım sağlayalım.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER