Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

GMG Kastamonuspor eski başkanı Erkan Özcan VERDİĞİM BÜTÜN SÖZLERİ TUTTUM SİYASİLERDE TUTSUN

GMG Kastamonuspor eski başkanı Erkan Özcan, geçtiğimiz gün akşam Ajans 37’nin konuğu oldu.

29 Ocak 2020 Çarşamba 10:15
 GMG Kastamonuspor eski başkanı Erkan Özcan  VERDİĞİM BÜTÜN SÖZLERİ TUTTUM  SİYASİLERDE TUTSUN
 


GMG Kastamonuspor eski başkanı Erkan Özcan, geçtiğimiz gün akşam Ajans 37’nin konuğu oldu.

İsmail İzmitlioğlu ve İzzet Sarı’nın sorularını yanıtlayan eski başkan Erkan Özcan, Kastamonuspor’un önünü açmak için görevi bıraktığını ifade etti.

‘Ben gitmek istemesem hiç kimsenin beni kulüp başkanlığından indiremezdi’ diyen Erkan Özcan, “Ben inat edip şampiyon olma ihtimalini düşünerek Haziran ayına kadar beklesem ve takım 1. Lig’e yükselemeseydi, önümüzde ki sezon için 8-10 milyon TL para gerekecekti. Benimde böyle bir param olmadığı takım batardı. Ben bunu düşünerek ve kulübün önünü açmak için istifa ettim” dedi.

VERDİĞİM BÜTÜN SÖZLERİ TUTTUM”

Geldiği günden bugüne kadar verdiği bütün sözleri tuttuğunu ifade eden Erkan Özcan, “Ben ilk geldiğimde ‘play-off oynarız’ dedim. Bu takım geçen yıl play-off oynadı. Bu sezon ise bıraktığım notada liderin 5 puan gerisinde 3’üncü sırada yer alıyordu. Yani şampiyonluk iddiası olan bir takım bıraktım. Eğer verilen sözlerde tutulursa Haziran ayında kulübün borcu sıfır olacak. Bütün verdiğim sözleri tuttum. Seçim meydanlarında halktan oy isteyen siyasilerde verdiği sözleri tutsun.”

“KAYIT DIŞI BORÇLAR VARDI”

Kastamonuspor başkanlığına seçildiği kongrede kulübü 4 milyon 200 bin TL borçla devraldığını ancak özellikle 2017 yılından gelen ‘kayıt dışı’ borçlarla bu rakamın 12 milyon TL’ye yükseldiğini ifade eden Erkan Özcan, “Ben ilk takımı 4 milyon 200 bin TL borcu var diye devralmıştım. Onun için kimseye ihtiyacımız yok diye açıklama yapmıştım. Sonradan kayıt dışı borçlarla birlikte kulübün borçları 12 milyon TL’ye yükseldi. Onun için sıkıntılar yaşadık.”

“BİZİM TAKIMIMIZ KIRMIZI GRUP’TA  MALİYET OLARAK İLK 10’A GİRMEZ”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün ‘2. Lig’de en çok para harcayan 5-6 takımdan biriyiz’ açıklamasının doğru olmadığını ifade eden Erkan Özcan, “Cengiz Aygün’ün ‘2 grupta en fazla para harcayan 5-6 takımdan bir tanesiyiz’ demişti. Bu doğru değil. Bizim takımımız Kırmızı Grup’ta maliyet olarak ilk 10’a girmez. 3 milyon TL’ye transfer yaptık, 12 galibiyet için 1milyon 200 bin TL prim ödedik, bundan sonra da maksimum 1 milyon 200 bin TL daha pirim ödenir. Yani toplamda 5 buçuk milyona sezonu tamamlamış olur.”

“BU ŞEHRE 2. LİG BİLE LÜKS”

Kastamonu’nun ve Kastamonuspor’un sahipsiz olduğunu ifade eden Erkan Özcan, “Kastamonuspor’un son 1 yılında Cengiz Aygün’ün büyük destekleri ile, Erkan Özcan’ın kendi cebinden harcadığı, bunu borç olarak yazmışımdır açık yüreklilikle söylüyorum. Yönetim ve esnaftan gelen cüzi yardımlarla ayakta kalan bir kulüp var. Herkes eleştiri yaparken bunu unutmasın. Stadyuma bile gelip 10 lira, 20 lira vermeyen taraftar eleştirirken bunları unutmasın. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğa oynarken ne bir bürokrat nede bir siyasetçi kulübe gelmedi. Gece yaptık 51 kişi katıldı. SMS kampanyası yaptık, 3 bin kişi katıldı. Siz diyorsunuz ki ‘bu takım şampiyon olsun 1. Lig’e çıksın.’ Bende diyorum ki, bu şehre 2 lig bile lüks. Çünkü sahipsiz bir takım ve sahipsiz bir şehir.”

“KİMSE LAFIMIN ÜSTÜNE LAF SÖYLEMESİN
OTURDUĞU YERDE OTURSUN”

Karşılık beklemeden kulübe hizmet ettiklerini ancak şehri yönetenlerin Erkan Özcan’a yönelik bir rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Özcan, “Biz karşılık beklemeden bu kulübe hizmet ettik. Halktan iyi tepkiler var ama şehri yöneten, tabiri caizse dodomanlarda Erkan Özcan’a yönelik bir rahatsızlık oldu. Tasma takamadırlar bize. Yönlendiremediler. Siyasete alet edemediler. Kendi istedikleri şekillere sokamadılar. Ufak sürtüşmeler oldu. Gerektiği şekilde hepsinin ağızlarının payını verdik. Benim bu açıklamalarıma cevap verirlerse bu sefer daha farklı şekilde cevap veririm. Daha farklı bildiklerimi konuşurum. Bu sefer siyasete harbiden girerim. Kimse lafımın üstüne laf söylemesin. Oturduğu yerde otursun.”

“SİYASİLER O VAATLERLE NASIL O KOLTUKLARA OTURDULARSA VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR”

GMG Kastamonuspor eski başkanı Erkan Özcan, “Siyasiler o vaatlerle nasıl o koltuklara oturdularsa verdikleri sözleri tutsunlar. Ben başkanlık makamından gurur yapıp kalkmazdım. Niye kaktım; Kastamonuspor’un bugün lanse edilen 18 milyon TL’lik borcu sıfırlansın diye. Çünkü bunu sözünü aldım. Kendi gururumu hiçe saydım Kastamonuspor için kendimi feda ettim. Kastamonuspor üzerinden veya başka bir şeyler üzerinden söz verip başa gelenler, seçim kazananlar lütfen vermiş oldukları sözleri tutsunlar. Bana verdikleri sözleri tutmadılar, inşallah şimdi tutarlar.”

ARPACIOĞLU; 1 MİLYON 650 BİN HARCADIĞIMA KALEM ÇEKTİM

Yayına telefonla bağlanan Kastamonuspor eski başkanlarından Salim Arpacıoğlu, kulübe elinden geldiği kadar iyi hizmet etmeye çalıştığını ve şirket hesabından 2 milyon TL harcadığını bu parayı da geri almadığını açıkladı.

İstifa sürecinde Kastamonu Belediyesi eski başkanı Tahsin Babaş’ın istemesi üzerine Özhan Arslan’ıın hesabından ARC firmasına senet verilerek 350 bin TL çekerek Kastamonuspor için harcadığını ifade eden Arpacıoğlu, “Başkanın odasında siz, Necmi Ünlü, Ferhat Ülger oradan arayarak bu borcu ödeyeceğinizi söylediniz. Cengiz beye de ‘ben onu ödeyecektim Salim Arpacıoğlu’na ama ödeyemedim’ demişsin. İstifa dönemimde olduğu için Tahsin başkanda, sende ‘Kastamonuspor olarak biz bunu öderiz’ dediniz. Ondan sonra beni kulübü icraya verdi diye niye suçladın. Ben 1 milyon 650 bin harcadığıma kalem çektim. Ama sen ilk başkan olduğun güne dönük temlik koyup, alacağını hacizli olarak işletiyorsun” dedi.

Salim Arpacıoğlu’nun açıklamaları üzerine değerlendirmelerde bulunan Erkan Özcan, bahse konu olan 350 bin TL’lik borcu Tahsin Babaş ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün ödemeyi taahhüt ettiğini ifade etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV