GMG Kastamonu Başkanı Enes Ege Aygün -Bu takım tüm Kastamonu’nun takımıdır

Aygün, “İnşallah umuyorum ki Kastamonuspor'u istenilen yere hep beraber getireceğiz. Çünkü bu takım sadece bizim iteklememiz ile, bizim gücümüzle gitmez, gitmemeli de... Bu takım tüm Kastamonu'nun takımıdır” dedi.

 GMG Kastamonu Başkanı Enes Ege Aygün  -Bu takım tüm Kastamonu’nun takımıdır     Aygün, “İnşallah umuyorum ki Kastamonuspor'u istenilen yere hep beraber getireceğiz. Çünkü bu takım sadece bizim iteklememiz ile, bizim gücümüzle gitmez, gitmemeli de... Bu takım tüm Kastamonu'nun takımıdır” dedi.

 

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, düzenlediği basın toplantısıyla son gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Enes Ege Aygün, Teknik Direktör Ekrem Al'dan, takımdan ayrılan futbolculara, şehirde yürütülen kampanyaya ilişkin çalışmalardan İskenderun Futbol Kulübü'ne kadar birçok konuda önemli mesajlar verdi.

"Artık kenetlenmemiz lazım" diyen Başkan Aygün, bu şehrin büyüklerinin artık tam anlamıyla takıma destek çıkması gerektiğini söyledi.

Enes Ege Aygün'ün açıklamaları şöyle:

"NEDEN EKREM AL?"

"Gerek kariyeri, gerekse de gençlere yönelik özverili çalışmaları bize Ekrem Hoca konusunda tercih yaptırdı. Şu anda transferi açamama yönünde de bir ihtimal olduğundan dolayı Ekrem Hoca'nın gençlerimizi daha hızlı hazırlayacağını, daha çabuk takıma adapte edeceğini düşündüğümüz için Ekrem Al ile anlaştık."

ÜÇ İSİM İLE YOLLAR AYRILDI

"Takımımız Çarşamba günü (dün) itibariyle kampa gitmiş olacak. Bütün hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Şu ana kadar takımımızdan ayrılan futbolcular Özgür İleri, İlyas Çakmak ve İsmail Şahmalı'dır. Bu isimlerin dışındaki isimlerle yolumuza devam ediyoruz."

"ARTIK KENETLENMEMİZ LAZIM"

"Kastamonuspor için Aygün ailesi olarak biz elimizden geleni fazlasıyla yapmış durumdayız. Şu anda bizim dönemimize ait bir borç bulunmamaktadır. Geçtiğimiz yıl bu takımın transfer tahtasını biz açmıştık. Sadece artık kenetlenmemiz lazım. Artık bu şehrin büyüklerinin tam anlamıyla takımımıza destek çıkması lazım. Sayın Valimizin de takımımıza büyük desteği var. Kendisine buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, siyasi partilerin il başkanlarına da destekleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah umuyorum ki Kastamonuspor'u istenilen yere hep beraber getireceğiz. Çünkü bu takım sadece bizim iteklememiz ile, bizim gücümüzle gitmez, gitmemeli de... Bu takım tüm Kastamonu'nun takımıdır."

"BİZİM TEK DERDİMİZ KASTAMONUSPOR'UN YAŞAMASIDIR"

Kastamonuspor'a sahip çıkmak isteyen birileri olursa seve seve olağanüstü genel kurulu da yapmaya hazırız. Bunlara da açığız. Hep şunu söylüyoruz; bizim buradaki amacımız, Ali gelir, Mehmet gider, Enes gider, başkası gelir, önemli olan isimler değildir, önemli olan takımdır. Çünkü isimler geçici, ancak bu takım kalıcıdır. O yüzden her zaman her şeye açığız. Bizim kapımız herkese açıktır. Yeter ki takıma destek olunsun ve sahip çıkılsın. Bizim tek derdimiz Kastamonuspor'un yaşamasıdır. Zaten Onursal Başkanımız Sayın Cengiz Aygün'ün de takımın borçlarıyla alakalı, yapılanmayla alakalı birçok konuşmaları oldu. O konulara yeniden değinmeyeceğim. Fakat dediğim gibi biz her zaman her konuya açığız.

"İSKENDERUN F.K., KASTAMONU'NUN KARDEŞ TAKIMIDIR"

"Artık kardeş bir takımımız var, İskenderun Futbol Kulübü... Oraya aslında bir ricayla, davet üzerine gittik. Kıramadığımız insanlar oldu. İskenderun Futbol Kulübü bir proje takımı... Bu gelişme, Kastamonuspor açısından da çok iyi olacaktır. Kastamonu'daki alt yapımız ile alakalı bazı çalışmalarımız var ancak bunlar geleceğe dönük çalışmalar... Daha kısa dönem de ne yapabiliriz derken, kısmet böyle bir şey oldu. Bunu da kabul ettim. İskenderun Futbol Kulübü artık Kastamonuspor'un kardeş takımıdır. Kastamonuspor'a Kastamonu'nun yanı sıra İskenderun'dan da futbolcu yetiştireceğiz. Transferi şayet açabilseydik, buradaki Kastamonu'nun genç evlatlarını oraya gönderip, orada 25-30 maç oynatıp, tecrübe kazandırmayı hedefliyorduk. Hem Kastamonuspor'un geleceği, hem de o evlatlarımızın geleceği açısından bu tür planlamalarımız olmuştu. Ama şu anda bu gençlerimizin hepsini takımda tuttuk ve İskenderun'a hiçbir futbolcumuzu göndermedik. Bu gelişmenin Kastamonuspor'a kesinlikle bir zararı olmayacaktır, daha çok yararı olacaktır. Oradaki büyüklerimizin hepsi de Kastamonu'yu ve Kastamonuspor'u çok seviyorlar. Uzun vadeli hedeflerimizi kısa vadeye çekebilmek adına güzel bir gelişme olduğuna inanıyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun."

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER