Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, en büyük hayalini açıkladı Kastamonu,Türk Sporunun kamp merkezi haline gelecek

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Tv366’de Serkan Horuz ile Yılmaz Acar Davut'un canlı yayın konuğu oldu. Asrak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde tesislerin neredeyse tamamını yenilediklerini açıkladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, en büyük hayalini açıkladı  Kastamonu,Türk Sporunun kamp merkezi haline gelecek

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Tv366’de Serkan Horuz ile Yılmaz Acar Davut'un canlı yayın konuğu oldu. Asrak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde tesislerin neredeyse tamamını yenilediklerini açıkladı.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda çalışmaların sona erdiğini kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Merkez Spor Salonu’nun ise en geç 2021 yılının Ocak veya Şubat ayı gibi kapılarını açmasının planladıklarını söyledi.

“O BÖLGEDE BİR STAT ÇALIŞMASI ATATÜRK SPOR SALONU
OLDUĞU ZAMAN MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR”

Kastamonu’nun stat isteğinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yetkisini aştığını dile getiren Reşat Asrak, ama stat isteğinin yapılan her toplantıda gündeme getirildiğinin altını çizdi.

Asrak, “Oraya daha önce butik bir stat için çalışma yapılmış. Ama daha bir ilerleme olmamış. Atatürk Spor Salonu orada dururken, güneşi kış aylarında kesen 100 metre uzunluğunda ki bina orada dururken oraya nasıl bir çalışma yapılabilir? O bölgede bir stat çalışması Atatürk Spor Salonu olduğu zaman mümkün gözükmüyor. Merkez Spor Salonu faaliyete geçtiğinde, istişare etme noktasında kafa yoruyoruz. Bugün oraya ‘stat yapalım’ demeden önce süreci beklememiz gerekiyor” diye konuştu.

“KASTAMONU, TÜRK SPORUNUN KAMP MERKEZİ HALİNE GELECEK

Milli Takımlar Sürekli Kamp Merkezi ile ilgili proje çalışmasının tamamlandığını ve resmi prosedürün tamamlanmasının ardından ihale sürecinin başlayacağını ifade eden Reşat Asrak, “Bizim ilimizde Boks Federasyonu’nun kullandığı bir kamp merkezi var. Burası da faaliyete geçtiğinde tüm branşlarda kamplara ev sahipliği yapacağız. Doğasıyla, temiz havasıyla Kastamonu, Türk sporunun kamp merkezi haline gelecek. Orada bin dönüme yakın kampımız var. Golf için ayrılmış 214 dönüm bir arazi var. Orayla ilgili çalışmalar devam ediyor. İlerleyen süreçte Kastamonu’nun futbolda da kamp merkezi olması için çalışmalar sürüyor” dedi.

“BİZİM KENDİ ÇOCUKLARIMIZLA OYNAMAMIZ LAZIM”

Ben Amasya Eğitim Fakültesi mezunuyum. Oradaki sınıf arkadaşımın oğlu Furkan Yöntem, U16 Milli Takım kampına davet edilmiş. Bu gurur verici bir şey.  Kastamonu’da 10 tane 1. Amatör Kümede takım vardı şimdi 15 oldu. BAL’da 1 tane takımımız vardı, şimdi 2 tane oldu. Kastamonuspor’umuz  2. Lig’de mücadele ediyor. Kastamonugücü kadın futbol takımımız var. Bunları yeterli görmüyoruz. Kastamonu’da gerek takım sporlarında, gerekse bireysel sporlarda milli takımlara çağrılan sporcular olmadıktan sonra yaptığımız işi yeterli görme şansım yok. Bizim kendi çocuklarımızla oynamamız lazım. Gerek bireysel branşlarda, gerek takım sporlarında Kastamonu’dan Türkiye çapından sporcu çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Cengiz Aygün beye teşekkür ediyorum. Kastamonuspor’a olduğu kadar amatör spora da destek veriyor. Ama bu yeterli değil. Belediyelerimizin de bu işin içerisinde olması lazım” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak son olarak en büyük hayalinin sporu tabana yaymak ve Kastamonu’yu milli takımlar düzeyinde temsil edecek performans sporcuları yetiştirmek olduğunu söyledi.


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER